Google, Kendi Blockchain Teknolojisi Üzerinde Çalışıyor

Google, blockchain teknolojisini kullanmayı ve kendi dağıtılmış dijital çıkıntısını geliştirmeyi düşünüyor.

Bloomberg’e göre , arama devi, müşterilere, bulut hizmetlerini destekleyen bilgisayar sunucularının Google ağında saklandıklarında bilgilerinin korunduğuna dair güven vermek için blockchain ile ilgili teknolojiyi kullanabilir.

Google’ın reklam ve ticaret bölümünün kıdemli başkan yardımcısı Sridhar Ramaswamy şunları söyledi: “Bu bir araştırma konusudur, bu yüzden söyleyecek son derece kesin bir şeyim yok. Baktığımız küçük bir ekibimiz var. Çekirdek blok zincirleme teknolojisi, çalışabileceği çok sayıda işlem açısından süper ölçeklenebilir bir şey değildir. ”

Blockchain, tek bir merkezi veri tabanı yerine, birçok bilgisayar arasında toplu olarak tutulan dijital kayıtlardaki varlıkları ve işlemleri izlemek için potansiyel olarak yıkıcı bir teknolojidir. İşlemler, birçok bağımsız bilgisayar arasında saklandığında tam potansiyeli, kriptografik olarak güvenli bütünlüğünü tehlikeye atma çabalarını engellemek için tasarlanmış bir tasarımdır. Blok taşını kucaklamayı düşünen herkes, teknik, yasal ve hatta sosyal komplikasyonlarla ilgilenmelidir.

“Blockchain’in vaadi iki yönlüdür: Biri sürtünmesiz bir değer aktarımıdır, bunu parasal transfer olarak hiçbir sürtünme ile çalışmayan ve toplum üzerinde inanılmaz bir etkiye sahip olarak düşünebilirsiniz, çünkü parayı taşımak zordur. Ramaswamy, çoğu Batılı ülkede parayı taşımak için her zaman yüzde 2 oranında para harcıyor.

Teknoloji, Google için zorluklar ve fırsatlar sunuyor. Dijital defterleri çalıştıran bilgisayarların dağıtılmış ağları, tek bir şirket tarafından merkezi olarak tutulan bilgilerle gelen riskleri ortadan kaldırabilir. Google’ın güvenliği güçlü, bu yüzden dünyanın en büyük bilgi sahiplerinden biri. Merkezi olmayan yaklaşım, Google ile rekabet eden yeni çevrimiçi hizmetleri de desteklemeye başlıyor.

İnternet devi, dijital muhasebe uzmanlığı ile işe alımlara başlıyor ve yatırım yapıyor ve pek çok fırsat açıklanmadı.

Google’ın ana şirket Alfabesi, blockchain şirketlerinde en aktif yatırımcılardan biridir. Blockchain teknolojisinin yanı sıra, Blockchain teknolojisini kullanarak para transferleri üzerinde çalışan bir şirket olan Ripple’de de yatırım yapıyor. Alfabe Inc. birimi, işlemleri yayınlamak ve doğrulamak için kullanılabilecek kendi dağıtılmış dijital defterini geliştirmektedir. Şirket, bulut hizmetini rakiplerinden ayırt etmek ve diğer şirketlerin kendi sunucularında çalışabilecekleri beyaz etiketli bir sürüm sağlamak için bunu sunmayı planlıyor.

Google, yeni ve açık web standartlarını benimseyen bir internet öncüsüdür. Google, hesap özetini oluşturmak için Hyperledger konsorsiyumundan teknolojiye baktı, ancak milyonlarca işlem için başka bir tür seçebilir.

Daha önce, Google , Facebook’un ardından , Haziran’daki cryptocurrency ve ilk para teklifleri için reklamları yasaklayacağını duyurdu .