Ethereum Kağıt Cüzdanı Oluşturmak

Ethereum Kağıt Cüzdanı Oluşturmak

Kripto para biriminizi güvenli hale getirmenin en güvenli yöntemlerinden biri olarak bir Ethereum kağıt cüzdanı oluşturmanız önerilir. Esasen, bir Ether kağıt cüzdanı, cüzdanınıza erişip işlem yapmanız gereken Ethereum Cüzdan’ın Özel ve Genel anahtarlarınızın bir kaydıdır.

Üzerinde bir kod bulunan bir kağıda sahip olmak ve bir cüzdanı çağırmak, bazılarına biraz garip gelebilir. Ancak, değerli Eter madeni paralarınızı saklamak için kullanabileceğiniz en güvenli yöntemdir. Kağıt cüzdanlar, diğer geleneksel kripto para birimi depolama tekniklerine göre olağanüstü bir avantaj sağlar. Eterinizin evinizde, depoda ya da güvenli bir yerde saklanabileceğini veya arka bahçenize gömülebileceğini bildiğiniz rahatlığı hayal edin. Avantajlı olarak, kağıt cüzdan internetin bir parçası değildir. Bu nedenle, hiçbir korsan değerli kripto paranıza erişemez. Potansiyel bir hırsız, cüzdanınızı ve cryptocurrency bilgilerinizi bulmak için kasanızı kırmak veya tüm arka bahçenizden kazmak zorunda kalacaktır.

Kağıt cüzdanı, Ether’lerini internetten bağlanmayan ve güvenli bir şekilde saklanan “soğuk depoda” saklamak isteyen kişiler için mükemmeldir. Bir kağıt cüzdanı ile transferler ve değişimler için hız ve ayrıca Ether’inizin mevcut olduğu toplam hız büyük ölçüde azalır. Bunun nedeni, kullanılmadan önce çevrimiçi bir cüzdana geri gönderilmesi gereken paralardır.

Eterinizi bir miktar para kazanmak ve piyasa fiyatlarındaki dalgalanmalardan yararlanmak için borsada veya spekülasyon amacıyla kullanmak isterseniz, Ether’inizin her zaman hazır olması gerekir. Bu amaçlar için, en azından verimlilik amacıyla bir çevrimiçi cüzdan tavsiye edilir.

Bununla birlikte, uzun vadede Eterinizle bir “Hodler” olarak yapışmayı planlıyorsanız ve piyasadaki dalgalanmalar için fazla bir şey düşünmüyorsanız, bunları kullanmanız gerekene kadar madeni para cüzdanınızda güvenli bir şekilde paranızı saklayabilirsiniz. Buna ek olarak, kağıt Ether cüzdanlar harika bir hediye fikrini ortaya çıkarır: Sadece yeterli miktarda Ether ile önceden yüklediğinizden emin olun ve bunları Ay’a tutmasını söyleyin!

Kağıt Cüzdanı Yapmak için MyEtherWallet’in Kullanımı

MyEtherWallet , fiziksel depolama amacıyla yaygın olarak kullanılan açık kaynaklı bir JavaScript uygulamasıdır. Bu nedenle, bu web sitesi bir kağıt cüzdan oluşturmak için çok basit hale getirir.

Önemli Not: MyEtherWallet’i ziyaret ettiğinizde, lütfen doğru web sitesinde olduğunuzdan emin olun.

URL’nin tarayıcınızda doğru olduğundan emin olun ve şunun gibi görünen doğrulanmış SSL sertifikasını arayın:

MyEtherWallet SSL

Doğru URL’yi işaretlediğinizden emin olun ve siteyi ziyaret etmek için her zaman bunu kullanın, asla e-posta, twitter, Facebook, Slack, özel mesajlar vb. Bağlantılara tıklamayın. Bunun nedeni, benzer URL’lerle kurulan sahte “Phishing” web sitesinin bulunmasıdır. Özel anahtarlarınızı ve dolayısıyla kripto paranızı çalmak için tasarlandı.

Bir web tarayıcısını açıp siteye yönelin, sonra ne tür bir şifre kullanmak istediğinizi belirleyin. Özel karakterler ve küçük ve büyük harfler dahil olmak üzere en az 15 farklı karakterden oluşan bir kombinasyon önerilir. Güvenliğiniz için parolanızı bilgisayarınızın dışında saklamalısınız ve bu parolanın, Ether cüzdanınızın şifresini çözmek için gerekli olduğunu unutmayın.

