Grayscale’in Yeni Kripto Para Fonu Stellar (XLM) Bulunduracak

Dijital Para Birimi Grubu çatısı altında faaliyet gösteren dijital varlık yönetimi şirketi olan Grayscale Investments, yeni bir yatırım ürünü ile Stellar desteği sağlıyor.

Şirket Perşembe günü yaptığı açıklamada, yatırımcıları Stellar ağının ana varlığı olan lümenlere (XLM) maruz bırakan bir “tek varlıklı yatırım ürünü” olan Stellar Lumens Trust’ı başlattığını duyurdu. Gri Tonlama zaten bitcoin, bitcoin nakit, ethereum, ethereum classic, zen, litecoin, XRP ve zcash dahil olmak üzere diğer birçok şifreleme parası için tek varlıklı güvenler sunmaktadır.

Stellar blok zinciri düşük maliyetli bir ödeme ağı olarak inşa edildi, Grayscale bir basın açıklamasında, yoksul topluluklara finansal hizmetlere erişim sağlama hedefiyle dikkat çekti. Jed McCaleb tarafından kurulan Stellar projesi, özellikle ağın üstüne bir sınır ötesi ödeme demiryolu inşa eden IBM’in ilgisini çekmiştir .

Grayscale genel müdürü Michael Sonnenshein yaptığı açıklamada, “bu ürünün piyasaya sürülmesinin dijital varlık evreni kapsamımızı genişleteceğini” belirtti.

Şirket, “yatırımcıların oluşturduğu blok zinciri projelerine önemli miktarda çekiş ve kaynakla erişim sağlamaya devam edecek” dedi.