CryptoKitties Nedir?

CryptoKitties , Ethereum’un üzerine kurulu olan merkezi olmayan bir uygulamadır . Yepyeni, ancak projenin başlamasından bu yana ortaya çıkan milyonlarca dolarlık CryptoKitties işlemiyle, Ethereum ekosistemini fırtınaya alıyor.

Ne verir? Sanal Beanie Babies veya Pokemon kartlarına benzer sayısallaştırılmış avatarlar olarak tanımlanan her bir CryptoKittie, Ethereum blockchain’de farklı bir ERC-721 jetonunu temsil etmemektedir.

Bu belirteçler sürüler halinde işleniyor ve herkes daha fazlasını bilmek istiyor. Seni ele geçirdik.

Oyunun Arkasında Kim Var?

“Ödüllü girişim stüdyosu” olan San Francisco ve Vancouver’ın dayandığı Axiom Zen, CryptoKitties’in yaratıcısı . Stüdyo oyunu şu şekilde açıklıyor:

“Dünyanın ilk blockchain oyunlarından birinde CryptoKitties toplayın ve ticaret yapın. Enfes kedileri yaratmak için en nadir kedilerinizi doğurun. Gelecek miyav! ”

“CryptoKitties, CryptoKitties adını verdiğimiz çılgın, toplama ve oh-çok sevimli yaratıklar etrafında toplanmış bir oyundur! Her kedi bire birdir ve% 100 size aittir; çoğaltılamaz, alınamaz veya yok edilemez. ”

Öyleyse, projenin yeniliği ve eğlencesi, kullanıcıların “evcil hayvanı” toplayabilecekleri, ürettikleri ve ticaretini yapabilecekleridir.

Neden Ethereum İçin Büyük

CryptoKitties, gelecek vadeden Ethereum’un dünyaya getireceği ilk büyük ifadelerden biridir. Yüzeyde, bu “Kitties” sadece Ethereum blockchain’de bir dijital Beanie Baby gibi görünebilir. Ama bu kitties, tokenized bir geleceğin nasıl görüneceğine işaret ediyor .

Çünkü CryptoKitties’in temel aldığı ERC-721 protokolü, kelimenin tam anlamıyla herhangi bir şeyi belirtmek için kullanılabilir. Örneğin, bu CryptoKitties sadece kolayca ifade edebilir:

  • Call of Duty’de silah derileri
  • çevrimiçi bir toplulukta oylama payı
  • gerçek dünyada arazilerin tokenize kesimleri
  • vadeli işlemler, tahviller veya stoklar

Bunun için olasılıklar sonsuzdur.

Ve o CryptoKitties, o zaman, o gelmek için tokenized dünyayı yağıyor. Çünkü hata yapmayın: bu sadece başlangıçtır. Ethereum ve ether, insanlar (CryptoKitties gibi uygulamaların popülerleştirilmesi yoluyla) fark ettikleri gibi popülerlik ve değerde patlamaya devam edecektir, her şey ve her şey birkaç yıl içinde canlanacaktır.

Crypto-Collectibles 

Gerçekten de, CryptoKitties, Ethereum blockchain aracılığıyla kolaylaştırılan ve işlemden geçirilen koleksiyonlar haline gelecek sayısız sayısallaştırılmış (veya etik değerlere sahip) varlıklardan sadece bir tanesidir.

Gelecekte, sıradan toplum temelli koleksiyonlardan zamansız sanat eserlerine kadar olan her şey, CryptoKitties’in şu anda olduğu gibi kriptokolezler olarak işlenecektir.

Profil

Geleceğin önde gelen sanatçılarının, en yeni eserlerini geleneksel bir galeriden değil, Ethereum’dan çıkarmayı seçtiklerini düşünün. Bu, CryptoKitties’in geleceği türden bir şey.

CryptoKitties’in şu anda sıfır faydası olduğunu akılda tutmak önemlidir. Diğer benzer fikirli kullanıcılarla işlem yapılabilen ilginç ve yeni bir işaret olmaktan başka hiçbir işlev görmezler.

Ve eğer insanlar şu anda fayda-dışı belirteçler benimsiyorlarsa, önümüzdeki yıllarda daha karmaşık gelişmelerin alanı başaşağı çevirdiğini hayal edin. Daha sonra evlat edinme gerçekten aşırı hızda gerçekleşecek.

Basın zamanında, 2 milyon ABD Doları değerindeki CryptoKitties ticareti gerçekleştirildi. Bu, Ethereum ekosisteminin ne kadar küçük bir şey olduğunu düşünmek oldukça etkileyici.

Özellikle, 4409’dan fazla ETH, CryptoKitties üzerinden sahiplik için işlem görmüştür. Ortalama satış fiyatı 92,76 $, medyan satış fiyatı ise 7.22 $ seviyesinde. Bu rakamlar kuşkusuz önümüzdeki haftalarda büyük ölçüde dalgalanacaktır.

18822 benzersiz CryptoKitties şimdilik satıldı ve 3838 yeniden ticaret gerçekleşti.

