Dünya Bankası Blockchain Tahvili Beklentiyi Aştı, 80 Milyon Dolar Arttı

Dünya Bankası, Avustralya Commonwealth Bank’ın (CBA) kriptopara tahvilinin 80 milyon dolardan fazla olduğunu açıkladı. Bu rakam, ilk kriptopara tahvilinin fon yaratma beklentisini aştığı anlamına gelir. 

CBA 80.48 Milyon Yükseldi

Dünya Bankası Hazine sorumlusu Arunma Oteh tahvil performansı hakkında şunları söyledi:

Dağıtılmış defter teknolojisini kullanan bu öncü bono işleminin, tahvil yatırımcıları tarafından çok iyi karşılandığından memnunum.

Blockchain tarafından işletilen Yeni Borçlanma Aracı’na (bond-i) yedi kuruluş yatırım yaptı. Bu yedi , Avustralya’daki Commonwealth Bank , Northern Trust, First State Super (yerel bir emeklilik fonu) ve Avustralya’daki üç farklı devlet yönetimi idi. Oteh, yatırımcılar arasındaki bağın popülaritesiyle ilgili olarak şunları ifade etti:

Resmi kurumlardan gelen ilgi genişliğinden çok etkilendik… bu yüksek kaliteli yatırımcılar sermaye piyasalarında inovasyon için teknolojiden yararlanma değerini anladılar.

Blockchain Bondların Ortaya Çıkışı

Commonwealth Bank’ın genel müdürü James Wall’e göre, bağın amaçlarından biri, teknolojinin ne kadar iyi işleyeceğini görmek için bir test çalışmasıydı. Wall ayrıca, Dünya Bankası’nın artı yatırımcıların birikiminin, blockchain teknolojisinin tahvil satış sürecini ne kadar iyileştirebileceğini görmeye istekli olduklarını söyledi. Bankanın genel müdürü ayrıca, denemenin başarılı olduğunu söyleyerek Dünya Bankası Hazinesinin duygularını yankılamaya devam etti.

Bond-i, tahvil satışlarının manüel süreçlerden, güvenli bir blok zinciri çerçevesinde çalışan daha verimli ve düşük maliyetli bir otomatik işleme dönüştürülmesi sürecindeki ilk adımdır. Bu gelişme, blockchain teknolojisinde var olan muazzam potansiyelin bir başka kanıtıdır. Pek çok uzman, modern dünyada en heyecan verici gelişen teknolojilerden biri olduğuna inanıyor.

Bond-i’nin başarısı ve dünya genelinde borç enstrümanlarının satışı yoluyla para toplama konusunda sahip olabileceği etki hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorum bölümünde konuşmayı devam ettirin.