Ethereum, Ripple’ı Geride Bıraktı

Aralık ayının ikinci yarısı ve Ocak ayının başında çoğu kripto para birimi için iyi bir dönemdi, Ethereum dönem boyunca en büyük kazananlardan biri olarak öne çıktı.

Aralık ortasındaki en düşük seviyeden bu yana% 90 seviyesine yükselen eterin fiyatı, şu an sadece iki hafta önce 80 USD seviyesinden 150 USD’nin üzerinde işlem görüyor.

Piyasa değeri büyüklüğüne göre ilk 3 kripto para:

Ethereum, Etkileyici Rallinin Ardından XRP'yi Devraldı 102
Kaynak: coinmarketcap.com 

Ethereum, bir kez daha, XRP’nin kabaca bir milyar dolarlık bir piyasa değeri farkı ile üzerinde ve ikinci en değerli kripto para birimi olarak iyi bir konumda.

Ethereum Etkileyici Ralli Sonrası XRP'yi Devraldı 103

 

Birçok kripto yatırımcısı, ETH’nin ne kadar yükseleceğini merak ediyor. Şimdiye kadar, birçok gözlemci ve analist üç nedenden bahsediyor: zaten aşırı derecede depresif ve aşırı satılmış bir fiyat, Ethereum kurucu ortağı Joseph Lubin’in açıklamaları ve Constantinople olarak bilinen yaklaşan Ethereum çatalı.

Fiyattan başlayarak, ETH’nin 2018’de en fazla düşen kripto para birimleri arasında olduğunu biliyoruz. Genel olarak, keskin biçimde düşen varlıklar, iyi haberler çıktıktan ve duyguları değişmeye başladığında da keskin bir şekilde sıçrama eğilimindedir.

Yatırımcılar ve teknik analistler tarafından kullanılan göstergeler de bunu desteklemektedir; örneğin, göreceli güç endeksi (RSI) Aralık ortası ortasında “aşırı satım” bölgesindeydi ve 26’yı gördü. RSI’ı 30’un altında bir konumda görmek genellikle fiyat için iyidir. Bu göstergeyi takip eden yatırımcılar, bunu bir satın alma imkanı olarak görürler.

İkincisi, Ethereum’un yüksek profilli kurucu ortağı Joseph Lubin, ETH fiyatındaki en son dipten birkaç gün sonra bu mesajı Twitter’da yayınladı:

Lubin’e göre, artık ayı piyasasının dibi bulundu, birçoklarının beklediği “epik miktarda korku, belirsizlik ve şüphe” görüldü. 

Son olarak, Constantinople çatalının 16 Ocak civarında gerçekleşmesi beklenmektedir ve bir kez uygulandığında bu, Ethereum madencileri için blok ödüllerini 3 ETH’den 2 ETH’ye düşürecek ve böylece dolaşıma giren yeni ETH tokenlerinin tedarikini azaltacaktır. Ekonomide olduğu gibi, diğer faktörler sabit kaldığı zaman, düşük arz daha yüksek fiyatlara neden olur.