Crypto.com (MCO) Nedir?

Crypto.com (MCO) Nedir?

Crypto.com, MCO jetonu adı verilen kendi yerel para birimini kullanan bir ödeme ve kripto para birimi platformudur. Ayrıca, Crypto.com Visa kartları ve kullanıcıların gerçek zamanlı bankalararası döviz kurlarında , Bitcoin ve eEhereum gibi fiat ve kripto para birimlerini kolayca satın alma, takas etme ve harcamalarına olanak veren bir mobil cüzdan uygulaması sunar.

Crypto.com’un 19 kripto para birimi değişiminde MCO sembolü altında işlem gören MCO token adlı kendi kripto para birimi vardır. Global olarak 40 milyon noktada ödeme yapmak için kullanılabilir. Jeton satışı, 2017 ortalarında, Monaco’nun 26,7 milyon dolar artırmasına yardımcı oldu. Nisan 2018 itibariyle, kripto para birimi 13 milyondan fazla jetonun ve 115 milyon $ ‘lık bir piyasa kapağının dolaşan arzına sahipti.

Crypto.com’un birden fazla teklifi var. Bunlar, değişen miktarlarda MCO jetonları gerektirenkripto para destekli Metal Visa kartlarını içerir. Kullanıcının cryptocurrency holdingleri aslında kartını geri veriyor. Tüm Monaco Visa kartları sıfır yıllık ücret, nakit ödeme planları ve temel kart özellikleriyle birlikte gelir.

Herhangi bir standart kredi kartıyla sunulan popüler ödül planı gibi, Crypto.com kartları da yüzde 2’ye varan kripto harcamaları için bir nakit ödeme planı sunuyor. Seyahat meraklıları için, kartlar yurtdışı ücretleri olmadan gerçek zamanlı bankalararası döviz kurları sunuyor. Crypto.com, bu oranların gerçek dünya bankalarına oranla yüzde 5 ila 8 arasında bir tasarruf sağladığını iddia ediyor. Ayrıca dünya genelinde ATM’lerden tamamen ücretsiz para çekme ve havalimanı salonuna erişim sağlar. Esasen, karta geri dönen cryptocurrency holdinglerini soran Monaco, gerçek dünya bankacılığını ve krpto paraları kurmaya çalışır.

“Her cüzdanda kripto para” sloganına sadık olan Monaco, çeşitli şifreleme kodları satın alma, takas etme ve gönderme kabiliyeti ile birlikte 200’e kadar paranın takibini destekleyen güçlü bir çoklu para cüzdanı uygulaması da sunuyor.

Crypto.com cüzdanında kripto para yatırmak, kripto-para değişimi ve diğerCrypto.com cüzdanlarına transfer tamamen ücretsizdir. Bununla birlikte, kripto para birimlerinin harici adreslere aktarılması için kullanıcılar farklı bir ücret ödeyecektir.

Crypto.com cüzdanı ayrıca, otomatik kripto-para birimi yatırımını desteklemeyi de planlıyor. Düşük bir asgari başlangıç ​​yatırımıyla, otomatik yatırım, kullanıcıların kripto-para birimi portföylerini hızlı bir şekilde oluşturmasına, satın alma ve satma işlemlerini otomatikleştirmesine ve herhangi bir işlem ücreti olmaksızın her zaman kolayca para çekilmesine olanak tanıyacaktır.Crypto.com, yalnızca bir kullanıcı işlem yaparken değil kar elde ettiğinde ücret talep eder.

Gelecekte sunulacak bir diğer teklif ise, Crypto.com’un (MCO) tokenleri ve Bitcoin (BTC) içindeki kullanıcı sahiplerinin değerinin yüzde 60’ını ve yüzde 40’ını kredi olarak sunmayı planladığı Crypto.com Credit programıdır. Örneğin, bir kullanıcı 1.000 ABD doları değerinde MCO jetonu aldıysa, 600 ABD doları değerindeki krediye ulaşır ve 1000 dolarlık Bitcoin tutarsa ​​400 USD’lik bir krediye hak kazanır. Kullanıcı bu kredi miktarını sadece harcama için kullanabilir. Özünde, MCO ve BTC’deki sahipleri Crypto.com’un Kredisi için teminat olarak hareket edecektir.

Crypto.com, İsviçre merkezli Monaco Technology GmbH şirketine ait olup, Singapur ve Hong Kong’da ofisleri bulunmaktadır.