Coinbase’in Hamlesi, Tether’ın Market Değerini Düşürüyor

Coinbase’in Hamlesi, Tether’ın Market Değerini Düşürüyor

Popüler kripto platformu Coinbase, Circle destekli sabit kriptopara USDC’yi destek listesine ekledi. Bilgiler birkaç gün önce bir blog gönderisinde Coinbase ve Circle tarafından yayınlandı . Bu ortaklığı ilan ettikten sonra, Tether (USDT), piyasa değerinin % 3’ünü kaybetti.

Tether’de volatilite görülmemesine rağmen, piyasa değeri birkaç saat içinde % 3 oranında düştü. CoinMarketCap’e göre USDT, birkaç saat sonra 2.065 milyar dolardan 1.996 dolara yükseldi. Bu, Tether için, ay boyunca istikrarını yitiren çok zor bir ay izliyor.

USDT’nin piyasa değeri, fonlarıyla ilgili söylentilerden büyük ölçüde etkilenmiştir. 9 Ekim’den günümüze kadar, Tether piyasa değerinin neredeyse% 30’unu kaybetti. Birkaç hafta önce Tether, ABD Doları ile beraberliğini kaybetti.

Coinbase müşterileri artık platformda USDC satın alabilir, satabilir ve alabilir. Şu anda şirket, New York eyaleti dışındaki ABD müşterilerinin USDC alıp satabileceğini bildiriyor. Aynı zamanda, dünyanın her yerinden kullanıcılar bu kararlı borcu gönderebilir ve alabilirler.

Bu, Coinbase’in bir sabit boruyu desteklediği ilk kez bu yana sanal para piyasası için çok önemlidir. Yıl boyunca, çeşitli kararlı inisiyatifler piyasaya sürüldü. Ancak, Coinbase Çember ile ortaklık kurmaya ve kullanıcılarının platformda istikrarlı bir seçeneğe sahip olmasına izin vermeye karar verdi.

Resmi basın açıklamasına göre, USDC% 100 karşılık gelen bir ABD Doları ile teminat altına alınmıştır.

Coinbase ve Circle, USDC hakkında şunları yazdı:

“USDC gibi bir blockchain tabanlı dijital dolar avantajı, hızlı bir şekilde göndermek, dApps ile kullanmak ve geleneksel banka hesap tabanlı dolarlardan yerel olarak depolamak için programlamak daha kolaydır. Bu yüzden bunu daha açık bir finansal sisteme doğru önemli bir adım olarak görüyoruz ”dedi.

Bu proje için Coinbase ve Circle, yeni CENTER Consortium’un kurucu ortakları olarak birlikte çalıştı. Yakın gelecekte USDC, Coinbase Pro’da işlem görecek.