Cryptotrader Başlangıç Kılavuzu: Nedir, Nasıl Kullanılır?

Cryptotrader, çeşitli ticaret robotlarını bünyesinde barındıran ve ticaret sürecini otomatikleştirmeye yardımcı olan , bulut tabanlı bir ticaret platformudur . Platform, kullanıcıların algoritmik alım satım yapmalarına izin veriyor ve hem deneyimli kripto-para birimi işlemcileri hem de sektöre yeni giren herkes için bulut tabanlı ticaret çözümleri sunmayı hedefliyor. Kullanıcılar, kısa vadeli kazançları kilitlemeyi amaçlayan daha agresif teknikler veya daha muhafazakar davranan ve daha uzun vadeli bir odağa sahip olan botlar gibi farklı stratejilerden yararlanan botlar arasından seçim yapabilirler.

Genel Bakış

Cryptotrader’daki ekip oldukça minimalist bir web sitesi hazırladı ve projenin arkasındaki insanlar ya da bulundukları yerler hakkında çok fazla bilgi verilmiyor. Ancak, projenin Algocraft Ltd tarafından yürütüldüğü ve bulut tabanlı platformun kullanıcılarına, otomatik kod oluşturma dillerini kullanarak, CoffeeScript’e dayanan esnek kodlama dilleri aracılığıyla kullanmalarına izin verildiği görülüyor. Üyeler, herhangi bir özel yazılım yüklemeye gerek kalmadan Bitcoin ve diğer şifreleme işlemlerini yapabilir ve ticaret robotları, haftada 7 gün, günde 24 saat ölçeklenebilir VPS bulutlarında çalışır.

Platform ayrıca, yatırımcıların gerçek piyasalarda risksiz bir şekilde işlem yapmalarına olanak tanıyan backtesting seçenekleri ve hazır trader’lar canlı ticaret robotlarının kullanımı yoluyla otomasyona geçebildikleri gibi çok çeşitli faydalı araçları da içeriyor. Cryptotrader şu anda Binance , Coinbase ve Huobi’nin de dahil olduğu 13 lider şifreleme alışverişini destekliyor ve kullanıcıların ihtiyaçlarını en iyi karşılayan ve ticaret hedeflerine uygun ücretli bir plan seçmelerine olanak tanıyan bir abonelik hizmeti sunuyor.

CryptoTrader Özellikleri

Temel Özellikler

 • İşlevsellik – Cryptotrader web tabanlı bir çözüm olarak çalışır ve otomatik ticaret robotları VPS bulutuna dayanır. Bu robotlar Cryptotrader’ın sunucularında çalışır ve hiçbir yazılım yüklemesi gerektirmez.
 • Araç Çeşitliliği – Platform bir dizi test aracı sunar ve kullanıcıların ticaret stratejilerini canlı olarak test etmelerini ve test etmelerini sağlar. Üyeler temel, çoklu çift ticaret ve EMA geçişi dahil olmak üzere bir dizi stratejik şablon arasından seçim yapabilir ve bir ticaret botunun önceki farklı pazarlarda nasıl farklı koşullar altında çalışacağını görmek için testler yapabilirler.
 • Exchange Entegrasyonu – Cryptotrader şu anda Binance, Bitfinex, Bitstamp, Bittrex, CEX.io, Coinbase, Huobi, Kraken, Poloniex ve Quione gibi önde gelen 13 borsa ile uyumludur.
 • Teknoloji – Platform, bir dizi değişim ile entegre olan ve geliştiricilerin tam özellikli ticaret algoritmaları yazmasını sağlayan bir API sağlar. Cryptotrader, tarihsel veriler üzerinde CoffeeScript’te kodlanmış işlem komut dosyalarını yürütebilir ve bazı programlama becerilerine sahip olan herkes kendi botlarını oluşturabilir.
 • Integrated Marketplace – Cryptotrader ayrıca, kullanıcıların profesyonel yatırımcılar tarafından yaratılan en iyi stratejilerle alım satım stratejileri satın alabilecekleri ve satabilecekleri bir stratejiler pazarına da sahiptir.
 • Müşteri Desteği – Ekip, kendi ana sayfasındaki İrtibat bölümünü doldurarak ve aktif bir Twitter da bulundurarak ulaşılabilir. Üyeler ayrıca anında e-posta uyarıları ve SMS bildirimlerinin yanı sıra bir Tartışma Forumu’ndan da yararlanabilir.

