Ethfinex Kullanım Kılavuzu: Ethfinex Nasıl Kullanılır?

Ethfinex Kullanım Kılavuzu: Ethfinex Nasıl Kullanılır?

Ethfinex , hibrid dağıtılmış bir değişim olarak çalışan yeni bir dijital varlık işlem platformudur. Ethfinex, Ethereum ağına bağlı olan simgeleri ve varlıklara odaklanır ve daha büyük Ethereum topluluğu için bir merkez olmayı ve geniş bir ERC-20 jetonuna erişim sağlamayı amaçlar. Değişim aynı zamanda daha fazla orta ve gelişmiş tüccarlara hitap etmekte ve benzer hedeflerini kardeş sitesi olan Bitfinex ile paylaşmaktadır . Ethfinex çok çeşitli ticaret seçenekleri sunuyor ve dünya çapında tercih edilen Ethereum token tüccarları tercihi olmayı hedefliyor.

Ethfinex, ERCO-20 tokenlerine ve Ethereum ağına odaklanan bir kripto para birimi değişimidir. Platform, Ethereum topluluğu için bir merkez olarak çalışır ve jeton ticareti, topluluk tartışmaları ve ICO kalabalıklarına erişim sağlar. Adından da anlaşılacağı üzere, Ethfinex, Bitfinex değiş tokuşuyla bağlantılıdır ve popüler değişim etrafında dönen bir şirketler grubuna aittir. Bitfinex’in arkasındaki ana şirket  de Ethfinex ve Tether platformlarını çalıştırıyor .

Bitfinex Değişim

Bitfinex Hong Kong’da yer alır ve iFinex Inc. tarafından işletilirken, Ethfinex Inc. İngiliz Virgin Adaları’nda açık bir şekilde kayıtlı ve Hizmet Şartlarına göre İngiliz Virgin Adaları’nın yönetim yasalarına göre faaliyet göstermektedir.

Sitede işlem yapmak, tüm mevcut Bitfinex kullanıcıları için 29 Aralık 2017’de açıldı ve yeni kayıtlar 15 Ocak 2018’de kullanıma sunuldu. Bitfinex’e benzer şekilde, Ethfinex platformu ABD vatandaşları için geçerli değil ve canlı ticarete açıkken Ethfinex platformu, yıl sonunda ortaya çıkacak özelliklerin birçoğunda hala geliştirme aşamasındadır (Beta). ERC-20 uyumlu belirteçlerin alım satımına ve kalabalık satışlarına katılımın yanı sıra, Ethfinex ayrıca marj işlem seçenekleri, eşler arası fonlama pazarı ve bir topluluk tartışma forumu da sunuyor.

Son zamanlarda platformunu açmasına rağmen, Ethfinex şu anda 280 milyon doları aşan 24 işlem hacmini çekiyor, bu rakam şu anda 200mg’den fazla gün üreten ETH / USD eşleştirmesiyle belirleniyor. Son 30 günde, 8,879.121.87 ETH sitede satıldı.

