Ethereum Classic Saldırı Altında

Piyasa değeri büyüklüğüne göre ilk 20 kripto paradan biri olan Ethereum Classic (ETC) ciddi bir saldırı ve muhtemel bir çifte harcama geçirdi. Son 24 saatte ETC %8’den fazla düştü.

Pazartesi akşamı, ABD merkezli kripto borsa Coinbase, ETC için tüm alım ve satım işlemlerini geçici olarak devre dışı bıraktıklarını ve “alım satımın etkilenmediğini” söyledi.

“Coinbase ekibi şu anda yeniden etkinleştirme emniyet gönderir ve Ethereum Classic alır ve ETC için ilgili destek ne olacağını müşterilerimize ileteceğini değerlendirdiğini,” bir blog mesajıyla açıkladı.

Ayrıca, Gate.io değişimi, kullanıcıları için ETC 40.000 zararını karşılayacağını onayladı:

Şimdiye kadar, durumla ilgili kamuoyu açıklamaları ile birkaç borsa daha çıktı.

Coinbase, 5 Ocak’ta Ethereum Classic blok zincirinde “derin bir zincir yeniden yapılanması” * tespit ettiğini iddia ediyor.

Borsa, gözlenen derin zincir yeniden yapılanmasının iki kat ETC 219,500 ETC (1,1 milyon ABD Doları) harcadığını söyledi. Bu, ancak bir ağdaki hesaplama gücünün% 51’inden daha fazlasına sahip bir madencinin (veya madencilerin) yapmaya karar vermesi durumunda mümkün olabilirdi.

Coinbase’in blog güncellemesinde yazdığı gibi, madencilerin yarısından fazlasının “dürüst [y] ”’si Bitcoin güvenliği ve çalışma kanıtı şifrelemesi […]” için temel bir gerekliliktir. Tıpkı Bitcoin gibi, Ethereum Classic de ayrıca bir çalışma kanıtı şifresi.

VB fiyat tablosu:

Ethereum Classic Saldırı Altında 102

Bununla birlikte, Ethereum Classic ekibinin etkinliklere katılımı kendi kendine vardır. Pazartesi günü, resmi Ethereum Classic Twitter hesabı bu tweet’i yayınladı ve hiçbir çift harcama tespit edilmediğini söyledi. Ekip ayrıca, ağdaki olağandışı faaliyetin, yeni donanımı test eden bir madencilik makine üreticisinin neden olabileceğini öne sürdü. Bununla birlikte, birkaç saat sonra, ekip ETC ağında çifte harcama yapıldığını bildiren Coinbase’in raporunun “doğru olabilir” diyerek tonlarını değiştirdi:

Ağın %51’inden fazlasını kontrol eden bir madenci ya da madencilik havuzuna sahip olan ve ardından ağın geri kalanına saldıran %51’lik bir saldırının gerçekleştirilmesinin iyi bir şekilde yapılacağı bilinmektedir. Bitcoin, Litecoin veya Ethereum gibi mayınlı kripto para birimleri. Bununla birlikte, Verge ve Bitcoin Gold gibi bazı küçük paralar için geçmişte oldu. Bildirdiğine göre Cryptonews.com , bir cryptocurrency ağını saldıran maliyeti azalmaktadır pazar kazasında birlikte ve teoride işlem gücünün çoğunluğunu tutukluk kötü niyetli aktör veya grubun olasılığı daha gerçekçi olur.

Teorik olarak,% 51’lik bir saldırının maliyetini izleyen bir web sitesi olan crypto51.app’a göre bulut madenciliği pazarlarından yeteri kadar güç alarak, Ethereum Classic’e bir saatlik bir saldırı başlatmak için 7.939 USD’ye ihtiyacınız olacak.