Cryptotrader’a nasıl üye olunur

Bir hesap oluşturmak basit bir işlemdir, sayfanın üst kısmındaki “Oturum Aç” sekmesine tıklayın ve ardından “Kayıt olmak istiyorum” a tıklayın.

1) Bir Hesap Oluşturun

Kayıt olmak için bir ülke, e-posta adresi ve şifre girmeniz yeterlidir.

Gönderilen e-postadaki aktivasyon bağlantısını tıklayarak e-posta hesabınızı onaylayabilir ve kontrol paneline erişim kazanabilirsiniz.

2) Hesabınızı kurun

Buradan hesabınızı bir abonelik planına yükseltmeyi ve canlı işlem veya backtesting özelliklerinden faydalanmayı seçebilirsiniz . Ayrıca bir ticaret stratejisi kiralamayı, satın almayı veya oluşturmayı da seçebilirsiniz. Tam olarak hangi işlem çiftlerinin desteklendiğini görmek için borsa listesinden seçim yapabilirsiniz.

3) Bir Ticaret Stratejisini Seçme ve Test Etme

Strateji Pazarı bölümünden bir strateji seçebilir ve her seçenek maliyetini ve popülerlik derecesini gösterir. Programlama becerisine sahip kullanıcılar, Strateji Piyasasında da yer alan açık kaynaklı strateji koduyla çalışarak kendi başlarına geliştirebilirler.

Bir stratejiyi tekrar test etmek ve tarihsel piyasa verilerine nasıl uygulandığını görmek için, backtesting aracını açın ve kodu editöre yapıştırın. Backtest ayarları, gerekirse üstteki formu kullanarak yapılandırılabilir. Sonra ‘Backtest’ düğmesine tıklayabilirsiniz ve simülasyon tamamlandığında, algoritma tarafından üstlenilen tüm işlemleri içeren bir kayıt alacaksınız.

Ayrıca, kripto para birimi değişim hesabınızda bir API anahtarı ve gizli de oluşturabilirsiniz. ‘Çalıştır’ düğmesini tıklayın ve API anahtarını ve sırrını yapılandırma formuna yapıştırın ve ardından ‘Başlat’ı tıklayın. Değiş tokuşa bağlandıktan sonra, yeni bir bot örneği burada görünmeli ve bot tüm ticari faaliyetlerini günlüğe kaydetmek için bu konumu kullanacaktır.

Ücretler

Beş farklı fiyatlandırma planı vardır ve planlar Bitcoin (BTC) ‘de fiyatlandırılır ve ayda 0,0042 BTC ile 0,0653 BTC arasında değişir. Üyeler ayrıca Litecoin’da (LTC) ödeme yapma seçeneğine de sahiptir. Her bir plan aşağıdaki özelliklere ek olarak e-posta uyarılarını ve backtesting özelliklerini içerir:

Basic +

 • Aylık 0,0042 BTC
 • 1 canlı ticaret botu
 • 1000 dolarlık ticaret hesabı özsermaye limiti

Regular

 • Aylık 0,0059 BTC
 • 3 canlı ticaret botu
 • 5000 dolarlık ticaret hesabı özsermaye limiti

Pro

 • Aylık 0,011 BTC
 • 5 canlı ticaret botu
 • 20.000 dolarlık ticaret hesabı özsermaye limiti
 • Marj ticareti / kısa pozisyonlar

VIP

 • Aylık 0,0209 BTC
 • 10 canlı ticaret botu
 • Sınırsız işlem hesabı özkaynak limiti
 • Marj ticareti / kısa pozisyonlar
 • Öncelik desteği

Premium

 • Aylık 0.0522 BTC
 • 25 canlı ticaret botu
 • Sınırsız işlem hesabı özkaynak limiti
 • Marj ticareti / kısa pozisyonlar
 • Öncelik desteği

Buna ek olarak, bazılarının kiralanabileceği bazı ücretsiz ticaret stratejileri vardır. Prim stratejileri, değişim desteği ve kira bedeli ile seçilebilir ve tam açıklama ve kullanım talimatları ile birlikte sunulur. Her stratejinin aynı zamanda bir maliyet ve popülerlik yüzdesi vardır ve daha yüksek popülerlik stratejileri, başarı sicili ile daha pahalıdır.