Ethfinex Özellikleri

 • İşlevsellik – Ethfinex platformu, birçok yönden Bitfinex’i yansıtır ve her ikisi de modern, iyi tasarlanmış ve son derece özelleştirilebilir arabirimler sağlar. Site son derece kapsamlı ve ana gösterge panosu kullanıcıları çeşitli sekmeler ve seçenekler sunuyor. Ayrıca çeşitli grafik araçları da var; ancak şu anda bir masaüstü sürümü veya mobil uygulama mevcut değil.
 • Güvenlik – Ethfinex’in arkasındaki ekip, günümüzde sektörde mevcut olan en gelişmiş güvenlik tekniklerinden bazılarını kullanmaktadır ve kripto varlıklarının yalnızca% 0,5’i sıcak cüzdanlarda erişilebilir durumdadır. Kalan fonlar soğuk depoya yerleştirilir ve erişim için birkaç yönetim üyesinin manuel müdahalesini gerektirir. Müşteri hesapları, hesap etkinliğindeki değişiklikleri izlemek için tasarlanmış bir dizi gelişmiş doğrulama aracıyla da güvenceye alınır ve site ayrıca İki Faktörlü Kimlik Doğrulama (2FA) ve PGP şifrelemesini de kullanır.
 • Müşteri Desteği – Herhangi bir sorunla ilgilenmek için bir destek ekibi 24/7 elindedir ve üyeler Destek Merkezi’ni kullanarak bilet açabilirler . Ethfinex ekibine sadece destek merkezi aracılığıyla doğrudan iletişime geçilebilir, ancak en yaygın sorunlara değinen bir bilgi tabanı bölümü vardır ve ayrıca aktif bir twitter hesabı ve Telegram grubu da vardır .
 • Ticaret Seçenekleri – Ethfinex, geniş bir yelpazede ticaret seçenekleri sunar ve üyeler, eşler arası fonlama imkanını kullanarak 3.3x’e varan bir kaldıraç ile marj ticaretine erişebilir. Ayrıca, trader’lar limit, market ve stop emirleri gibi bir dizi farklı sipariş türüne de erişebilmektedir. Durma, doldurma veya öldürme, buzdağı, OCO ve sadece postalama gibi diğer sipariş türleri de mevcuttur.
 • Hibrid Dağıtımı – Ethfinex, öncü hibrid dağıtılmış bir değişim sistemi işletmektedir, bu da kullanıcılarına güvenilir bir şekilde zincir içi çözümleme veya yüksek hızlı uygulama ve profesyonel API’ler arasında seçim yapma olanağı sağlar. Merkezi olmayan uzak portalları kullanarak, Ethfinex sipariş defterine, paralarını Ethfinex ile para yatırmak zorunda kalmadan erişebilirler. Bu portallar müşterilere, işlem yaparken Ethfinex’in sipariş defterlerinin yüksek likiditesine hala erişirken, güvenilir akıllı sözleşmelerden yararlanmalarını sağlar.

Desteklenen Para Birimleri

Platformda, temel Ethereum (ETH) para birimine bağlı yaklaşık 39 işlem gören çift var. Ethfinex ayrıca ABD Doları (USD) fiat mevduat ve ticaret için destek sağlar. Desteklenen para birimlerinden bazıları şunlardır:

 • USDT
 • ETH
 • EOS
 • SAN
 • OMG
 • ZRX
 • FUN
 • TRX
 • DATA
 • EDO
 • AID
 • SNT
 • TNB
 • GNT
 • AVT
 • ELF
 • SPANK
 • BAT
 • RLC
 • REP
 • RCN

Ethfinex ayrıca, kullanıcılarının banka havaleleri ve transferleri yoluyla ABD Doları mevduat yapmasına izin verir; ayrıca USDT Tether platformda da mevcuttur. Ethfinex, Ethereum ağına odaklandığı için, platformun arkasındaki ekip aktif olarak sitede mevcut olan sikke sayısını artırmaya çalışıyor ve düzenli eklemeler bekleniyor. Yeni belirteçlerin listesiyle ilgili bir topluluk oyu da var ve en son gelişmelerle güncellenen iyi belgelenmiş bir liste var.

Bunun da ötesinde, Nektar belirteci (NEC) olarak adlandırılan yerel bir belirteç de vardır. Bu, piyasa yapıcılarını, katıldığı ticaret hacmine orantılı olarak belirtmekte serbesttir ve herkesin toplam aylık döviz ücretlerinden sadakat ödemeleri talep etmesine ve gelecekteki Ethfinex yönetimine tavsiyede bulunmasına izin verir.

Ethfinex’e nasıl üye olunur?

Bitfinex’e benzer şekilde, yeni kullanıcılar, hizmetlerinin belirli özelliklere sahip olduğunu ve daha profesyonel tüccarlar hedeflediğini anımsatır. Şartları ve koşulları açıklayan bir açılır kutu görünecektir. Bunlar şu anda 10,000 USD asgari bir hesap özsermayesini kabul etmeyi içermekte olup, yeni hesaplar bu miktarlara ulaşıncaya kadar platformdaki herhangi bir işlevin alım satım veya kısıtlaması ile sınırlıdır. Ayrıca, kullanıcılara para yatırma ve para çekme işlemlerine erişim elde etmek için, 6-8 haftaya kadar sürebilecek bir doğrulama sürecini kabul etmeleri gerekmektedir.

