Coursera ve ConsenSys’ten Ücretsiz Online Blockchain Kursu

Coursera ve ConsenSys’ten Ücretsiz Online Blockchain Kursu

Blockchain nispeten yeni bir alan, piyasada her gün daha fazla inisiyatif ortaya çıkmakta. Böylece ilgili kamuoyu akademik bir bakış açısından – DLT’lerin gerçekliği ve kullanımlarını – anlayabilmektedir.

Blockchain teknolojilerini tanıtmak için heyecan verici bir girişim, dijital eğitim alanında öncü bir web sitesi olan Cousera ve ConseSys Akademisi’nin ortaklaşa yürüttüğü ortak bir çabadır.

Her iki platform da “Blockchain: Temeller ve Kullanım Davaları” dersini oluşturmak için güçlerini birleştirdi ve DLT dünyasına halkın katılımı. Elbette herhangi bir geleneksel metodolojik dersin karakteristiği yapı ve araştırma teknikleri kullanılarak, akademik bir odak vardır.

“Bu kurs geliştirici ve geliştirici olmayan kitle için blok zincirlemenin kesin bir tanıtımıdır. Teknolojinin ötesinde, bu ders sizi desantralizasyonun ardındaki felsefenin bir kısmına götürecek ve bunun etrafında neden bu kadar heyecan var. Birlikte, işletmelerin vakaları kullandığını, endüstri liderlerinden haber aldığınızı ve size bir kullanım vakasını kendiniz geliştirme ve analiz etme fırsatı verdiğimizi inceleyeceğiz. Bu ders ile, meslektaşlarınıza blockchain açıklamak mümkün olacaktır kalmaz, sen teknolojinin yeni, temel anlayışı ile eğitimli iş kararları için yolda iyi olacak.

En önemli avantajlardan biri de dersin tamamen ücretsiz olmasıdır. Mevcut kaynakların sınırlı kullanılabilirliği ve mevcut çalışma seçenekleri nedeniyle ödeme gerektiren benzer kalite seçeneklerinden önemli bir farklılık.

ConsenSys ekibi, çalışma programının özelliklerine rağmen, geniş ve heterojen bir grup öğrenciye katılmak amacıyla oluşturulduğundan bahsetmektedir. Bu sayede hem ev çalışanlarının hem de yüksek akademik geçmişe sahip bir işadamının içeriğini anlayabileceği garanti edilmektedir:

“Bu ders, teknolojiyi öğretmenlere, teknoloji uzmanlarına ve blok zincir dünyasına giriş basamakları arayan başkalarına daha iyi anlamaya çalışan iş liderlerinden blok zincirinin temellerini öğrenmek isteyen herkes için faydalı olacaktır.

Kurs, haftada 2 saat olmak üzere 5 haftalık bir süreye sahip olacaktır. Ayrıca, dersten sorumlu akademik ekip tarafından özel olarak oluşturulan ve incelenen 30 video ve 20 farklı okuma sunan beş modüle sahip olacak.

İlgilenenler bu linke tıklayarak kayıt olabilirler.