COSS Nedir? COSS Borsası Nasıl Kullanılır?

“Crypto One-stop Solution” olarak da bilinen COSS.io , normal, vanilya kripto değişimlerinizin normal konturlarının çok ötesine geçen daha yeni bir kripto para birimi borsasıdır. Çünkü COSS sadece bir değişim değil; Ayrıca tüccarlar için bir ödeme ağ geçidi, mikro-kripto ekonomisi ve COSS’un ücretlerini sahipleriyle paylaşan bir Ethereum tabanlı ERC20 belirteci.

Bu anlamda, COSS her şeyi yapmayı hedefliyor. Tüccarlar artık tüm çevrimiçi mağazalarını COSS platformu aracılığıyla kripto para birimi ödemelerini kabul etmek ve kriptodan-fiat işlevlerine sahipken kusursuz kayıtları tutmak için kullanabilirler.

COSS Hakkında

Şirketin kendisi için, COSS’un merkezi Singapur’da bulunuyor, ancak bu değişim, Romanya’ya neredeyse 50/50 Singapurlu ve Romenli olduğu kadar çok bağları var. Projenin çalışanlarının birçoğu Romen, örneğin COSS Romanya Ticaret ve Sanayi Odası’nda listeleniyor. Bunun da ötesinde, COSS, Singapur’un en popüler blok zinciri olan ACCESS’in bir üyesidir ve değişim de New York’ta bir şubeye sahiptir.

Önemli takım üyeleri şunları içerir:

 • Dan Cearnau Kurucu Ortak
 • Takım koordinatörü Ioana Frincu
 • Teknik Görevlisi Iulian Oprea

Buna göre, COSS değişiminin meşruiyetine işaret eden bir yasal belge izi vardır, ancak COSS’un bu noktada herhangi bir gözetim organı tarafından yönetilmediğini de unutmamak gerekir. İleriye gitmeyi düşünmek zorunda olduğunuz bir şey ama yine de bu, kriptoverse kurs için tamamen eşit olan bir dinamik.

Söz konusu değişim, proje ekibinin başarılı bir ICO yürütmesinden sonra 2017 Baharında başlatıldı. COSS değişiminin kendisi beta değil, alfa aşamasındadır, bu yüzden hala çok fazla büyüme var ve pürüzsüzleşmeye eğililiyor.

Yine de yeni olmanın avantajı? COSS henüz başarılı bir şekilde saldırıya uğradı, bu yeni olandan beri şaşırtıcı değil. Ne olursa olsun, COSS, daha büyük borsaların tahakkuk ettiği bagaja sahip değildir.

Bu ön noktaların dışında, biraz daha derine inelim.


COSS Kayıt & Giriş

COSS.io değişimine kaydolmak, son birkaç yıl içinde tamamladığınız diğer kayıt işlemlerine benzer ve basittir.

Bir kullanıcı adı seçecek, e-posta adresinizi girecek ve güvenli bir şifre seçeceksiniz. Bu görevleri tamamladıktan sonra, şartları ve koşulları onay kutusunu işaretleyin ve captcha’yı tamamlayın ve devam etmeye hazırsınız.

Bilgilerinizi gönderdikten sonra bir doğrulama e-postası gönderilir. COSS.io, hesabınızın oluşturulduğunu ve onaylamak için e-postanızı kontrol ettiğini belirten bir mesaj verecektir. E-postayı açın ve bağlantıyı tıklayın ve doğrulanacaksınız.

COSS Onayı

Borsaya geri döndüğünüzde, ilk kez giriş yapmanız gerekir. Ve hesabınızda hemen iki faktörlü kimlik doğrulaması kurmak için zamanında bir hatırlatma alacaksınız.

COSS Borsasında İşlem Yapma

Değişim arayüzü, gözlerin üzerinde şık ve güzel. COSS şu anda 30’dan fazla popüler kripto para birimi olan bitcoin (BTC) ve ether (ETH) ticaret çiftlerini sunarken, daha fazla şifreleme eklenmiştir. Dash (DASH) gibi gizlilik paralarından OmiseGo (OMG) gibi sıcak ERC20 jetonlarına kadar emin olmak için tüm ağır ağırlıkları vardır.