Gerekli tüm kutuları işaretledikten sonra, bir hesap oluşturmaya devam edebilirsiniz.

Hesap oluşturmak

Kayıt işlemini takip edip kullanıcı adınızı, e-posta adresinizi ve şifrenizi girerek bir hesap açabilirsiniz. Saat diliminizi ve benzersiz bir captcha metnini de girmeniz gerekir.

Mevcut Bitfinex hesaplarına sahip olan kullanıcılar ayrıca hesaplarını bağlama seçeneği ile sunulur. Bu özelliği talep ederek, kullanıcılara Bitfinex hesaplarında oturum açmalarını ve Ethfinex profillerine bağlamalarını sağlayan bir e-posta gönderilecektir.

Bu yapıldıktan sonra, önce sağ üst köşedeki “Para Yatırma” düğmesini bularak hesabınıza para yatırmaya başlayabilirsiniz. Bu düğmeyi tıkladığınızda para yatırma sayfasına gidersiniz ve burada Tether’ın Dolar ve Euro sürümlerini ya da ERC-20 jetonlarının bir listesini yatırmak için seçebilirsiniz.

Hesabınız finanse edildikten sonra, ‘İşlem’ butonuna tıklayıp tercih ettiğiniz eşleştirmeyi seçebilirsiniz. Buradan, yürütmek istediğiniz siparişin miktarını, fiyatını ve türünü belirleyebilirsiniz.

Ethfinex Ücretleri

Ethfinex açık bir şekilde ücret yapısını açıkladı ve sipariş icraları için ücretler son 30 gün içinde işlem hacmine göre belirleyici ve alıcı statüsüne göre belirlendi. Satış bedelini satın alırken ve satın alırken fiyatın üzerinde bir limit emri vererek, sipariş defterine likidite eklediğinizde, üretici ücretleri ödenir. Alıcılar, sipariş defterinde bulunan bir siparişi doldurarak, müşterilerin tersini yaptığında ve sipariş defterinden likiditeyi kaldırdıklarında ödenir.

Alıcı ücretleri% 0,1 ile% 0,0 arasında değişirken, alıcı ücretleri% 0,2 ile% 0,1 arasında değişmektedir. Daha yüksek oranlar, 500ka $ ‘a kadar olan işlem hacimlerini kapsamakla birlikte, müşteriler en düşük ücret oranlarına hak kazanmak için 30 milyon $’ dan fazla olan işlemlere sahip olmak zorunda kalacaklar.

Son 30 günde gerçekleştirildi (USD Eşdeğeri) Maker ücretleri Taker ücretleri
0,00 ABD doları veya daha fazla işlem yapıldı 0.100% 0.200%
50.000 ABD doları veya daha fazla işlem gören 0.100% 0.180%
1.000.000 ABD doları veya daha fazla işlem yapıldı 0.100% 0.170%
10.000.000 ABD doları veya daha fazla işlem gören 0.100% 0.160%
20.000.000 ABD Doları veya daha fazla işlem gören 0.100% 0.140%
40.000.000 ABD Doları veya daha fazla işlem gören 0.100% 0.120%
60.000.000 ABD Doları veya daha fazla işlem gören 0.100% 0.100%

Büyük kripto para birimi depozitleri ücretsizdir; Ancak, bir 1000 USD eşdeğerinden daha az olan depozitolarda Küçük Para Yatırma Ücreti uygulanır. Ethfinex’e göre, küçük tortular cüzdan fazlalığı yaratır ve Ethereum ağı ve onların Ethereum düğümlerine bir yük getirir. Sonuç olarak, ekip, kullanıcıları sık sık küçük mevduat miktarlarını göndermekten kaçınmayı ve müşterilerini daha küçük miktarlarda toplu olarak daha büyük miktarlarda toplu işlemeye davet etmeyi tercih ediyor.

Sitedeki para çekme işlemleri, çekilmek istediğiniz belirli kripto para birimine bağlı olarak farklı ücretlere tabidir.

