CoinSwitch Rehberi: CoinSwitch Nasıl Kullanılır?

CoinSwitch Rehberi: CoinSwitch Nasıl Kullanılır?

CoinSwitch , dünyanın dört bir yanındaki önde gelen borsalardaki fiyatlar gibi verileri toplayan, kripto para birimi değişim bilgilerinin toplayıcısıdır. Platform, kullanıcılara, Changelly ve Shapeshift işlevlerine benzer şekilde, kripto para birimlerini borsalara en iyi oranlarla dönüştürme olanağı tanıyabiliyor . Kullanımı sezgisel kullanıcı dostu bir arayüze ve geniş bir cryptocurrency çiftleri teklifine sahiptir.

Değişim, en fazla 250 farklı jetonun bulunduğu en geniş kripto para teklifine sahip olduğuna işaret ediyor. Ek olarak, 6.000’den fazla kripto para birimine destek var. CoinSwitch, aynı zamanda, işlemlerin kolaylığı, birden fazla değişimden elde edilen bilgiye erişim ve güvenilir destek ile birleşik bir platformdan gurur duymaktadır.

CoinSwitch Web Sitesi

Bir exchange toplayıcı olarak, CoinSwitch, en çok kullanılan exchange’lerde seçilen cryptocurrency çifti için oranları otomatik olarak karşılaştırarak kullanıcılara çok zaman kazandırır. Bu şekilde, kullanıcıların en iyi oranı aldıklarını doğrulamak için birden fazla exchange’i kontrol etmeleri gerekmez. Bir ikramiye olarak, borsalardaki döviz kurlarını kolayca karşılaştırabilme yeteneği, kullanıcıların daha iyi bir oran elde etme şanslarını arttırır ve değişim süresinin en üst seviyesine çıkarak, kripto varlıklarının değerini zaman içinde maksimize eder.

CoinSwitch Hangi Paraları ve Çiftleri Destekliyor?

Onların şifreli hacmi nedeniyle CoinSwitch tarafından desteklenen tüm kripto para birimlerini veya çiftleri özlü olarak listeleyemezsiniz. Bahsedildiği gibi 250’den fazla kripto para birimi ve 6000’den fazla olası çift var. Web sitesinde desteklediği kripto paraların çalışan listesini tutar, böylece seçtiğiniz kripto para birimlerinin destekleyip desteklemediğini birkaç saniye içinde kolayca kontrol edebilirsiniz. Para birimleri beş sayfaya yayılmıştır ve çoğunlukla alfabetik sıradadır. Bununla birlikte, kullanışlı bir arama fonksiyonu, işlem yapmanız için gereken para birimini belirlemenizi kolaylaştırır.

Desteklenen Paralar

CoinSwitch Fiat Para Birimlerini Destekliyor mu?

CoinSwitch, fayda ve dezavantajlar açısından bir takas olan herhangi bir fiat para birimini desteklemez. Bu, CoinSwitch’i kullanmak için bir kripto para birimine sahip olmanız ve bir kredi kartı veya banka havalesiyle para yatırmadığınız anlamına gelir. CoinSwitch, fiat para birimlerini desteklemediğinden, içinde bulunduğunuz ülkeye bağlı olarak daha az veya hiç düzenlemeye tabidir. Bu, daha büyük anonimlik sağlar. Bununla birlikte, aynı zamanda platformun daha az standartta tutulduğu ve kullanıcıların CoinSwitch’in itibarını doğrulamak için incelemeleri kontrol etmeye bıraktığı anlamına gelir.

Herhangi bir anda mümkün olan en iyi hızı elde etmek için, CoinSwitch birçok lider kripto para birimi değişimi ile çalışır. Bittrex, CoinSwitch’in kendisi, Changelly, Changer, Cryptopia, Evercoin ve ShapeShift’ten teklifler bulacaksınız. CoinSwitch’in çok sayıda borsada veri topladığından, istediğiniz kripto para birimi çiftini bulmanız daha olasıdır, bu da 6.000’den fazla eşleştirmeyi sunabilir. Bir exchange seçtiğiniz kripto para birimlerinden birine sahip değilse, CoinSwitch sayfasındaki sayfalar listesi bu değişimin parneyi desteklemediğini söyleyecektir.

