Ethereum (ETH) Fiyat Analizi: 20 Ağustos 2018

Bir önceki ayın güçlü hamlelerinden sonra, Ethereum simetrik bir üçgen patern içinde konsolide oluyor ve boğalar ve beklemeler katalizörleri beklemektedir. Fiyat, formasyonun zirvesine yaklaşıyor, böylece bir kopma yakında kaynaklanıyor olabilir.

100 SMA, en az direnç yolunun yukarı doğru olduğunu ima etmek için 200-SMA uzunluğunun üzerindedir. Diğer bir deyişle, bir ters mola, aşağı yönlü bir aradan daha muhtemel olabilir. Grafik paterni yaklaşık 80 $ ‘dır, dolayısıyla ortaya çıkan hareket aynı büyüklükte olabilir.

RSI yavaşça aşağıya iniyor ve satıcıların üst ellere sahip olduğunu gösteriyor. Bu da 200 SMA dinamik dönme noktasının etrafında olan 290 $ ‘lık üçgen tabanının altında bir kırılmaya yol açabilir. Stokastik, satın alma baskısının varlığını göstermek için yoluna devam ediyordu, ancak aynı zamanda da aşağıya dönüyor gibi görünüyor.

Ethereum, 300 $ ‘lık anahtar psikolojik seviyenin altına düştüğü için kendi yerini tutmaya çalışıyor. Alıcılar, daha fazla boğa enerjisi elde etmek ve herhangi bir ralliyi sürdürmek için bu seviyeden geçen fiyatı zorlayacak kadar güçlü olmalı.

Son damlalar, çoğu belirteç ardışık düşüşlere işaret ederken, ICO’ların paraya çevrilmesi üzerine sabitleniyor. Ayrıca, ERC-20 jetonları çoğunlukla finansman amaçlı ICO’ların oluşturulması için kullanıldığından, kar alma faaliyeti sonuç olarak Eteryum satışına yol açmıştır.

Etherpum’a olan talebi geri almak ve risk almanın iyileştirilmesi için, kripto-para birimindeki fiyatların toplanması gerekebilir. Yatırımcılar, dijital para birimleri gibi alternatif varlıklara yönelik talebi de kaldırabileceği için, Türkiye’ye ve potansiyel bulaşmalara karşı sekmeler tutuyorlar. Bu, sermaye kontrollerinin Yunanistan’a birkaç yıl önce geri döndüğü, insanların daha hızlı bir para birimi ya da değişim aracı gibi daha hızlı bir para birimi arayışına girdiği zaman olmuştur.