Marj ticareti yapmak isteyenler için, COSS marj işlem işlevleri sunmadığı için başka yerlere bakmak zorunda kalacaksınız. Dahası, değişimin yol haritasındaki hiçbir şey yoktur, bu tür işlevselliklerin yakın zamanda herhangi bir zamanda gelmesini önerir.

COSS’ta işlem yapmaya başlamak için, şu anda Fiat ödeme seçeneklerini henüz sunmadığı için bir cryptocurrency yatırmanız gerekecek.

COSS Para Yatırma

COSS ticaret arayüzüne herhangi bir web tarayıcısı veya COSS GO uygulaması aracılığıyla erişebilirsiniz. Ve COSS kesinlikle kendi estetik tarzına sahipken, ticaret yazılımı da kripto para birimi uzayıp gideceği kadar kursa ayrılıyor: Özel bir şey değil, aynı zamanda vanilya da değil.

COSS’ta istenecek bir şey bırakan bir şey onun ticaret çizelgeleridir. Onlar sadece Bittrex gibi diğer exchange’in grafik yeteneklerine göre daha basit hissediyorlar. Temel gayet iyi, ancak COSS daha iyi grafik araçları (örn. Daha iyi teknik göstergeler, yakınlaştırma) sunana kadar kapatılacak daha gelişmiş tüccarlar olacak.

COSS Ticaret

Göz önünde bulundurulması gereken diğer bir nokta, COSS’un hala gençken ve beta formunda, diğer popüler değişimlere kıyasla likidite düşük olmasıdır. Bu dinamikin her zaman kalacağını düşünmek için bir neden yok, ancak değişim büyürken kısa vadede ele almanız gereken bir şey.

Ve gelecekte, COSS, kripto ticaret olanaklarını hayata geçirmeyi umuyor, ancak şimdilik, uygulamanın yakında herhangi bir zamanda burada olacağına dair bir işaret yok. Şimdilik, yapabileceğiniz tek şey depozitodan para yatırma ve geri çekmektir.

Son olarak, temel hesap kullanıcıları için günlük işlem limiti 2,000 USD olarak başladı. Şimdi (Ekim 2017’den beri) günlük değişim COSS’deki tüm hesap türleri için en az 100 bin dolar, en azından döviz yeni KYC (“Müşterinizi Tanıyor”) prosedürlerini güncelleyene kadar. Bir kez bittiğinde, temel kullanıcılar kontrol panelinize girerek ve yükseltilmiş bir KYC hesabı için başvuruda bulunarak olacak.

COSS Cüzdanı

COSS’un cryptocurrency cüzdanları, tüm geleneksel kripto para birimi değişimlerinin sunduğu ana güvenlik avantajlarıyla birlikte gelir. Bu avantajlar, iki faktörlü kimlik doğrulama, arka uç soğuk depolama ve e-posta onaylarını içerir.

Ayrıca, COSS cüzdanları, Changelly ve Shapeshift gibi merkezi olmayan exchange’lerde kullanıcıların beklediği bekleme süreleri olmadan para birimleri arasında işlem yapmanıza olanak tanır . Gelecekte, döviz, fiat işlevlerini eklemeyi umuyor, böylece Coinbase’in şimdi izin verdiği gibi , anında da çekilebiliyorsunuz .

COSS Cüzdanı

Ve COSS’un tüccarlar için bir ödeme ağ geçidi olmayı nasıl amaçladığını görmek, cüzdanları da işletmelerin kripto paralarını kolay, şeffaf ve hesap verebilir bir şekilde kabul etmelerini sağlıyor.

Değişim hala beta olduğundan, daha fazla cüzdan avantajı hala geliyor. Bu özellikler, modern KYC uygulamaları, bir havale portalı ve jeton takas yeteneklerini içerir.

COSS’ta Para Çekme

Para çekme işlemleri için süreç çok basittir. Para çekme işlemini başlattığınızda, iki doğrulama e-postası gönderilir. Bu e-postalardan ilki, bir işlemin talep edildiğini açıklayan basit bir mesajdır. İkinci e-posta, işlemi tamamlamak için açmanız gereken onay e-postasıdır.