Cüzdan oluştur

Bir parola girildikten sonra anahtar deposu dosyasını indirmek için terfi ettirilirsiniz – yani bir Ether cüzdanı USB sürücünüze veya kişisel bilgisayarınıza bir dosya olarak kaydedilir, bu noktada “Download Keystore” dosya düğmesine basın.

Anahtar Deposu Dosyası

Tebrikler, bu noktada bir kağıt Ether cüzdanı başarıyla oluşturdunuz; Şimdi yapmanız gereken tek şey, size sağlanan “YAZDIR” düğmesine basarak yazdırmaktır. Kağıt cüzdanının resmi, genel Ether adresinizi saklı tuttuğunu unutmayın. Bu adres herhangi bir normal banka hesabının IBAN’siyle karşılaştırılabilir; bu nedenle, yayınlanabilir. Resmi adresinizi başka bir kişiye iletirseniz, o kişi size daha sonra Ether’i gönderebilir. Ancak, bir kişi özel anahtarınızı ele geçirirse, Ether kağıt cüzdanınızda tuttuğunuz tüm Ether fonlarına erişebilir.

Önemli: Özel anahtarınızı asla başkalarına açıklamayın.

Eth Kağıt Cüzdanı

Kağıt cüzdanı yazdırmaya ek olarak, web sitesinden bir JSON dosyası da indirebilirsiniz. JSON dosyası, Ether cüzdanınıza ait tüm bilgileri taşır. Bilgiler indirilebilir, şifrelenebilir ve şifrelenmemiş olabilir. Ancak, tüm işlemin başında oluşturulan şifre şifre çözme için gereklidir. JSON dosyanızı, kaybolmasını veya yanlış yerleştirilmesini önlemek için bir USB sürücüsüne yerleştirebilirsiniz.

Ether Cüzdanınız ile Ether Kullanımı

Yeni oluşturduğunuz kağıt Eter cüzdanınızı tam gazdan kullanmadan önce, hızlı bir test olarak öncelikle bir miktar Ether’i cüzdanınıza aktarmanız önerilir. Testiniz başarılı olduktan sonra, daha fazla Ether’i güvenle transfer etmek için iyi olmalısınız. Genesis Mining gibi bir bulut madenciliği hizmetine sık rastlarsanız, otomatik olarak Ether’i almak için Ether cüzdanınızı kurabilirsiniz. Herhangi bir sorundan kaçınmak için özel anahtarınızı başka bir yerde saklarken, cüzdanınızın resmi genel adresini bilgisayarınıza kaydetmeniz önerilir.

Bir Ether cüzdanında depolanan Ether miktarını tam olarak belirlemek için Etherchain’ikolayca kullanabilirsiniz . Bilgilerinizi aramak için adres bilgilerinizi üst alana girmekten endişelenmeyin; Etherchain yasaldır ve verilerinizi riske atmaz.

Ether’i cüzdanınızdan göndermek için MyEtherWallet’i ziyaret edebilirsiniz . Genel olarak, Ether’i başka birine göndermek için iki yol vardır. MyEtherWallet’e bir kez “Gönderme İşlemi” sayfasına gidin. Şimdi, cüzdanınızı oluşturmak için bir JSON dosyası kullandıysanız, sizden istendiğinde JSON dosyanızı seçebilir ve hemen diğer adreslere Ether göndermek için kullanabilirsiniz. Ancak, JSON dosyası şifreli ise, şifreyi girmeniz istenir; Bunu takiben, Ether göndermek için izin verilecektir.

Eter gönder

Standart bir kağıt Ether cüzdanı kullanmaya karar verdiyseniz, MyEtherWallet tarafından istendiğinde özel anahtarınızı yazmanız veya yapıştırmanız yeterlidir. Birisinin işleminizi gözlemlediğine ve Eternet cüzdanınızın tehlikeye düştüğüne inanıyorsanız, korkmanıza gerek yoktur; Tüm Ether’nizi yeni bir cüzdanınıza kolayca aktarabilir ve güvenlik için eski kağıt cüzdanınızı yok edebilirsiniz.

Bir kâğıt cüzdanı, kripto paranızı güvenceye almanın en güvenli yollarından biri olsa da, MyEtherWallet web sitesine girdiğinizde, bilgisayarınızda gizli anahtarınızı açık tutmaya devam edersiniz. Makinenizde bir Virüs veya Kötü Amaçlı Yazılımdan gelebilecek bir keylogger gibi kötü amaçlı yazılımlarınız varsa, anahtarınız hala çalınabilir. Nihai güvenlik ve rahatlık için, ek bir koruma katmanı ekleyen ve özel anahtarlarınızı çalmayı imkansız kılan bir Donanım cüzdanı kullanmanızı öneririz.