Exim Bank, Uluslararası Para Transferleri İçin Ripple’ı Kullanacak

Öncelikle ihracat ve ithalat şirketlerine finansal hizmet vermeye odaklanan Londra merkezli bir banka olan Euro Exim Bank, XRP kripto para birimini sınır ötesi ödemeler için kullandığını halka açıklayan ilk banka olacak.

Ripple Salı günü yaptığı açıklamada , Euro Exim Bank’ın ödeme başlatma işlemleriyle birlikte JNFX, SendFriend, Transpaygo ve FTCS’nin sınır ötesi işlemler için XRP’den yararlanacağını açıkladı. Ayrıca, Kuveyt’ten Ahli Bankası, BFC Bahreyn, ConnectPay, GMT, WorldCom Finans, Olympia Trust Company, Pontual / USEND ve Rendimento, RippleNet’e imza attı.

Sonuç olarak, Salı günkü açıklamaya göre, başlangıçta dünya çapında 200’den fazla müşterisi var.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, şirketin şu anda haftada iki-üç müşteriye imza attığını ve geçen yıl canlı ödeme gönderen müşterilerin yüzde 350 oranında bir artış kaydettiğini söyledi.

“Daha fazla müşterinin anahtarı çevirdiğini ve talep üzerine likidite için XRP’den yararlandığını görmeye başlıyoruz” diye ekledi.

Euro Exim Bank direktörü Kaushik Punjani, bankasının müşterilerinin geleneksel olarak işlemleri hızlı ve düşük maliyetli bir şekilde gerçekleştirmeleriyle sınırlandırıldığını belirtti. Bu sorun hem büyük şirketlere hem de bireysel göndericilere uzanıyor, dedi:

“Ripple ve seçkin meslektaşları ile işbirliği içinde çalışarak rekor sürede hem xCurrent hem de xRapid’i tasarladık, test ettik ve uyguluyoruz ve bunların müşterilerimize getireceği avantajları bekliyoruz.”

Havale hizmeti SendFriend’ın kurucu ortağı olan David Lighton da benzer şekilde xRapid’i kullanmanın asıl yararı olarak ucuz sınır ötesi ödemelere odaklanmaya başladı.

“Ripple’nin XRP varlığından faydalanan dağıtılmış bir defter tabanlı çözüm, daha düşük sermaye gereksinimleri ve daha düşük maliyetlerle işlemleri gerçek zamanlı olarak düzenlememize olanak tanıyor. Müşterilerimize gelişmekte olan dünyaya daha ucuz, daha hızlı ödemeler sunmak için Ripple ile ortaklık kurmaktan gurur duyuyoruz ”dedi.

Diğer birçok şirket MercuryFX, Cuallix ve Catalyst Corporate Credit Union da dahil olmak üzere uluslararası ödemelerde XRP kripto para birimini kullanan xRapid’i kullanmaya başlamıştır . Ancak, üç firma finansal hizmetler sunarken, hiçbiri Euro Exim gibi bir bankacılık lisansına sahip değil.

Geçmişte, Western Union, MoneyGram, Viamercias ve IDT gibi diğer şirketler xRapid’i denedi, ancak şu anda platform tam olarak kullanılmıyor.