Coinbase Yöneticisi Adam White, Bakkt COO’su Oluyor

Coinbase Yöneticisi Adam White, Bakkt COO’su Oluyor

Şirketteki Kurumsal Kolun başı olan Adam White, şirketten ayrılıyor ve çokça beklenen Bakkt’ı COO (Chief Operating Officer) olarak görevlendiriyor. The Block’a göre, Adam White’ın hareketine aşina olan kaynaklar, yeni Bakkt girişiminin İcra Kurulu Başkanı Kelly Loeffler’a bildireceğini söylüyor.

Bloomberg News , hafta başında White’ın Coinbase’den ayrılışını açıkladı ancak bir sonraki hamlesinin profesyonel düzeyde ne olacağı konusunda ek bilgi yoktu. Coinbase’de bir sözcü, şirketin onu terk ettiğini görmek için ne kadar zor olduğunu ifade etti:

Onu görmek için son derece üzgündüğümüzde, aynı zamanda, kurumsal yatırımcıların kripto para ticaretini yapmaları için en güvendiği bir yer olarak ortaya koyduğu vizyonu sürdürmek için o grubun yeteneğine de güveniyoruz.

Adam White, 2013 yılında 5. çalışanı olarak Coinbase’e katıldı. O zamanlar Bitcoin 200 dolar civarında işlem görüyordu ve firma kurumsal yatırımcılara hizmet sunma noktasına gelmemişti. Beyaz firmada bu kurumlara yönelik hizmetlerden Beyaz sorumluydu. Liderliği altında, Coinbase Wall Street’in en önemli broker ve ticaret ihtiyaçlarına hizmet etmek için genişledi.

Coinbase CEO’su Brian Armstrong’un, White hakkında söylenecek güzel sözlerden başka bir şeyi yoktu:

Geçtiğimiz beş yıl boyunca Adam, döviz işimizi ABD’nin en büyük kripto ticareti mekanı haline getirmemize yardımcı oldu ve Coinbase’in küresel varlığını büyütmek ve kültürümüzü birden çok ofise ölçeklendirmek için ayrılmazdı.

İnstinet’in eski İcra Kurulu Başkanı Jonathan Kellner, Coinbase’e katılacak ve White’ın görevini devralacak.

Bakkt Hakkında

Kasım ayında yapılması planlanan Bakkt, NYSE – Intercontinental Exchange’in sahipleri ile Microsoft, BCG ve Starbucks gibi firmalar arasındaki ortak girişim. Bakkt , fiziksel olarak yerleşmiş Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerinin listelenmesi ve finansal varlık olarak BTC ve diğer dijital varlıkların ana kabulü için bir pazar ve ekosistem sağlamayı amaçlamaktadır.