Golem CEO’su: Ethereum En Çok Umut Veren Blockchain Ağı

Golem’in CEO’su Zulian Zawistowski, Ethereum’un en umut verici platform olduğunu söyledi. Ether Bitcoin’den sonra pazardaki ikinci en önemli sanal para birimi.

Görünüşe göre, Ethereum, dünyanın en çok gelecek vaat eden platformlarından biri olarak birçok önemli figür tarafından değerlendirilmekte. 

Bir TNW Oturumu sırasında , Zawistowski bunun hakkında yorumda bulundu:

“Ethereum şimdiye kadar ki en umut verici platform. Elbette Blockchain ile daha fazla etkileşim kurmak istiyoruz ve bir kere Ethereum tartıları daha geniş bir şekilde yapabileceğiz. ”

Golem şimdi 46. olan piyasa değeri bakımından önemine cryptocurrency. Her Golem jetonu 0.46 dolara satın alınabilir ve piyasa değeri 390 milyon dolar.

Golem, ağa bağlı her bir makinenin hesaplama gücünü birleştiren dünya çapında ve merkezi olmayan bir süper bilgisayardır. Kullanıcılar bilgisayar güçlerini paylaşabilir ve bunlardan para kazanabilir, diğerleri de adil bir pazarda satın alabilir.

Bay Zawistowski’ye göre, Golem’in ana hedeflerinden biri tıbbi araştırmalar veya şehir planlaması dahil olmak üzere çeşitli alanlarda yardım etmektir.

Julian Zawistowski ‘nin siyasi ve finansal katılımı ile ilgili bir soruyu yanıtlayan “Hedefimiz, AI’nın bizim için çok önemli olmasına rağmen, Golem’in çeşitli alanları çözmesini ve yardım etmesini görmek istiyoruz. Golem ağı.

“Golem’in tıbbi araştırmalara ve keşiflere yardım etmesini, kentsel planlamaya yardımcı olabilecek ve daha uyumlu bir dünya yaratabilen AI için hesaplamalar yapmasını istiyoruz” dedi.

Ethereum artık Sharding ve Plasma gibi farklı ölçeklendirme çözümleri üzerinde çalışıyor. Bu iki öneri, kamu blok zinciri ağının kapasitesini artırabilecektir. Bu şekilde, diğer birçok proje ve geliştirici, örneğin CryptoKitties’in ortaya çıktığı geçmişte olduğu gibi, darboğazlara maruz kalmadan, bunun üzerinde çalışabilecek.

Şu anda, Ethereum’un yerini almaya çalışan ya da en azından Ethereum’un egemenliğine gerçek bir rakip olan diğer blok zinciri ağları var. EOS, Tron veya NEO, Ethereum gibi benzer hizmetler sunmaya başlıyor ve gelecekte yaygın olarak benimsenebilir.

Ama şu anda, sonuçlar çok açık değildi. Ethereum’un kripto para birimi piyasadaki en önemli ikinci pazardır, geliştiriciler hala bu ağ üzerinde çalışmaktadır ve diğer platformlar bunu değiştiremez veya bunlara meydan veremez.

Şu anda, Ethereum 586 dolar civarında işlem görüyor ve 58 milyar dolarlık piyasa değeri var. Aynı zamanda, EOS 5 artık inci piyasadaki en önemli döviz ve $ 10 milyar dolarlık bir toplam pazar değeri vardır.