Cryptotrader kullanımı nispeten kolaydır ve herhangi bir yazılımın veya ek eklentinin indirilmesini veya yüklenmesini gerektirmez. Platform web sitesi üzerinden erişilebilir ve Cryptotrader VPS bulutunda çalışan botlarla tamamen bulut tabanlı bir çözüm olarak çalışır.

Ayrıca, ilk botunuzu nasıl kuracağınız ve API Key aracılığıyla tercih ettiğiniz exchange ile alışverişe bağlanabileceğiniz videolar gibi, topluluğun ürettiği bilgiler de vardır. Yeni kullanıcılar ayrıca, ticaret hedeflerine uygun bir stratejiyi nasıl bulacağına, nasıl geri döneceğine ve ne beklemeleri gerektiğine dair ipuçları edinebilir. Ayrıca, kayıt olduktan sonra, üyelere çok sayıda detaylı açıklama içeren ve herkesin daha deneyimli kullanıcılarla tartışmasına izin veren Foruma erişim hakkı verilir. Topluluk Forumu, üyelerin kendi ticaret stratejilerini nasıl geliştireceklerini öğrenmelerine yardımcı olacak iyi bir başlangıç ​​noktası olarak da hareket edebilir.

Otomatik ticaret dünyasına yeni girenler, profesyonel yatırımcılar tarafından oluşturulan stratejiler içeren Cryptotrader pazarından alım satım stratejileri satın alabilir ve bazı serbest ticaret botları varken, en popüler botlar ücretli seçeneklerdir ve kullanıcılara kaydolmalarını gerektirir bir abonelik planı. Daha pahalı planlara geçerek, kullanıcılar daha fazla ticaret botuna ve artan miktarda işlem sermayesine erişim elde ederler.

Kendi stratejilerini kodlamak isteyen herkes için, Cryptotrader servisini kullanmak için bazı programlama deneyimleri gereklidir ve platform bir Geliştirici Üniversitesi ve eksiksiz API belgeleri içerir.

Platformun arkasındaki insanlar hakkında neredeyse hiç bilgi mevcut değildir; Ancak, Cryptotrader önemli bir kullanıcı topluluğu geliştirdi ve potansiyel üyeler platformun kullanımı hakkındaki tartışmaları görmek için Reddit ve Bitcointalk’i arayabilirler.

Otomatik bir alım satım hizmeti olarak, Cryptotrader herhangi bir zamanda paranıza erişemez ve kullanıcıların desteklenen exchange’ler üzerinde işlem yapabilmelerini sağlayan bir API entegrasyonu aracılığıyla botlar çalışırken robotların Cryptotrader üzerinden işlem yapması için para transferi yapması gerekmez. Kullanıcıların, kripto para birimi exchange’lerinde API anahtarları oluşturmaları ve bunları bir ticaret botuna bağlamaları gerekir. Bu anahtarlar esnaf yürütmek için hesabınıza botla sınırlı erişime izin verir ve botlar geri çekme hakları elde etmez, bu yüzden bir güvenlik ihlali meydana gelse bile, dahil olan herhangi bir kötü niyetli taraf hala paranıza doğrudan erişemez.

Ek güvenlik için, bir botun alabileceği eylemleri sınırlamak ve daha muhafazakâr ticaret stratejileriyle başlamak iyi bir fikirdir. Ayrıca, botların para için rekabet etmesini önlemek için, yalnızca her bir exchange hesabıyla tek bir bot çalıştırmak da tavsiye edilir. Daha gelişmiş planlar, üyelerin çoklu canlı ticaret botları çalıştırmalarına izin verir; Ancak, kullanıcılar, alt hesapların oluşturulmasına izin veren Bitstamp ve Poloniex gibi exchange’leri kullanarak bu problemin üstesinden gelebilirler.

Ekip ayrıca tüm kullanıcı verilerini korumaya çalıştıklarını, e-postaların, adların ve ek kişisel bilgilerin gizli olarak ele alındığını ve yalnızca dahili amaçlar için kullanıldığını ve harici veya üçüncü taraflarla veri paylaşımının olmadığını belirtmektedir.