Depozito hataları ayrıca 150 USD ücrete tabidir ve Ethfinex kullanıcıları tarafından yapılan hataların destek ekibi tarafından karşılanacağının garantisi yoktur.

Ethfinex Güvenli mi?

Ethfinex’in kullandığı güvenlik protokolleri, kız kardeşi mübadelesinin bir dizi iyi belgelenmiş hatayı yaşadığı için Bitfinex tarafından kullanılan uygulamalardan türetilmiştir. Temel temel, çevrimdışı depolamayı kullanmaktır ve sistem fonlarının büyük çoğunluğu “soğuk” cüzdanlarda çevrimdışı olarak saklanır. Dijital varlıkların yaklaşık% 0,5’inin ‘sıcak’ cüzdanlar üzerinden erişilebilir. Buna ek olarak, soğuk cüzdanlar platformdan veya platform sunucularından alınamaz ve çevrimdışı soğuk depoda tutulan fonlar, Ethfinex yönetim ekibinin çeşitli üyeleri tarafından manüel müdahale gerektirir.

Kullanıcı hesapları şu yollarla güvenceye alınmıştır:

 • İki faktörlü kimlik doğrulama (2FA)
 • Şüpheli davranışları ve hesabınızın bütünlüğünü izlemek için gelişmiş doğrulama araçları
 • Çekilme Koruması
 • Gelişmiş API anahtar izinleri
 • OpenPGP ile E-posta Şifreleme

Ethfinex, hibrid bir ademi merkeziyet yöntemi kullanarak geleneksel değişimlerden farklıdır. Ethfinex Portal, kullanıcıların kendi güvenliklerini ele almalarına ve Ethfinex sipariş defterine bakmalarına ve Ethfinex hesaplarına para yatırmaya gerek kalmadan işlem yapabilmelerine olanak tanır.

Merkezi olmayan mübadele protokolleri kullanılarak, işlemler, Ether protokol blok zinciri üzerinden 0x protokolü üzerinden akıllı sözleşmelerle tamamlanır. Gelecekte bu, Ethfinex ile bağlanmak için herhangi bir başka merkezi olmayan değişim protokolüne izin verecek şekilde büyüyecektir. Kullanıcılar bu çözümün başlangıçta 200 $ eşdeğeri minimum sipariş boyutuna sahip olduğunu akılda tutmalıdır.

Ethfinex Üzerindeki İşlemler

Ticaret platformu hem orta hem de ileri düzey kullanıcıları hedefler ve çeşitli ticaret seçenekleri sunar. Sonuç olarak, aşağıdaki sipariş türleri de mevcuttur:

 • Market
 • limit
 • durdurmak
 • Takip durdurma
 • Doldur veya öldür
 • Biri diğerini iptal eder (OCO)
 • Sadece son limit siparişi
 • Gizli sipariş
 • Algoritmik Siparişler

Ethfinex, hibrid dağıtılmış bir değişim olarak faaliyet gösterdiğinden, kullanıcılar yüksek hacimli işlemlere ve yüksek bir likiditeye erişebilir, teklif / soru ve sipariş sayısı gerçek zamanlı olarak çözülür. Bu, üyelere diğer merkezi olmayan borsalara kıyasla ne zaman sipariş verileceğini seçerek daha fazla esneklik sağlar.

Ticaret Görünümü

Platform, kullanıcıların akran finansmanı fonlama piyasasından fon temin ederek 3,3 katına kadar kaldıraç ile ticaret yapabilmelerini sağlar. Kullanıcılar istedikleri oranda bir oranda ve istenilen miktarda finansman ödünç alabilirler, ayrıca bir pozisyon açmayı ve Ethfinex’in mevcut en iyi fiyatla fonlarını almayı seçebilirler.

Marj fonlama piyasası, kaldıraç ile ticaret yapmak isteyen tüccarlar için kullanılabilir hale getirerek ABD Doları ve Eterum mevduatlarına faiz kazanmanın bir yolunu sunmaktadır. Tercih edilen bir ücret ve süre için finansman sunma seçeneği vardır veya kullanıcılar FRR’de (Flash Return Rate) sonlanabilir. Ayrıca, teklifleri sona erdiğinde otomatik olarak yenileyen Otomatik Yenileme özelliğini kullanma seçeneği de vardır.

