Cryptomonsters: Litecoin Blok Zincirinde Çalışan İlk Kripto Oyun

Oyuncular ve blockchain meraklıları için iyi haber. Bu haftanın başlarında, CryptoMonsters başarıyla başlatıldı.

Tuhaf uygulama kripto kitties gibi diğer ünlü oyunlara benzer kavram ve özellikleri ile koleksiyon rakamlar bir dizi sunuyor, ancak Ethereum ağ üzerinde çalışan yerine, CryptoMonsters Litecoin Blockchain üzerinde “yaşayacak” fark ile.

Oyun, doğumundan ölümüne kadar blok zincirinde kaydedilecek çeşitli eylemlerle bir canavarı evrimleştirmekle ilgilidir. Oyunun resmi web sitesi , konseptini basit ama heyecan verici bir şekilde açıklıyor:

“Bu Litecoin blockchain teknolojisine dayanan yeni bir oyun türü. CryptoMonsters’ın yaşadığı, sürekli olarak evrimleşen ve birbiriyle etkileşime giren sanal bir dünyayı temsil ediyor.

Oyunun ilk aşamasında, oyunun ücretsiz bir canavar almasına izin verildi, ancak oyun piyasaya sürüldüğünde, canavarların sayısı bitti. Kullanıcılar, piyasadaki mevcut canavarlardan birini satın almalı ve nadir, güç, seviye vb. Gibi birçok faktöre bağlı olarak 500 $ ila 500 $ arasında olmalıdır.

Canavarlar 1’den 200’e kadar değişen bir seviyeye sahiptir. Şu anda, oyunun ne kadar genç olduğu için üst düzey canavarlar yoktur, ancak oyun daha olgun ve aktif hale geldiğinde, kullanıcılar çok gelişmiş canavarları görmeden çok uzun sürmez.

Oyuncular canavarlarını (2 tane daha düşük seviye canavarlar) ya da yaratıklarını olgunlaşmak için olgunlaştırabilir ve evrimleştirebilir.

CryptoKitties: Ethereum Network’ü “daraltan” benzer bir oyun

Doğal olarak, birçok benzer oyunda olduğu gibi, evrim, savaşta diğer canavarları ele geçirmek gibi karmaşık ve riskli görevleri içerir. Bir canavar dövüşü kazanırsa, seviyesini artıracak, tabii ki savaşta galip değilse, kaybedecektir.

Her canavar, kaybedenlerin istatistiklerini alır. Bir canavar 0.2 seviyesinin altına düşerse, ya ölür ya da oyunun dediği gibi “kripto canavar cennetine yükselir” yaratıcısıyla buluşmak için: CryptoGod.

Oyun tam bir başarı olmuştur. CryptoMonsters ‘Resmi Twitter’a göre, platform saniyede 2.3 yeni kullanıcı kaydediyor ve bu da Litecoin’s Cryptokitties olma potansiyelinin bir örneğidir.