Facebook Kripto Reklam Yasağını İptal Ediyor

Facebook yakında altı ay önce ima edilen bir eylem planı sunacak. Ocak ayında şirket  , kripto paralarla ilgili tüm reklamları yasakladı ,  ancak bunun zaman içinde değişebileceğini söyledi. Sonunda, ve kripto reklamlar Facebook’a dönecek  .

Facebook’un kripto reklamlarını yasaklama kararı

Facebook hala günümüzün en büyük sosyal platformlarından biri olmaya devam ediyor ve bu nedenle, ilgili tekniğin kalması için en son teknoloji ile birlikte gitmesi gerekiyor. Kripto eğiliminin ne kadar hızlı büyüdüğünü göz önünde bulundurarak, diğer sosyal platformlar zaten kriptoyla ilgili reklamlar sunmaya başladı. Ancak, Ocak 2018’de, Facebook hepsini yasakladı .

Bunun nedeni, ekibin kullanıcılarının, o sırada fırlayan kripto heyecanından yararlanabilecek dolandırıcılar tarafından korunmasını istedikleri inancıydı. Bu, Bitcoin’in madeni para başına 20.000 dolara yükseldiği ve diğer şifrelerin yeni zirvelere ulaştığı dönemdi. Böyle bir durumla, dolandırıcılıkların da proliferasyonda olması şaşırtıcı değildi.

Facebook, reklamları yasaklama kararının, şirketin reklamları filtrelemenin ve yalnızca yasal teklifleri görüntülemenin bir yolunu bulduğu ileride iptal edilebilir. Zamanın şimdi olduğu ve kripto reklamlarının yakında platforma geri döneceği anlaşılıyor.

Kripto reklamlar geri döndü

Tabii ki, Facebook did anma o sadece önceden onaylanmış reklamverenler sunacak neden olduğu gösterecektir hangi reklamların ilgili gelişmeler olacağını. Reklamların doğası söz konusu olduğunda çizgiyi çizecek ve ICO’lara ve ikili seçeneklere izin verilmeyeceğini belirtti.

Süreç , firmanın meşruiyetini kanıtlayacak lisanslar ve çeşitli belgeler de dahil olmak üzere, reklamverenler tarafından sunulan resmi bir başvuru ve kripto dünyasında bir arka planı içerecektir . Facebook ekibi daha sonra bilgileri inceler ve gerçeği kontrol eder ve her şey kontrol edilirse söz konusu firmadan gelen reklamlara izin verilir.

Bununla birlikte, Facebook, kullanıcılarını şirketin yönergelerini ihlal eden reklamları bildirmeye teşvik ediyor. Bu ayrıca, bazı aldatmaca reklamların bu işlemi gerçekleştirebileceğinin bir göstergesi olarak görülebilir ve bunları bildirmek kullanıcılara kalır.

Facebook’un Ürün Yönetimi Direktörü Rob Leathern, şirketin müşterilerinin reklamlarla ilgili geri bildirimlerini dinleyeceğini ve buradan gideceklerini söyledi. Kriptoyla ilgili reklamların geleceği hala güvenli değil, ancak Facebook onlara bir şans vermeye istekli. Ayrıca, daha sıkı bir uygulama, dolandırıcılığı Facebook’tan uzak tutmaya yardımcı olursa, şirket kripto firmalarından daha fazla reklam geliri elde edebilir. Facebook için kötü bir anlaşma değil.