CoinSwitch ile nasıl işlem yapılı?

CoinSwitch’i kullanarak ticaret yapmanın birkaç yolu vardır. Seçtiğiniz kripto para birimini yukarıda belirtilen desteklenen paralar listesinde bulabilirsiniz. Söz konusu para birimini bulduktan sonra, yanındaki “Ticaret” düğmesine tıklamanız yeterlidir. Oradan, CoinSwitch sizi, ticaret yapmak istediğiniz çiftin diğer kripto para birimini ayarlayabileceğiniz bir sayfaya götürecektir.

Ayrıca, bu işlemin çoğunu atlayabilir ve ana sayfada değiştirmek istediğiniz iki para birimini girebilir, ardından “Tüm Teklifleri Görüntüle” yi tıklayabilirsiniz. Açılan menüde listelenen para birimini ayarlarken, yukarıdaki “Tüm Teklifleri Görüntüle”, arama formunda görünene ek olarak kaç teklifin mevcut olduğunu gösterir.

Değişimleri

Hangi sayfada başlıyor olursanız olun, teklifleri içeren sayfaya getirileceksiniz. Tümünü görmek için aşağıya doğru kaydırın. Bazı tekliflerin 10 dakikalığına sabit oranlı olarak listelendiğini, diğerlerinin ise sadece mevcut oran olduğunu fark edeceksiniz. Cryptocurrency’nin yüksek volatilitesi nedeniyle, en iyi orandan yararlanmak isteyip istemediğinizi seçmeli veya kilitli bir oran tercih etmeyi tercih etmelisiniz, böylece buna güvenebilirsiniz.

Değişiminizi seçtikten sonra, bilgilerin doğru olduğunu onaylamak için cüzdanınızın adresini girin. Şartları okuyun ve “İleri” ye basın. Kripto göndereceğiniz değişimin adresini göreceksiniz. Değişim, kripto para biriminizi alır almaz, dönüşüme başlar.

Nasıl ticaret yapılır

Platform Nasıl Kullanılır?

Genel olarak, CoinSwitch platformu kullanımı oldukça sezgisel. Ana sayfadaki açılır menüler, “Siz” ___ Gönder “ve” ___ Al “yazan açık etiketlerle kripto para birimlerini aramayı kolaylaştırır, bu nedenle her iki menüde girmeniz gereken şifreleriniz açıktır. Genelde kripto para birimi ve borsalar için tamamen yeni olsanız bile, CoinSwitch’i çabuk çözebilmeniz gerekir. Daha fazla yardıma ihtiyaç duyanlar için SSS bölümünde adım adım talimatlar bulunur.

Platform sezgisel bir kullanıcı arayüzü ile kullanımı kolay olsa da, özellikleri eksik. Sıradan bir tüccar ya da zaman zaman bir değişim yapmak isteyen bir kişi için yeterlidir, ancak deneyimli tüccarlar ek araştırma yapmak zorunda kalacaklardır. CoinSwitch’de ticaret geçmişini, sipariş defterlerini veya fiyat listelerini, diğer borsalarda yaygın olarak bulunan araçları bulamıyorsunuz. Ancak, bunun nedeni CoinSwitch’in öncelikle bir exchange toplayıcı olmasıdır.

CoinSwitch Müşteri Yorumları

Çevrimiçi incelemeler, CoinSwitch hakkında büyük ölçüde olumludur. Yazarken 70 puanlık bir toplam notu olan TrustPilot’ta “büyük” bir not almıştır.

Musteri degerlendirmeleri

Belirli işlemlerin yavaş veya alınıp alınmadığı ile ilgili bir kaç olumsuz yorum vardır, CoinSwitch, bu incelemelere, görmesi iyi olan problemin bir çözümü ile cevap vermiştir.

İşlemlerinizi Nasıl Takip Edebilirsiniz?

CoinSwitch, borsalarınızı kolaylıkla takip etmenizi sağlar. İşlemlerinizi takip edebilmeniz için ana sayfada “Track” sekmesi vardır. Süreç ilerledikçe, “blockchain verification”, “exchange”, “cüzdanınıza aktarımı başlat” ve “track transfer” gibi adımlardan geçtiğini göreceksiniz. Tarayıcınızdaki sekmeyi her zaman kapatabilir ve Daha sonra işlem durumunuzu onaylamak için. İşlemi izlemek için gerekli olduğundan, sipariş numaranıza sahip olduğunuzdan emin olun.