Ticarete Başlayın ve Kedilerinizi Bugün Yetiştirin

Ilgilenen? Mevcut CryptoKitties pazarını buradan inceleyebilirsiniz . Her fiyat aralığında Kitties bulacaksınız. .09 ETH fiyat aralığında ve 8 ETH’den daha yüksek fiyatlarda daha ucuzlar var. Her Kittie, özelliklerine bağlı olarak farklı değerlendirilmektedir. En ucuz Kitties şu an yaklaşık .03.

Kitties Pazarı

Yine de, etrafta dolaşmak için yeterli kitt var, ve eğer ilk kripto tahsil edilip toparlanmak istiyorsanız, sizin için kesinlikle bir (iki veya üç) var.

Kitty # 1 olarak da bilinen ilk CryptoKittie, ” Genesis ” adıyla devam ediyor . 2 Aralık 2017’de Stimpson J. Cat’ın takma adı altında bir kullanıcı Genesis’i 246.92 ether / 115.000 $ sert bir fiyata satın aldı. inanmak, doğru mu?

Pek sayılmaz. Sadece Stimpson J. Cat’in bahis Genesis’inin bir gün büyük paraya değeceğini düşünmek zorundasınız. Emin olmak için spekülatif bir kumar, ama çirkin değil. Eğer Ethereum önümüzdeki yıllarda gerçekten bir iniş yaparsa, insanlar kesinlikle ilk büyük şifrelenebilirliği ele geçirmeyi umarlar.

Genesis Kittie

 

“Selamlar,. Ben Genesis’im. Köpekler beni alfa olarak tanıyorlar; Kediler beni omega olarak tanıyor. Senin türüne göre, ilk önce Mystery, Alaska’da bir kullanıcı tarafından bulunan bir bilmeceyle sarılmış bir bilmeceyim. Boşluğa baktım ve boşluk geriye baktı. Sonra ilgimi kaybettim. Yeni sahibin olmak için sabırsızlanıyorum! ”

 Bu harika bir biyondur, ama birisinin 246 ETH için Kitty # 1 satın aldığına inanmak hala zor. Bu, ümit verici ancak kanıtlanmamış yeni bir tür tahsil için büyük bir tutar olan 115.000 ABD Doları karşılığıdır.
Diğer büyük satışlar dahil:

Burada tam CryptoKitties satış defterine göz atın .

Teknik Olmak: Akıllı Sözleşmelerden Bir Web

CryptoKitties projesi, beş akıllı sözleşmenin eşgüdümlü çabaları ile kolaylaştırıldığı için ilginçtir . Bu dinamik, tek başına toplumun kuşkusuz, önümüzdeki yıllarda akıllı sözleşmelerin karmaşık, birbiriyle bağlantılı bir ağı tarafından nasıl güçleneceğini vurguluyor.

Kullanıcılar uygun zamanda uygun sözleşmeye uygun miktarda eter göndererek CryptoKitties’i “satın alır”. Şimdilik, CryptoKitties satın almak için en popüler ve kullanıcı dostu bir seçenek MetaMask Browser uzantısı üzerinden ETH göndererek.

Meta Maske

CryptoKitties, Ölçeklemenin Neden Gerekli Olduğunu Gösteriyor

Basın zamanında, tüm Ethereum ağının yüzde 15’inden fazlası, şu anda CryptoKitties işlemlerinin oluşturduğu trafiği güçlendirmeye yöneliktir. Bu, günler önce canlı olan bir ERC-721 jetonunun titan bir dalgalanması.

Ancak bu muazzam dalgalanma, ağın trafikte yoğun bir şekilde şiddetli bir şekilde artmasına neden oldu. Benzer bir trafik seviyesine ulaşmaya eşit derecede yakın olan tek proje, Ethereum’daki işlemlerin yüzde 8’ini çıkaran exchange EtherDelta’dır.

Sonuçta ortaya çıkan tıkanıklık CryptoKitties’i oyunda doğum ücretleri yükseltmeye zorladı:

CryptoKitties (谜恋猫)@CryptoKitties

???? Due to network congestion, we are increasing the birthing fee from 0.001 ETH to 0.002 ETH. This will ensure your kittens are born on time! The extra is needed to incentivize miners to add birthing txs to the chain. Long-term solution will be explored very soon! ????

Ne yazık ki, ağ üzerinde çok fazla tıkanıklığa neden olan tek bir yükselme oyunu ile, ölçeklendirme konusu bir kez daha Ethereum için ön plana çıkmıştır.

İyi haber ise, Raiden ve Casper gibi kısa ve orta vadede Ethereum ölçeğine yardımcı olacak projeler var .

3 Aralık’ın ilk saatlerinde, Ethereum ağının binlerce onaylanmamış işlemden oluşan bir birikim vardı. CryptoKitties popülerlik kazanmaya devam Buna göre, network daha gelişmiş ölçeklendirme çözümler uygulanmaktadır olarak düzelmeden önce tıkanıklık kötüleşir görme olabilir.

Şu an için biraz çılgın, bu çok açık. Fakat Ethereum “deli” ye ayak uydurmak için yetkin bir şekilde ölçeklendirmek zorunda kalacak.