Bu noktada çekilmeniz işlenecek ve başlayacak. Onay e-postasındaki bağlantıya tıklanmadığı takdirde, işleminizi istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Para çekme işleminizin ne kadar sürdüğünü görmek için check-in yapmak isterseniz, “Hesap” sekmesine gidin. “Geçmiş” düğmesini bulun, üzerine tıklayın ve ardından “Para Yatırma ve Para Çekme” ye tıklayın.

İşlemi henüz doğrulanmadı mı? Ardından “Çekme (bekleyen kullanıcı onayı)” mesajını göreceksiniz, aksi halde “Çekilme (işlenmiş)” seçeneğini görmeli ve fonlarınız kısa bir süre içinde bitmelidir.

COSS’u değerlendirirken dikkate alınması gereken son bir nokta, geri çekilme sürelerinin diğer sağlayıcılarla karşılaştırıldığında oldukça yavaş olabileceğidir. Değişim SSS’de açıkladığı gibi:

“Bu konuyla ilgili COSS, güvenliği elverişli hale getiriyor ve kullanıcılarımızın bunu takdir etmesini umuyoruz. Bir kullanıcının tüm kripto para birimlerini çevrimdışı olarak saklarken ya da geri çekerken görmediği birden fazla işlem vardır. Bu yüzden işlemlerin temizlenebilmesi için biraz zaman tanıyın. Bu, bir arbitraj arayan anlık yatırımcılar için uygun değildir, ancak bu konuda kolaylıktan ödün vermeyeceğiz. Çoğu ERC20 jetonu için 10-30 dakika ve genel kural olarak BTC için 1-3 saat (ancak istisnalar hariç). ”

ICO Listeleri

COSS hakkında daha yeni ve ilginç yönlerden biri, ilk para tekliflerinin (ICO’lar) kendi platformlarında kullanılmasına izin vermesidir. Bu amaca yönelik olarak, bu model şu anda büyük bir kısmı olmadıkları için ICO’ları günlük yatırımcılara ulaştırmak için bir oyun makinesi olabilir.

Buna göre, eğer onaylanırsa, projeler kendi ICO’larının COSS üzerinde kolaylaştırılmasını sağlayabilir ve daha sonra yeni çıkarılan kriptolarına sahip olur ve ardından gerçek COSS değişiminde listelenir. Bu dinamik, projelerin kendilerini hızlı bir şekilde meşrulaştırmasına ve likidite kazanmasına yardımcı olabilir.

Giriş süreci açık görünüyor. COSS.io web sitesine göre projeniz şunları yapmalıdır:

 1. Https://coss.io/cryptocurrency-listing adresinde bir giriş isteği girin ve gönderin
 2. İnfo@coss.io’ya açık bir yasal görüş gönderin
 3. İsteğiniz onaylandıktan sonra 200.000 * COSS jetonu için bir liste ücreti ödeyin. Giriş için ödeme yapmak yerine bir alım satım promosyonu olarak pazarlık yapılabilir. Ayrıca, 200.000 COSS jetonunun geçerli işlem fiyatına göre ayarlanabilir.

COSS konusunda bir ICO’ya sahip olmanın bir başka avantajı da, döviz kurunun yeni kripto para birimini kazançlı PROMO programına anında girmesidir. Program, bir aylık bir dönem boyunca en çok 50 hacimli tüccar arasında gelir sağlayan bir teşvik kampanyasıdır.

Bugüne kadar, bu PROMO kampanyası için COSS, 500 bin ABD Dolarını aştı. Gelirler aşağıdaki gibi bölünmüştür:

 • En iyi 10 tüccar, havuzun% 30’unu böldü
 • Sonraki 10% 25
 • Sonraki 10% 20 Böl
 • Sonraki 10% 15 Bölünmüş
 • Sonraki 10 bölme% 10

COSS Ücretleri

Biraz rahatsız edici bir gelişmede, borsa sitesinin hızlı bir araştırması, işlem ücretleri hakkında kolayca keşfedilebilir ayrıntılar sağlamaz. Diğer kullanıcılar, COSS’ta işlem başına yüzde 0,20’lik bir ballpark’ta yer alan ücretleri bildirdiler; ancak bu, basın zamanında bağımsız olarak doğrulanmadı.

