Coinbase’in Btcoin ETF Planları

Coinbase’in Btcoin ETF Planları

Gemini’nin bitcoin ETF talebinin reddedilmesinden sonra SEC yakında Bitwise önerisine yorum yapmalıdır. Teknik olarak karar ertelenebilir.

Ayrıca, CBOE, SolidX ve VanEck’in talebi üzerine ayın sonunda bir güncelleme yapılması bekleniyor, ancak bu türden yaklaşık on teklif daha var.

Coinbase uzun zamandır kurumsal yatırımcılar için çözümler bulmaya kararlıdır ve SECile konuşma fırsatı bulmuştur .

Bu kez, dünyanın en büyük yatırım şirketi olan BlackRock’dan, kripto dövizleriyle bağlantılı borsada işlem gören bir ürünün yaratılmasına, sıradan yatırımcıların kripto pazarlarına kolayca erişmelerine olanak sağlamaya çalışıyorlar.

Coinbase çalışanları ve ETF pazarının öncülerinden biri olan BlackRock blockchain çalışma grubunun üyeleri arasında söyleşi söylentileri var.

BlackRock’un blockchain çalışma grubu 2015 yılında başlatıldı ve hangi blockchain tabanlı uygulamaların finansal hizmetler dünyasında yararlı olabileceğini değerlendirmeyi amaçlıyor.

Ancak, BlackRock’un bu açıklamaları yapan iç kaynağı da şirketin Coinbase’e somut bir işaret vermediğini söyledi. Kısacası, iki şirketin bitcoin üzerinde bir ETF hazırlamak için gerçekten birlikte çalışıp çalışmayacakları henüz belli değil.

Dahası, diğer kaynaklara göre, Coinbase’e göre, ETF sadece bitcoine değil aynı zamanda diğer kripto para birimlerine de dayalı olacaktır .