İşlemler genellikle ne kadar sürer?

Çoğu durumda, bir CoinSwitch işlemi işlemek için 15 ila 30 dakika sürer. Daha büyük işlemlerin blok zinciri kapasitesine ve işlem boyutunuza göre daha uzun sürebilir. Bu “büyük” işlemler tipik olarak yaklaşık bir BTC’de başlar. Ayrıca, aşırı yüklenmiş bir blok zincirinden dolayı herhangi bir blok zincirini etkileyebilecek bir işlemin daha uzun sürmesi de mümkündür. CoinSwitch bu gecikmeleri kontrol edemediğinden, bu durumda tek seçeneğiniz beklemektir. CoinSwitch kullanıcıları düzenli olarak işlemlerin hızlı hızını onaylarlar, bu yüzden tipik olarak bir bilgi alışverişi yapmalısınız.

CoinSwitch Ücretleri

CoinSwitch, değişiminizi yapmayı seçtiğiniz exchange’e bağlı olarak ücret alır. Bu işlem için ne kadar ücret ödeyeceğinizi içermez, bu nedenle bu ücretlerden haberdar olmalısınız. Changelly, Changer, Blocktrades, EverCoin veya ShapeShift’i kullanmayı seçmek CoinSwitch’ten bir ücret gerektirmez. Bittrex veya Cryptopia’yı seçmek yüzde 0,5’lik bir ücrete tabidir ve CoinSwitch’in kullanılması yüzde 0,6’lık bir ücrete yol açar.

Değiş tokuş harç
Changelly 0%
shapeshift 0%
değişim 0%
EverCoin 0%
KuCoin 0.25%-0.59%
Bittrex 0.25%-0.98%
Cryptopia 0.25%-0.98%
Diğerleri 0.25%-0.98%

Bu ücretler, CoinSwitch’in en iyi hızı aldığınızdan emin olmak için tüm verileri karşılaştırırken sağladığı hizmet için çok azdır. Doğru değişimi seçerseniz, paranın karşılığını bile hesaplamak için CoinSwitch’i kullanarak paradan tasarruf edersiniz.

Tutar Kısıtlamaları var mı?

CoinSwitch’in, ne minimum, ne de maksimum değer değişimi yaptığınız miktar üzerinde herhangi bir kısıtlaması yoktur, ancak uyarılar vardır. CoinSwitch ile kullanacağınız değiş tokuşların bir kısmı, maksimum bir sınırlamaya sahiptir. Ek olarak, herhangi bir miktarın, blockchain tarafından alınan tüm ağ ücretlerini karşıladığından emin olmalısınız. Diğer bir deyişle, göndereceğiniz miktar kadar, alacağınız miktar, bir blockchain’in aldığı çıktı ve giriş ağı ücretlerini de kapsamalıdır. Bu ücretleri karşılamak için yeterli parayı değiştirmiyorsanız bir mesaj almalısınız.

Zaten bir işlem gönderiyorsanız ve ağ ücretleri için yeterli değilse, bunun başarısız olacağını ve paranızı kaybedebileceğinizi unutmayın. Bu ağ ücretleri, kripto para birimine dayalı blok zincirden otomatik olarak ücret aldığından gerekli olmaktadır.

Ortaklık Programı Nedir?

CoinSwitch kullanıcıları için platformu başkalarıyla paylaşmaları için teşvik sağlamak amacıyla bir ortaklık programı sunmaktadır. Hesabınıza giriş yaptığınızda görebileceğiniz benzersiz bir bağlantı linki alırsınız. Kişileri CoinSwitch’e yönlendirmek için bu bağlantıyı kullanın. Para değişimi yapmak için CoinSwitch’i kullandıklarında, yüzde 50’lik bir bonus gelir payı elde edersiniz. Bu şekilde, bağlantıyı düzenli olarak değişimi kullanan ve küçük bir pasif gelir elde eden bir veya iki kişi ile paylaşabilirsiniz.