Ancak ticaret COSS’taki tek ücret kaynağı değil: bu yüzden de para çekiliyor. Para çekme ücretleri madalyondan madalyona farklıdır, dolayısıyla ödemeniz gereken tutar değişecektir, profil bölümünüzde her para biriminin ücretini gösteren bir açılır pencere vardır.

COSS Para Çekme Ücreti

COSS Coin

Değişim, ICO’yu Ağustos 2017 başında başlattı. COSS jetonunun kendisi, COSS döviz ücretlerinden tokenin sahiplerine elde edilen temettüleri üreten bir Ethereum tabanlı ERC20 jetonudur. COSS’unuzörneğin MyEtherWallet gibi herhangi bir Ethereum cüzdanında tutulabilir .

Binance ve KuCoin’in temettü jetonları geçtiğimiz birkaç hafta boyunca popülerlik kazanmış olduğundan , bu tarz bir model geç ekosistemde son derece popüler olmuştur . Yani, sadece COSS tutmak için ücretli temettü almamışlar, aynı zamanda jeton fiyatı da giderek artıyor, her tarafta kar artıyor.

COSS’un gelecekte baskın bir değişim haline gelmesi durumunda bunun çok karlı bir dinamik olabileceğini hayal edebilirsiniz. COSS, değişim ücretinin yüzde 50’sini COSS sahiplerine dağıttığı için, neyi sevmez. Ödemeler haftalık olarak da

Piyasa spesifikasyonları söz konusu olduğunda, her şey söylenip yapıldığında var olacak 200 milyon COSS jetonu vardır. ICO süresince 130 milyon jeton yatırımcıya bırakıldı ve 25 milyondan önce bir ICO öncesi satışta toplandı.

COSS Müşteri Desteği

COSS’ta müşteri desteği? Şimdilik görünüşe göre oldukça az. Bunun önümüzdeki aylarda büyük ölçüde iyileştirilmesi gerekecektir. Platformdaki tek destek meselesi, support@coss.io adresine “Sorun bildir” mesajını verdi.

Bununla birlikte, projenin kredisine, COSS topluluğu, COSS geliştiricilerinin iletişiminin sosyal medyada güçlü olduğu konusunda yaygındır.

COSS Gelecek Planları

Değişim, açık bir şekilde listelenen gelecek için yol haritasına sahip. Öncelikle “Kitle Fonlama Aşaması” gelecek. Bu, kullanıcıların kendi projelerini finanse etmelerini sağlayacak COSS içinde bir platform olacak.

Ardından, “Ön Ödemeli Kartlar Aşaması” gelecek. COSS, tamamlandıktan sonra, kripto para birimlerini doğrudan dövizden para yatırabileceğiniz bir MasterCard destekli kart sahibi olmanızı istiyor.

Üçüncüsü “Akıllı Sözleşmeler” aşaması olacak. Bu, yasal veya ticari amaçlar için akıllı sözleşmeler ayarlamanıza izin verecek olan exchange üzerinde bir işlev olacaktır.

Ardından, COSS’un uluslararası para transferlerine tek elden çözüm sunmaya çalışacağı “Havale Aşaması” gelir.

Son olarak, şu ana kadar ortaya konan son aşama “Üçüncü Taraf Eklentileri Aşaması” dır. Adından da anlaşılacağı gibi, bu aşama, COSS kullanıcılarına yenilikçi eklenti işlevleri sağlamaya odaklanacaktır.

Sonuç

İlk olarak, COSS.io’nun hala beta durumunda olduğunu hatırlamamız gerekiyor, bu yüzden şimdilik bunun için kesin bir karar veremeyiz. Karşılaştığınız herhangi bir hıçkırık hakkında geri bildirim vermek için her zaman COSS’un Telgrafı veya Slack’ine girebilirsiniz; Ekip, tüm kenarları düzeltmek için çalıştığı için bunu takdir edecektir.