Goldman Sachs, Bitcoin Planlarını Değiştirmeyecek

Goldman Sachs, Bitcoin Planlarını Değiştirmeyecek.

TechCrunch, Goldman Sachs CFO, Martin Chavez tarafından yapılan bir röportajda , Amerikan çokuluslu yatırım bankasının, müşterilerine Bitcoin’i sunmayı düşündüğünü , ancak henüz bir zaman çizelgesine ayarlanmadığını söyledi. Röportaj, sadece birkaç saat önce, Goldman Sachs’ın şu an için Bitcoin sunma planlarını öldürdüğüne dikkat çeken bir sürpriz olarak geldi. Chavez, bu tür varsayımları ‘sahte haber’ olarak nitelendirdi ve büyük kripto yatırımcılarına umut verdi, bu da bankanın hala kripto-dolar planları olduğunu ima etti.

Benzer şekilde, Goldman hala diğer ‘Bitcoin hizmetleri’ sunmayı düşünüyor. Bloomberg , şirketin kurumsal müşterilerine daha iyi hizmet ve daha fazla güvenlik sağlamak için kripto paraların güvenliğini sağlayacak bir ürün sunmayı düşündüğünü bildirdi . Bu durum, bankanın kripto paraları yönetmiş veya korumuş olduğunu ve müşterileri adına piyasa fiyat değişimlerini takip ettiğini düşündürmektedir.

Goldman, 2017’den beri kripto pazarını yakından takip ediyor

2018 yılının başlarında , Goldman’ın Bitcoin ticareti ve diğer şifreli para birimleri için hizmet sunmaya başlaması yönünde çok fazla beklenti vardı. Ancak yöneticiler, en azından düzenleyici çerçeve netleşene kadar bu pazara katılmaya karar verdiler.

Goldman’ın ilk ilgisi, şirketin endüstriyi incelemeye başladığı Ekim 2017’de , kripto para bir stratejik yatırım ekibi oluşturmasıydı.

In Aralık 2017 , Bloomberg bildirdi banka şirket stoklarından tahvil ve para birimleri için her şeyi esnaf menkul bölünme, bir parçası olmak, yeni bölünme Haziran 2018 yılında faaliyete geçmesi beklenen.

Daha sonra, Mayıs 2018’de The New York Times , şirketin yasal onay piyasası için bir onay aldı ve bu pazarın ek riski ile çalışmak için yeterli bir yol bulmuşsa, kripto para piyasası için bir ekip olduğunu bildirdi .

Bilgi ve ağlar, endüstri katılımcıları arasında, bankanın kısa süre içinde kripto para işlemlerinde faaliyet gösterebileceğine dair inancını artırdı, ancak belirli bir Bitcoin servisi için hala bir plan ya da yol haritası bulunmuyor. Kripto pazar geliştirilmiş, bu kolayca döndü olabilir veya yönetmelik ayrıca belki yaklaşan onayı ile, büyük finansal kurumlar tarafından geliştirilen eğer Bitcoin ETF’ler Eylül ayında, sadece zaman gösterecek.