Crowdfunding Kampanyası, Satoshi Nakamoto’yu Bulmayı Amaçlıyor

Satoshi Nakamoto’nun gerçek kimliği, iyi korunmuş bir sır. Satoshi için kamu tarafından finanse edilen bir araştırmada dünyayı körükleyecek dedektiflik ajanslarını işe almak için yeni bir kitle fonlaması kampanyası başlatıldı.


Satoshi Nakamoto için av hala devam ediyor. Geçtiğimiz birkaç yıl boyunca, çeşitli çevrimiçi yayınlar ve bireyler Satoshi ile eşzamanlı olarak kişinin (veya insanların) izini bulmuşlardır.

Satoshi’nin kimliği ile ilgili bir takım teoriler var ve kripto para birimi toplumu, birileri yeni bir şeyle ilerlediğinde her zaman inanılmaz derecede ilgilendi.

BBC ilgili bir rapor yayınladı zaman Geri 2016 yılında, sanal para dünyası çılgınlık oldu Dr Craig Wright , o sağlanan diyerek o zor Bitcoin oldu “teknik kanıtı” $ 6064,24 -0,82% yaratıcısı.

Birçoğu iddia edilen delillerden kuşkuluydu ve Wright’ın iddialarında çok sayıda nüanslı ve  hafif yürekli swipe vardı.

Tesla’nın yaratıcısı Elon Musk gibi diğer insanlar Satoshi olma konusundaki söylentileri bastırmak için konuştular. CIA , bir Bilgi Özgürlüğü Yasası’na (FOIA), Satoshi ile ilgili belgelerin varlığını “doğrulayamadıklarını” veya “inkâr edemeyeceklerini” söyleyerek yanıt verdi . Bazıları, cevabın ajansın Bitcoin yaratıcısı üzerinde dosyalara sahip olabileceğine dair kanıt olarak aldı.

Artık uluslararası bir grup dijital para tutkunları, Satoshi için uluslararası bir arama yapmak için para toplamaktadır .

Boomstarter.ru sitesinde yayınlanan kampanya, Satoshi için “ABD ve Japonya’da olduğu kadar Avrupa’daki birçok bağımsız dedektiflik ajansından” bir arama yapmak istiyor.

Yaratıcılar, kiralanan ajansların “faaliyetlerinin kamuya açık ve şeffaf bir şekilde ele alınması” gerektiğini söylediler ve Satoshi’nin bu alanlarla ilgili olduğunu iddia ettikleri için üç konumun seçildiğini belirttiler.

Yaratıcılara göre, insanlar Satoshi’nin kimliğini bilmek için “doğru” var. Eğer Satoshi “tanıtımı istemiyorsa”, “kendimizi sınıflandırma” gerekliliğini yazıyorlar. Ancak, grup, eğer Satoshi “sıradan” biri olduğu ortaya çıkarsa, kişinin (veya kişilerin) rahatsız edilmemesine nasıl söz verdiklerini açıklıyor. tanıtımdan korkuyorum. ”

Kitle fonlaması kampanyası oluşturucuları, Satoshi’yi bulmanın yalnızca “önemsiz bir merak” olmadığının bir kaç nedenini sıralıyor .

Kampanyaya göre  , gizemli Bitcoin $ 6064.24 -0.82% ‘nin yaratıcılığının kimliğini keşfetmek , dijital paranın ardındaki sorgulanan varsayımların bir kısmını çözerken, daha fazla gelişime yardımcı olabilir.

Kitle fonlama grubu ayrıca, kripto-para kazanma meraklılarının, bir cüzdanın kimliğini “cüzdanında 1 milyondan fazla madeni para” ile tanıması gerektiğine ve işlem yaparak “bir gecede pazarı devirebilecek” bir figür olduğuna inanıyor.

Yazı yazıldığı sırada kampanya,% 47 oranında finanse edildi ve 1.543 destekçiden yaklaşık 7.103.400 Rus ruble (104.952 USD) elde etti. Donörler, “I Find Satoshi” pimi, tişörtler ve hoodies dahil olmak üzere çeşitli ödüller kazanabilirler.

Bir kişi ile sınırlı olan en yüksek ödül kategorisine basınca kadar ulaşıldı. 500.000 Rus rublesi (yaklaşık 7,390 USD) için, donörün “Bitcoin Satoshi Nakamoto’nun bulunacağı” bir hafta sürecek bir tur yapacak.