DApps İnternetin Geleceği Olabilir, Ama Sadece 8 ETH Ve EOS Uygulaması Aktif Olarak Kullanılıyor

DApps İnternetin Geleceği Olabilir, Ama Sadece 8 ETH Ve EOS Uygulaması Aktif Olarak Kullanılıyor

Merkezi olmayan uygulamalar ya da daha iyi bilindiği gibi DApps, genel olarak internetin ve teknolojinin geleceği olarak sürekli olarak lanse edildi. Daha fazla DApps her zamankinden daha fazla gelişmekte iken, firmaların gelecek vaat eden projelere milyonlarca dolar ve yüzlerce saat insan gücü harcamasıyla, dünya çapında değişen blockchain tabanlı teknoloji gelişiyor.

Kanadalı bir şifreleme analisti / araştırmacısı olan Kevin Rooke’dan bir tweet’e göre , Ethereum ve EOS blokları toplamda 300’den fazla kullanıcı tarafından aktif olarak (günlük olarak) kullanılan sadece sekiz DApp’e ev sahipliği yapıyor.

DAppRadar tarafından derlenen istatistiklere göre , en önde gelen Ethereum tabanlı DApp’lerin çoğunluğu, yüzlerce Ether’i günlük hacimlerde ve binin üzerinde aktif kullanıcıyla besleyen IDEX ve Fork Delta gibi merkezi olmayan alışverişlerdir .

DEX’lerle birlikte, koleksiyon ve oyun uygulamaları metaforik Ethereum bloğu üzerinde ortak bir görüş haline gelmiştir. Etheremon, popüler Pokemon pop kültürü fenomeninde merkezi olmayan bir bıçak ve CryptoKitties sırasıyla üçüncü ve beşinci en büyük DApp’lerdir. Iken Fomo3D geçenlerde şanslı bir kullanıcıya 10400 ETH üzerinden dışarı ödenen, ilk beş DApps son noktadadır.

EOS ‘DApp Manzarası

EOS ‘Dapp manzara çoğunlukla ev için blockchain tabanlı oyunlar ve kumar uygulamaları olduğu gibi, Ethereum en fazla çok farklı olduğunu birçok fayda EOS ‘ yüksek işlem kapasitesi oranı ve 500 milisaniye blok zaman. EOS Şövalyeleri, Wizards.one ve MonstersEOS gibi oyunlar, EOS’un en iyi DApp grafiğinde 1., 3. ve 5. sırada yer alıyor; çünkü bu oyunlar, kullanıcılarına bir blockchain aracı aracılığıyla bir video oyunu-esque deneyimi sunarak popülerlik kazanmıştır.

DApp Aktif Kullanıcı Sayıları Yaygın Düşüş Görüyor

Rooke tarafından yayınlanan yukarıda belirtilen rakamlar son zamanlarda yayınlanmıştır araştırma ayna Diar , ayrıca DApps kısa vadeli beklentileri çok büyük görünmüyor iddia haftalık fintech merkezli yayında. Daha önce Ethereum World News tarafından bildirildiği üzere , birden fazla platformda aktif DApp kullanıcılarının sayısı, Ocak’ın yükseğinden% 52, 528.000 bireysel adresten 231.000 adrese düştü.

Yatırımcıların bir sonraki yatırım sos trenini aramak için dijital varlıklarını bir kenara bırakmaya devam etmeleri nedeniyle, DApp kullanımındaki bu düşüşün kripto fiyatlarındaki düşüşün doğrudan bir sonucu olduğu yaygın olarak yaygın bir şekilde tahmin edilmektedir. Her ne kadar DApps’ın geleceği göründüğü kadar kasvetli görünebilir olsa da, birçok ademi merkeziyet savunucusu, bu uygulamaların nihayetinde kamusal alanın içine girmesini umar.