Ethereum’un İlk ICO Projesi [GNT] Sonunda Limelight’a Geldi

Golem, tüm endikasyonlarla, ilk Ethereum’un en erken başlangıç ​​para teklifi (ICO) projeleridir ve şimdi Ethereum mainnet’i resmi olarak başlatmıştır.

Proje, 10 Nisan 2018 Salı günü yaptığı duyuruda , web sitesinde Golem’in Brass Beta versiyonunun yayınlandığını açıkladı . Bu, projeyi sahte olarak görenler için iyi dilekler ve şüpheciler arasında kaşlar yarattı.

‘Airbnb for Computers’ olarak lanse edilen Golem, 29 dakika içinde 820.000 eter (8 milyon dolar değerinde, 11 Kasım 2016) aldı ve analistlerin projenin geleceği konusunda merak ettiklerini belirtti.

“Uzun bir yol kat ettik. İlk kitle fonlarından biri olan projelerden biri, Golem’i inşa eden bilinmeyen bölgeyi seyrederken karşılaştığımız zorlukların üstesinden gelmek için büyük bir adım atmış oldu: mainnet lansmanı burada, ”ifadesinde yer alan proje.

Golem, bilgisayarları bir uçtan uca ağa bağlamayı hedeflemekte, hem uygulama sahiplerinin hem de bireysel kullanıcıların, diğer kullanıcıların (sağlayıcılar) makinelerinin kaynaklarını kiralamak için talepte bulunmalarını sağlamaktadır.

Golem projesine göre , kaynaklar çeşitli hesaplama zamanları ve kapasiteleri gerektiren görevleri tamamlamak için kullanılabilir.

“Golem, kullanıcıların eşit derecede ayrıcalıklı olduğu bir p2p ağıdır. Görevleri hesaplamak isteyen kişiler ağdaki tekliflerini yayınlarken, bilgisayar gücüne sahip olan taraflar, teklifleri tarar ve istekte bulunanlarla bağlantı kurmaya çalışır. Golem’in işlem sistemi, fiyatları, şöhretleri ve makinelerinin performansını göz önünde bulundurarak sağlayıcılar ve talep sahipleri ile eşleşiyor. Kaynaklar, yani hesaplama için gerekli dosyalar sağlayıcının makinesine gönderilir. Hesaplama tamamlandıktan sonra sağlayıcı uygulaması, istekte bulunanın uygulamasına sonuçları geri gönderir. ”

Golem, kullanılmayan hesaplama gücü için uluslararası, sanal bir pazar alanı olarak görülüyor. Sağlayıcılar, boşta kalma bilgi işlem gücünü kiralayabilir ve hareket halindeyken ödeme alabilirler.