Ayrıca, spam veya diğer yasa dışı faaliyetlerin teslimatıyla ilişkili olduğu tespit edilen herhangi bir hesabın, önceden haber verilmeksizin veya geri ödeme yapılmadan derhal feshedileceğini de belirtmektedirler. Kullanıcılar ayrıca, gönderdikleri herhangi bir kaynak kodun kendi fikri mülkiyetinde kalacağını da bilmelidir. Bununla birlikte, kaynak kodu da dahil olmak üzere herhangi bir içerik herkese açık hale getirildikten sonra, istek üzerine kaldırılamaz ve herkes tarafından kullanılabilir durumda kalacaktır. Ekip ayrıca, bakım için gerekli olmadıkça, stratejilerinize izinsiz erişemez.

Sonuç

Cryptotrader, kullanıcıların ücretli bir plana üye olmalarına, farklı botlara üye olmalarına ve seçilen botların aktivitesini takip ederek otomatik işlemlere katılmalarına izin veren, kullanımı kolay, algoritmik bir ticaret platformudur.

Platform, en büyük ve en popüler değişimlerden bazılarıyla bütünleşir ve yeni kullanıcıların eklenti uzantıları için herhangi bir yazılım yüklemesi gerektirmeden başlatılmasına izin veren bir bulut tabanlı platform olarak çalışır. Sonuç olarak, teknik bilgiye gerek yoktur ve kullanıcılar hızlı bir şekilde çalışmaya başlayabilir ve mevcut olan öğrenme ve destek malzemelerini kullanabilirler. Bununla birlikte, daha az deneyimli tüccarlar, dağıtmadan önce botları kapsamlı bir şekilde test etmeleri ve canlı ticarete hazır olduklarında daha küçük miktarlar için muhafazakar stratejiler seçmeleri hala akıllıcadır.

Platformun kullanımının nispeten kolay olmasına rağmen, bazı olumsuzluklara sahiptir, ilk olarak projenin arkasındaki ekipte güven duygusu yaratmaya yardımcı olmayan çok az bilgi vardır ve müşteri destek seçenekleri bazılarına kıyasla eksiktir. rekabetin Üyelerin şu anda e-posta istekleri göndermesi gerekirken, diğer platformlar topluluklarını canlı tutmak ve güncellemek için Telegram, canlı sohbetler ve sosyal medya kanallarını daha aktif bir şekilde kullanmaktadır.

Buna ek olarak, iyi bir bilgi miktarı mevcut olsa da, web sitesi oldukça minimalisttir ve potansiyel olarak kullanıcıların halihazırda desteklenen exchange’lerin ve cryptocurrency işlem çiftlerinin listelerini doğrulamak için kaydolmaları gerekir, çünkü bu bilgiler genellikle kamuya açık değildir. .

Ancak, Cryptotrader hala kullanımı kolay ve kurumsal varlıklar kadar küçük yatırımcılar için çeşitli hesaplar sağlayan nispeten popüler bir seçenektir. Aynı zamanda deneyimli programcıların ve tüccarların kendi botlarını oluşturmalarına ve bunları yeni pazarlara satmalarına olanak tanırken, daha yeni kullanıcılar bu botları kiralayabilir ve bunları kullanmaya başlamadan önce kapsamlı bir şekilde geriye doğru test edebilirler.

Son olarak, cryptocurrency ticaretinin genellikle yüksek riskli bir faaliyet olabileceğini ve para kazanmak ya da karda kilitleme konusunda hiçbir garanti verilmediğini hatırlamak önemlidir. Daha yeni tüccarlar, saygın ve güvenilir algoritmalarla oluşturulan popüler bir bottan faydalanmalı ve botun canlı bir hesapta işlem yapmasına izin vermeden önce test araçlarını kullanmalıdır. Her birey kendi ticari deneyimlerinden sorumludur ve Cryptotrader’ın arkasındaki ekip dış faktörlerin veya herhangi bir zararın olumsuz etkilerinden sorumlu tutulamaz. Ancak, web sitesi oldukça sezgiseldir ve platform, kullanıcıların algoritmik ticarete katılabilmeleri için kolay bir yoldur ve akıllıca test etme ve kullanma yoluyla, üyelere nispeten keyifli bir kullanıcı deneyimi sunulmalıdır.