Ethereum Neden Çökmeyecek?

Ethereum Neden Çökmeyecek?

Ethernet ağının ünlü kurucu ortağı Vitalik Buterin ve Gnosis kurucusu Martin Koppelmann , Bitcoin Core Contributor ve Stellar danışmanı Jeremy Rubin tarafından 3 Eylül 2018’de yayınlanan yayına cevap verdiler.

Buterin Reddit’e ateş açtı

Aynı tarihte, Buterin , bir kullanıcının Rubin tarafından yazılan makale hakkında bir açıklama istediği Reddit’teki bir yazı hakkında yorumda bulundu . Buterin, tereddüt etmeden, katılmama nedenlerinin hepsinin, Rubin tarafından yayınlanan makaleden eksik olan teknik ve ekonomik detayların olduğunu söyledi.

Görevinde, Buterin, Ağın teşviki, ETH’de ödenmesi gereken “gaz” olarak adlandırılan ücretlere bağlı olduğu ve işlemlerin gerçekleştirileceği Ethereum Ağı’nın işleyişini açıklıyor. Buterin, “gaz” ı ETE olmayan bir varlıkla ödeme olasılığını açıklamaya devam ediyor, ki bu da bazen Ethereum Topluluğu’nda ekonomik soyutlama olarak adlandırılıyor. Bu faktör nedeniyle, Ethereum şebekesinin ücretini, ETH’ye sahip olmak zorunda olmadan ödemek mümkündür; bu , gelecekte, Ethereum ağındaki işlemlerin ödemesini gereksiz kılar.

Ancak, Buterin görevine, Ethereum topluluğunun protokol seviyesinde, ETH’nin yanmasına neden olacak şekilde ödeme yapmak zorunda kalacağı iki öneriyi düşündüğünü söyledi. Vitalik Buterin bu iki öneriyi daha ayrıntılı olarak kendi görevinde açıklıyor .

Koppelmann, Rubin’in argümanında liyakati kabul etme şansını kaçırmadı   , zira şu anda bir Ethereum akıllı sözleşmesindeki gaz için zor bir gereklilik yok çünkü akıllı sözleşmeler gerçekleştirmek için kendi jetonu için kendi parası ile ödeme yapmasını mümkün kılıyor. . Ancak, Kopplemann, ETH’nin bazı formlarda blok oluşturması gerektiğinde bütün argümanın düştüğünü belirtti .

ETH’nin çöküşü kaçınılmaz mı?

Her iki blok zincirinin, Bitcoin ve Ethereum’un her zaman ölçeklenebilirlik konusunda problemleri olduğu, ancak toplumun şu anda bunları çözme üzerinde çalıştığı belirtilmelidir. Ethereum’un durumunda, ağın güncellenmiş bir planı vardır (çatal adı verilir). Ethereum güncelleme planı hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz, bu makaleyi bir sonraki Ethereum sert çatal hakkında okuyabilirsiniz .