Coinbase Pro, Ethereum Classic’i (ETC) Destekliyor

Coinbase’in yaklaşmakta olan Ethereum Classic (ETC) listelerini çevreleyen hype, CoinBase’in sözde “Pro” platformunun şu anda resmi olarak ETC mevduatlarını desteklediğini duyurmasıyla devam etti.

Ethereum Classic artık Coinbase Pro’da 

Salı sabahı, Coinbase , Ethereum Classic’in lansmanı için planlarının başarılı olduğunu ve son olarak bu kripto öğesinin transferine destek sağladığını duyurmak üzere Twitter’a geldi.


Bir duyuru blogunda, Coinbase Pro’nun Genel Müdürü David Farmer şunları yazdı:

“Geçtiğimiz Cuma günü Ethereum Classic için son sınavı, 7 Ağustos Salı gününe kadar değişim yapan kullanıcılar için transfer kabul etmeyi hedefledik. Testlerimiz plana göre gitti ve ilk olarak borsalarımızda (Coinbase Pro) destek vermeye başlayacağız. ”

Pro’nun ETC desteği bugün resmen başlamış olmasına rağmen, Farmer, bu varlığın eklenmesinin basit bir süreç olmadığını, çünkü Coinbase’in çalışanları, sistemi ve tüketicileri üzerindeki stresi azaltacak dört aşamalı kapsamlı bir planı belirlediğini ima etti.

Aşama 1 – Sadece transfer:  Daha önce de belirtildiği gibi, Coinbase Pro kullanıcıları artık Ethereum Classic paralarını bugün başlayarak takas alanına aktarabilirler. Mevduat desteklenirken, tüccarlar sipariş veremez. Coinbase bu aşamanın en az 24 ila 48 saat sürmesini bekler .

2. Aşama – Sadece post-only:  Bu aşamada, Coinbase müşterileri limit emirleri gönderebilecektir, ancak bu süre zarfında herhangi bir emir eşleşmesi yapılmayacaktır. Platform bu aşamaya en az 10 dakika ayıracak.

Aşama 3 – Sadece limit: Sadece  post-sonrası aşamayı takiben, tüccarın limit siparişleri diğer siparişlerle eşleştirilmeye başlayacaktır. Ancak henüz piyasa emirleri desteklenmeyecek, firma bu aşamaya 10 dakika daha ayıracak.

Aşama 4 – Tam İşlem:  Yukarıda belirtilen aşamaların başarısını takiben, Coinbase Pro limit, piyasa ve stop emirleri de dahil olmak üzere tam teşekküllü destek sunmayı beklemektedir.

Bu sürecin, her bir platformun, ETC-USD, ETC-BTC ve ETC-EUR olan yeni sipariş kitaplarının her biri için ayrı ayrı yapılması gerektiği de eklenmiştir . Coinbase yöneticisi şunları kaydetti:

“Herhangi bir noktada, yeni sipariş kitaplarından biri sağlıklı ve düzenli bir pazar için değerlendirmemizi karşılamıyorsa, kitabı daha uzun bir süre için tek bir durumda tutabilir veya Ticaret Kurallarımız uyarınca ticareti askıya alabiliriz  .”

Öncelikle, ETC’nin, perakende yatırımcıların çoğunluğu tarafından kullanılan platforma başlangıçta ETC’nin eklenmemesinin temel nedeni olarak, likidite endişelerini gerekçe göstererek, ETC’nin Coinbase Tüketici (Coinbase.com) için mevcut olmayacağını belirtmek önemlidir.

ETC 11. En Büyük Kripto Olmak İçin Tron, Monero ve Daha Fazlasını Aştı 

Bu cryptocurrency ile ilgili bir dizi olumlu gelişmenin bir sonucu olarak , Ethereum Classic geçtiğimiz günlerde hızla yükselişe geçmiştir ve son zamanlarda piyasa kapitalizasyonuyla en büyük 11. kripto para birimi haline gelmek için Tron ve Monero gibi kripto paraları aşmaktadır. Birkaç hafta önce, ETC, şu andaki pozisyona hiçbir benzerlik göstermeyen en büyük 16. kripto para birimiydi.

Fiyat hareketinin bu olumlu etkisi, Coinbase’in kripto varlıklarının fiyatında ne kadar etkili olduğunu göstermeye devam ediyor. “Coinbase etkisi” , Ethereum Classic’i “aya  itiyor.