EOS, Son Çin Blockchain Endeksi Sıralamasında İlk Sırayı Koruyor

EOS, Çin hükümeti tarafından yayınlanan halka açık toplu konut projelerinin en son sıralamasında en üst noktasını korudu. 
Çin Elektronik Bilgi Endüstrisi Araştırma Enstitüsü ve Çin Yazılım Test Merkezi tarafından geliştirilen sıralamalar, küresel blockchain projelerinin bilimsel bir değerlendirmesini oluşturmayı amaçlamaktadır.

EOS Hattrick’i Tamamladı

Üst üste üçüncü ay boyunca, EOS sıralamanın tepesinde bir numaradaki yerini korudu. Grafiklerin yanı sıra, EOS, teknoloji endeksinde de en üst sırada yer aldı.

EOS, yılın başlarında piyasaya sürülmesinden bu yana birçok tartışmaya katlandı. Projede hatalar, merkezileşme endişeleri ve projenin beyaz kağıdı konusunda anlaşmazlık vardı . Blok üreticileri (BP’ler) ağda çok fazla güç tutmakla suçlandılar. Son zamanlarda, proje MongoDB geliştirmeleri gibi yükseltmeleri içeren güncellenmiş EOSIO 1.2.0 sürümünü piyasaya sürdü.

Ethereum ikinci sırada

EOS gibi, Ethereum’un konumu da derecelendirme sonucunda değişmedi. Sıralamada ikinci olmasına rağmen, Ethereum Uygulanabilirlik endeksinde en yüksek puana sahip.

Bitcoin sıralamada yukarı çıkmayı başardı ve 16. sıradan 10. sıraya yükseldi. Bitcoin, 9. sırada yer almasına rağmen, en yüksek uygulanabilirlik endeks skoru olan 40.3’e sahip. EOS ile Ethereum ise uygulanabilirlikte ikinci ve üçüncü sırada yer alıyor. Sıralamanın düzenleyicilerine göre, Bitcoin, teknoloji endeksinde en düşük puan olan 46,0 ile en az gelişmiş teknolojiye sahip.

Ağustos’ın sıralaması iki yeni projeyi içeriyor: Tezos ve NULS. EOS gibi Tezos, 2017’de göz alıcı ICO’undan beri sayısız konuya imza attı. Proje, 28. sıradaki toplam ağırlıklandırılmış 81.2 puana ilk kez çıktı. Öte yandan NULS, 21. sıradan, 88.2 puan ile giriş yaptı.