EOS ve Ethereum dAppleri Değişim Gerçekleştiriyor

EOS ve Ethereum dAppleri Değişim Gerçekleştiriyor

EOS mainnet sadece üç ay önce aktifleştirildi ve halihazırda 200’ün üzerinde uygulama geliştirildi.

Bir karşılaştırma yapmak için, Ethereum ağında yaklaşık 1800 DApp var, ancak bunlar üç yıl boyunca birikti.

Bu nedenle, 30 Temmuz 2015’te başlatılan Ethereum blockchain, EOS’unkiyle kıyaslanabilecek bir başlangıç ​​seviyesine ulaşmadı, ancak merkezi olmayan uygulamalar için ilk platform olduğu unutulmamalıdır.

EOS o kadar hızlı büyüyor ki ana rakiplerinden biraz daha iyi performans gösterebiliyor.

Bu sollamaya katkıda bulunan bazı faktörler vardır: örneğin, EOS’un hızı neredeyse hiç ücret ve daha iyi güvenlik ile saniyede 4000 işlemden (TPS) fazladır.

Dolayısıyla, Ethereum’un blok zincirinden EOS’unkilere geçiş yapmayı seçen DApp’lerin olması çok garip değil.

Bu kesinlikle kolay bir seçim değildir çünkü kodu, Solidity’den C ++ programlama diline çevirmeniz gerekir, ancak bu zorluk gelecekteki faydalardan dolayı bunalmış gibi görünmektedir.

Unico

EOS’u ilk olarak Ethereum’u düşündükten sonra platformu olarak seçen ilk projelerden biri, İtalyan firması Unico’ydu . Ethereum için yaratılan akıllı sözleşmenin ilk versiyonundan sonra kolleksiyon yapmak, satmak ve toplayıcılar arasında merkezi olmayan ticarete izin vermek için ekip EOS’a geçmeye karar verdi.

DAP’nin piyasaya sürülmesinden iki haftadan kısa bir süre sonra, Unico 2000’den fazla indirmeye ulaştı ve Unico’nun CTO’su Ivan D’Ettorre tarafından belirtildiği gibi “EOS’ta NFT’ler için referans noktası haline gelmeyi ” hedefliyor . Akıllı sözleşmeler testnet ve mainnet üzerinde zaten yayınlanmıştır, ancak ekip belirteçleri piyasaya sürüldüğünde ve airgrabs ve airdrop’lar başlar başlamaz daha fazla dosya indirmeyi beklemektedir.

Medipedia

Medipedia (MEP) sağlık hizmetlerine adanmış bir uygulamadır. Hasta ve sağlık hizmetleri arasındaki aracıları ortadan kaldırarak Medipedia, büyüyen sağlık turizmi sektöründe önemli bir oyuncu olarak öne çıkıyor.

Uygulama, hastayı sağlıkla ilgili hizmetler ile otomatik olarak bağlamak için blok zincirleme teknolojisini kullanır. Medipedia orijinal olarak Ethereum’a dayanıyordu, ancak dikkatli bir analiz ve iki blokajın karşılaştırılmasından sonra ekip EOS hakkında projeyi geliştirmeye karar verdi, çünkü “ Ethereum ağındaki ölçeklenebilirlik ve işlem hızı sınırlı ”.

Girişim geleceğe bakmak istedi ve bloglarında “ Medipedia ağı zamanla büyüdükçe, Ethereum akıllı sözleşme çerçevesi Medipedia’nın gerçek zamanlı küresel standart sağlık hizmetleri sunma hedefi için ideal olmayacağını ” belirtti.

Tixico

10 Temmuz’da Tixico, DApp’inin Ethereum’dan EOS’a geçtiğini duyurdu . Tixico, spor ve konserler gibi etkinlikler için bilet alımına izin veren bir platformdur.

Tixico, EOS platformunun avantajlarını listeliyor ve kararlarının arkasındaki sebebini bloglarında şöyle açıklıyor: “ Ethereum yaygın olarak kullanılmasına rağmen, birçok akıllı sözleşme yeteneğine sahip olduğu için pazarda bariz bir seçim olmasına rağmen işlem hızı Platformumuzun gerektireceği miktardan oldukça düşük. Bu, bir mesele olarak gördüğümüz şeylerden biri ve bu konuda bir şeyler yapmak zorunda kaldı ” .

EOSBET

Genellikle, yeni bir blockchain başlatıldığında, görünecek ilk uygulamalar oyunla ilgili olanlar ve EOS istisna değildir.

EOSBET, Ethereum’da başlayan ancak daha sonra işlem hacmi için EOS’u seçen bir başlangıçtır. Bir hafta içinde EOSBET, 18,1 milyon işlem gerçekleştirdi ve Vitalik Buterin’in blok zincirinin şu anda destekleyemediği bir rakam.

Zaten şubat ayında ve Larimer’in ana ağının lansmanından önce bile EOSBET, oyunların beta versiyonlarını piyasaya sürmüştü. Proje ekibinin arkasındaki ekip, projenin göçünün nedenini şöyle yorumladı: “ Ethereum ağının iyi belgelenmiş kusurları, son birkaç ay içinde başa çıkmamız gereken sorunlardan hiçbir sıkıntı yaratmadı. Basitçe söylemek gerekirse, oyuncularımız Ethereum’da sunulabilecek olandan çok daha iyi bir kullanıcı deneyimini hak ediyor ve bunu EOS üzerinde yapıyoruz “.

EOSBET, çevrimiçi bir kumarhane olmayı hedefliyor , bloglarında şöyle yazıyor : “ Ethereum, ticari ölçekli bir kumarhaneyi bir yana bırakacak basit bir kumar politikasını desteklemiyor ”.

Billionaire Token

Daha önce Ethereum’un ERC20 standardına dayanan Billionaire , aynı zamanda EOS’a geçmeyi seçti.

Insights Network

Insights Network ekibi şunları yazdı: “ Ethereum’un saniyede yaklaşık 21 işlem (özellikle Casper, Plasma ve Raiden) için geçerli limitlerini artırmayı planlamasına rağmen, EOS ekibinin ölçeklendirmek üzere tasarlanmış bir blok zincir oluşturma zihniyetine çekildik. başlangıç “.

Artan ölçeklenebilirlik, büyük bir geliştirici topluluğu, güvenlik ve komisyonsuz işlemler bu kararın ana unsurlarıydı.

Bahsedilen projelere ek olarak, Lisk, Ark, Neo ve İkon gibi diğer engelleri de değerlendirdikten sonra, EOS’u seçmiş olanlar da vardır.

Sentinel Protokolü, örneğin, tüm düşük bütçeli çalışanlara finansal hizmetler sağlamayı amaçlayan bir B2B pazarı, ICON’a taşınmış, ancak daha sonra EOS’a taşınmış ve ekip, ICON yol haritasındaki bir yansımanın doğru olmadığını belirtmiştir. onların gelişim programı.

Böyle bir genç ama zaten popüler bir ana ağ ile, Daniel Larimer EOS üzerindeki sosyal platformunu kurmayı bitirir bitirmez gerçek bir kullanıcı patlaması beklenebilir. Geliştirici ayrıcaUniverse Basic Inheritance (URI) fikrinin kitlenin benimsenmesine yol açacağını ümit ediyor .

Öte yandan, Bitfinex’in merkezi olmayan bir değişimi olan EOSfinex, 26 Eylül’de Londra’daki Blockchain Live etkinliği sırasında platformun beta versiyonunun resmi sunumunun olacağını açıkladı .