Güney Kore, Kasım’da ICO’lar Hakkında Karar Verecek

Güney Kore, Kasım’da ICO’lar Hakkında Karar Verecek

Güney Koreli bir yetkili, hükümetin Kasım ayında cryptocurrency ICO’ları hakkındaki resmi duruşunu açıklayacağını söyledi. Bu açıklama Çarşamba günü yapılan Ulusal Meclis denetimi sırasında yapıldı.

Göre yatırımcı Hong Nam-Ki, Hükümet Politikası Koordinasyon Ofisi’nin başkanı ICO’lara hükümetin tutumu üzerinde yetişen bir soruya yanıt şunları söyledi:

Çeşitli tartışmalar yaptık (ICO’larda). Anket sonuçları Ekim ayı sonuna kadar tamamlandığında, hükümetin tutumunu kesinleştirmeyi planlıyoruz.

Eylül ayında FSS, yasağa rağmen ülkede bir ICO düzenleyen veya yürütmekte olan bazı şirketler arasında bir çalışmaya başladı.

Güney Kore’den çeşitli raporlar, İlk Para Teklifleri ile ilgili olarak hükümet fikrinde bir bölünme olduğunu gösteriyor.

Ayrıca, Ulusal Meclis denetim toplantısında konuşan Finansal Hizmetler Komisyonu (FSK) başkanı Choi Jong-Ku, ICO’lar üzerindeki ilk yasağı yineledi. Başkan , Komisyon’un kripto para karşılığı fon sağlama faaliyetleri ve borsalar üzerindeki kapsamlı yasaklamaya devam etme konusundaki tutumunu vurguladı .

Birçok kişi hükümete ilk para tekliflerine izin vermesi için çağrıda bulunmasına rağmen, bu tür bir hamle ile ilgili ciddi belirsizliklerin yanı sıra hala belirsizlikler bulunmaktadır.

Bu arada, Ulusal Meclis üyesi olan Min Seong-woo, ICO’ların yasallaştırılmasını istiyor. Yasa koyucu, ICO yasallaştırması için suçlama yaparken, spekülasyon, kara para aklama ve sahteciliği önlemek için güçlü düzenlemeler çağrısında bulundu.

Şu anda Güney Kore’de İlk Para Teklifleri ve anonim kripto işlemleri için bir yasak var. Yasağa rağmen, ülke henüz cryptocurrency borsaları ve ticareti ile ilgili resmi düzenlemeler yayınlayacak. 2018 boyunca, kripto alanının düzenlenmesine yönelik hazırlanan politikalar konusunda çeşitli raporlar ortaya çıkmıştır.

Yıl başında, EWN kripto ticaretini kolaylaştırmak için ülkenin yasama kolunun planlarını rapor etti . Temmuz ayında yerel medya, FSC ve FSS’nin kripto değişim operatörleri için uygun bir düzenleyici çerçeve oluşturmak için çalıştığını söyledi .

KFIU Direktörü (Kore Finansal İstihbarat Birimi) kripto borsaları için daha sıkı düzenlemeler önermiş, bu da ticari bankalara benzer şekilde borsaların düzenlenmesine işaret etmektedir.

Kara paranın aklanması için sıfır toleranslı bir ülkede, şu anda kara para aklama ve dolandırıcılık için olası bir araç olarak görülen ICO’ların yasallaştırılması biraz zaman alabilir.