CoinSwitch Müşteri Desteği

CoinSwitch, müşteri desteği için, özellikle de yanıtının hızı için olumlu derecelendirme alma eğilimindedir. Sorunlara hemen yanıt verir ve CoinSwitch web sitesi, genellikle 12 saat içinde e-postalara yanıt verdiğini söyler. Genel olarak, CoinSwitch kullanıcıların yüksek puanlarına sahiptir. Müşteri desteği, platformda listelenen bir e-posta adresi ile sunulmuyor gibi görünüyor, bu bir bilet sistemi veya telefon desteği daha iyi olurdu ancak değişim şu anda oldukça küçük görünüyor, bu yüzden bu seçenekler büyürken eklenecektir.

CoinSwitch Güvenli mi?

CoinSwitch sadece kripto para birimleriyle ve fiat para birimleriyle ilgilenmediğinden, fiat ile getireceği kısıtlamalara bağlı değildir. Bu, kullanıcıların özellikle kripto para birimi dünyasında arama yapmak için kullandıkları yüksek düzeyde anonimlik sağlar.

Aslında, CoinSwitch, platformları exchange’ler için kullanmak için bir hesap oluşturmanıza gerek kalmayacak kadar yüksek bir anonimlik sağlar. M-cüzdan adresiniz de dahil olmak üzere doğru bilgileri girmeniz yeterlidir. Bu hesap eksikliği, çalınan bilgi veya diğer saklama riskleri riski taşımamaktadır. Tabii ki, işlemler hala kaydedilir, ancak kimin hangi işlemi tamamladığını anlamanın bir yolu yoktur.

CoinSwitch, güvenlik önlemlerini açıkça belirtmediğinden, güvenliğini tarafsız bir şekilde değerlendirmenin bir yolu yoktur. Öyle olsa bile, özel bilgileri girmeniz gerekmediği gerçeği, birçok türde sahteciliği önlemeye kesinlikle yardımcı olur. Ek olarak, platformun çoğu yorumu olumludur. CoinSwitch bir süredir etrafta dolaşıyor ve dünyanın en güvenilir borsalarından biri olduğunu iddia ediyor.

Blockchain’deki diğer işlemlerde olduğu gibi, CoinSwitch üzerinden yapılan işlemlerin kesin olduğunu unutmayın. Bu, yanlış bir adrese yanlışlıkla para gönderiyorsanız, bunları kendiniz ya da CoinSwitch’in yardımıyla kurtarmayı başaramayacağınız anlamına gelir.

Birçok kişi CoinSwitch’in anonimlik sağlamayı bir fayda olarak görmesine rağmen, bu düzenleme fedakarlık ile birlikte gelir. Yalnızca kripto parayla ilgili olduğu için, çoğu ülke bu tür bir değişim için henüz yasalar ve şartlar getirmemiştir. Bununla birlikte, CoinSwitch’in güçlü müşteri oyları ve yorumları, kullanıcıların bazı endişelerini hafifletmeye yardımcı olabilir. Ayrıca, CoinSwitch gibi çok az sayıda değişimin düzenlendiğine dikkat etmek önemlidir, bu yüzden bu sıra dışı değildir.

Sonuç

CoinSwitch, en popüler exchange’lerden veri toplayan bir cryptocurrency exchange toplayıcı olarak çalışır. Bu sayede, kullanıcılara zaman ve çeşitli borsalardaki oranları karşılaştırmak için ihtiyaç duydukları çabadan tasarruf eder. CoinSwitch üzerinden kullanmayı seçtiğiniz exchange’e bağlı olarak, toplayıcı tarafından ek bir ücret alınmayabilir ve herhangi bir ücret düşüktür. Platform kullanımı sezgiseldir, ancak çoğu ek özellikleri takdir edecektir.

Şu anda sitede web sitesinde net bir gösterge olmadığı için siteyi kimin çalıştırdığı konusunda daha fazla şeffaflık görmek istiyoruz. Değişim merkezi olmadığından bu büyük bir sorun değil, dolayısıyla işlemlerinizi tamamlamak için borsaya güvenmiyorsunuz.

Genel olarak, CoinSwitch, özellikle ek analiz veya geçmiş araçlara ihtiyaç duymazsa, cryptocurrency alışverişi yapmak ve bunu yaparken en iyi oranı almak isteyenler için sağlam bir seçimdir.