Marj finansmanı, Marj Fon Sağlayıcıları tarafından% 15,0 (aktif marj fonlama sözleşmelerinin yarattığı ücretlerin) tarafından toplanan ücretler dahil olmak üzere belirli bir ücretler setini beraberinde getirir. Ayrıca, Marj Fon Sağlayıcıları tarafından toplanan ücretler, gizli bir teklifle açıldığında,% 18,0 (aktif marj fonlama sözleşmelerinden elde edilen ücretlerin) ücretidir.

Topluluk

Ethfinex, Ethereum topluluğu için geliştiricilerin, tüccarların ve meraklıların fikirleri paylaşmalarını ve paylaşmalarını sağlayan bir merkez oluşturmayı amaçlamaktadır. Site, yaklaşan jeton listeleri veya alım satılabilir jetonlarla ilgili yayınlar, analizler ve tartışmalar içeriyor. Geliştiriciler ve ticaret uzmanları görüşlerini belirli belirteçlere odaklanan tartışma panoları ile paylaşabilir ve ilerici tartışmalar oluşturmak için yapılandırılmışlardır.

Jetonlar ayrıca, kitle kaynaklı ve sitenin kullanıcılarından elde edilen bir fikir birliğine dayanan bir kalite derecesine sahip olacaktır; Bu derecelendirmeler, Beyaz Kitap, Teknik ve Kavram gibi konuları ele alacak ve şu anda gerçekleştirilmekte olan analiz standardını geliştirmeye yardımcı olacaktır. Ayrıca, ERC20 belirtecine sahip herhangi bir proje kendi tartışma panosunu oluşturabilir ve sitede kendi topluluklarını oluşturabilir. Ethfinex, platformlarında ICO kitlesine erişim sağlamaya başladığında, topluluğa ve kalabalığa dayalı bilgeliğe odaklanılması yararlı olacaktır.

borsacıların belirteç ücretsiz dışarı verilir Nektar jetonu (NEC) ayrıca üyeler aylık döviz ücretlerinden sadakat ödülleri iddia ve onun üyeleri arasında topluluğun duygu teşvik etmek için yardımcı olan Ethfinex gelecekteki yönetim, tavsiye etmeye olanak verir.

Sonuç

Ethfinex’in hala beta aşamasında olduğuna dikkat edilmelidir, bu nedenle, gözden geçirme işlemini tamamlandıktan sonra tekrar gözden geçirebiliriz. Ayrıca, ana şirket Bitfinex ve şu andaki istikrarlı para birimi Tether hakkında devam eden tartışmalar olduğu da belirtilmelidir. Dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta da Bitfinex’in geçmişte de saldırıya uğradığıdır .

Biz belirteçleri ve döviz dağıtıldığı gerçeğini Ethereum adanmış bir değişim fikrini seviyorum ve 0x protokol, bu borsalarda geleceği olduğuna dair bir artı hissediyorum kullanılarak inşa biz bir rehber yaklaşık 0x yazdı buradan okuyabilirsiniz için Daha fazlasını bul.

Değişimin gelecek vadeden bir geleceği var, ancak Bitfinex ve Tether ile durum ortadan kalkıncaya ve şirkete şeffaflık getirilinceye kadar bu konuda muhakeme etmekteyiz.

Artıları

 • Bir müşteri / toplum odaklı platform
 • Ethereum ağı ve ERC-20 Jetonları için bir merkez
 • Akıllı sözleşmelerin ve yüksek likiditenin güvenli kullanımı
 • Büyük merkezi bir değişimin güvenliği ve hacmi ile merkezi olmayan bir değişimin faydaları.
 • Ethereum’a dayalı kalabalığa erişim sağlar.
 • Kapsamlı ticaret seçenekleri ve Eşler arası fonlama pazarı.

Eksileri

 • Ethereum Ağına Bağlı
 • Bitcoin veya ERC-20 Jetonları Yok
 • Kayıt Ol / Varlık Kısıtlamaları
 • ABD’de Yaşayanlara Erişemez
 • Hala Beta’da