ConsenSys’ten İki Kripto Startup’ına Yatırım

Brooklyn merkezli Ethereum girişimi ConsenSys’te son zamanlarda yapılan kemer sıkma işlemine rağmen, şirketin yatırım kolu bağımsız girişimlere açılmaya devam ediyor.

Yönetici ortağı Kavita Gupta başkanlığındaki ConsensSys Ventures, Perşembe günü iki yeni yatırım yaptığını açıkladı: Paris merkezli kripto cüzdanı ve ticaret platformu Coinhouse’a 1 milyon dolar ve şifreleme merkezli tarayıcı Tenta’ya açıklanmayan bir miktar.

Gupta, CoinDesk’e, bu firmaların, kurulmuş kullanıcı tabanlarına hizmet veren bitcoin gazileri içeren ekiplerle kendilerini ayırt ettiğini söyledi. Coinhouse’a göre, platformda 150.000’den fazla kullanıcı hesabı var. Üstelik, girişimin CEO’su Nicolas Louvet, donanım cüzdanı giriş Ledger’in yatırımcılarının başındaydı. Ledger CEO’su Éric Larchevêque, Coinhouse’da karşılıklı bir yatırımcıydı ve şimdi her iki adam da birbirlerinin ilgili şirketlerinin kurullarında oturuyor.

Gupta, Perşembe günkü röportajda “Coinhouse]… değişimi ile çalışan bir yerleşim gözaltı çözümü… ConsenSys Ventures’da yatırım yapmayı düşündüğümüzle çok ilgili” dedi.

Bir VPN, reklam engelleyici ve tam veri şifreleme yerleşik-sahiptir Tenta gelince CrunchBase en az 61.489 indirmeleri sahip olarak tarayıcıyı listeler. ConsenSys’in kuluçkalanan cüzdanı açılış MetaMask, Tenta’nın mobil tarayıcısının yerleşik kripto cüzdanlarını nasıl içerebileceği ile ilgili Tenta ile görüşmelerde bulunuyor.

Tenta CEO’su Jesse Adams, “Özel ve güvenli gezinmeyi hızlı ve her yerde buluşturma misyonumuz, ConsenSys’in diğer platformlara genişleme konusundaki desteğini artırırken, yeni gizlilik özelliklerini yenileştirmeye devam ederken büyük bir destek aldı” dedi.

VC sinerjisi

ConsenSys Venture portföyü , Coinbase Ventures, Intel Capital, Sequoia, General Catalyst, Kindred Ventures, Betaworks, 122 West, La Famiglia ve Paradigm ile karşılıklı yatırımları paylaşıyor .

Coinhouse için, Gupta’nın ekibi Dijital Para Grubu, XAnge Siparex İnovasyon ve BTU Protokol Ekosistem Fonu ile birlikte birkaç melek yatırımcının ek fonlarıyla 2.8 milyon dolarlık A Serisi’ni yönetti. (Tam açıklama: DCG, CoinDesk’in ana şirketidir.)

Öte yandan, bu yılki Berlin merkezli Tachyon programına 60’tan fazla başvuru geliyor. Gupta, ilk kohort için 200’den fazla projenin uygulandığını ve Şubat ayında yakın zamanlardaki başvurularda Berlin için eşit bir sayı olmasını beklediğini söyledi.

Her şeyden önce Gupta, ilk Takyon programının ekibine yatırımda ne aradıklarını öğrettiğini söyledi. Yani, yalnızca ConsenSys’in kurucusu Joe Lubin’in cüzdanına güvenmeksizin, sermayeyi artırabilecek ve işletmeleri kendi başlarına işletebilecek girişimler istiyorlar.

Gupta, “Girişimci olmak, para toplamak konusunda konuşmak için topluluğun her iki tarafından daha fazla kurucu davet edeceğiz” dedi. “Şirketlerinden gerçekten çok iyi çıkan 10-12 kurucuyu, gerçekten iyi Seri B’yi bu deneyimden bahsetmeye davet ediyoruz.”

Bir anlamda bu, Lubin ağı içindeki ortaklıklara dayanan ve portföy şirketlerini stratejik ortaklar olarak gören eski ConsenSys stratejisiyle tutarlı. Örneğin, birkaç ConsenSys kuluçka projesi, portföy şirketi BlockFi tarafından kolaylaştırılan kredileri test eden ilk kullanıcı oldu. Bazen portföy şirketleri, sonuçların ConsenSys’te yerinde kalması veya daha sonra harici portföy şirketine çevrilmesi durumunda, danışmanlık ve inşaat ürünleri için doğrudan ConsenSys ekipleriyle birlikte çalışır.

Gupta, “Çok sıkı sıkıya bağlı” dedi. “Onlar [Coinhouse], ConsenSys tarafından inkübe edilen diğer borsa ürünleri, cüzdan ürünleri, gözaltı ve uzlaştırma çözümleri ile de çalışacak.”

İleriye dönük Gupta, üç şeye odaklanan girişimcilere yapılan yatırımlara öncelik vermek istediğini söylüyor: altyapı, mahremiyet ve ağ etkileri.

eskişehir | bitcoin miner kaufen