Coinbase Paypal ile Para Çekme Seçeneği Ekledi

ABD merkezli popüler kriptopara borsası CoinbasePaypal aracılığıyla fiat para çekme seçeneği ekledi. Henüz hiçbir resmi duyuru yapılmadı, ancak uygun kullanıcılar bu özelliği onaylayan e-posta aldıklarını bildiriyorlar.

Mevcut Fiat Seçenekleri

Şu an itibariyle, Euro, İngiltere Pound ve ABD Doları gibi fiat para birimleri, ücret ödemeden Coinbase’den Paypal’a taşınabiliyor. Beklentiler, Kanada ve Avustralya Doları’nın yakında takip edeceği yönündedir. Ancak, bu seçenek şu anda yalnızca AB, İngiltere, Kanada veya ABD’de bulunan Coinbase kullanıcıları için kullanılabilir.

Kullanıcıların tanımlarını Coinbase ile doğrulamaları gerekecektir. Tamamlandığında, artık Paypal hesaplarına para çekmek için uygun olduklarını onaylayan bir e-posta alacaklar.

Paypal’ın çekilmesine izin veren hamle, Coinbase’in yakında mevduat kabul edebileceğini gösteriyor. Bu özellikle, borsada sağlanan önemli sayıda hizmetin göz önünde bulundurulması gerektiğini belirtmektedir.

ABD merkezli kripto para birimi değişimi fantastik bir yıl geçirdi. Coinbase geçtiğimiz günlerde bir dizi E serisi sırasında 300 milyon doların üzerinde yükseldi ve ayrıca, kendi sabit kripto parası USDC’yi tanıtmak için Circle ile ortaklık kurdu .

Birçok dijital para meraklısı Paypal üzerinden para çekme seçeneği ile heyecan duyuyor, ancak bazıları bu özelliğin geçen sene mevcut olduğuna dikkat çekti. Coinbase seçeneği geçici olarak etkinleştirdi, ancak performans sorunları nedeniyle yakında devre dışı bırakıldı.

Bu özelliğin eski mi yoksa yeni mi olduğuna bakılmaksızın, bu seçeneğin önemi, genel olarak kripto para birimleri için daha geniş bir benimseme aralığı sağlamaktır. Kullanıcılara Paypal kullanma olanağı sağlayarak, Coinbase 244 milyon Paypal müşterisine kapılarını açtı. Yalnızca 2017 yılında, bu kullanıcılar toplam 7,6 milyar ödeme işlemi gerçekleştirmiştir.

İstatistiklere göre, Paypal bir finans kuruluşu olarak kabul edilirse, Amerika Birleşik Devletleri’nde ilk 20’nin hemen dışında yer alır. Sonuç olarak, Coinbase ile yaratılan ortaklık Paypal, dünya çapında dijital para birimlerinin benimsenmesini sağlamaya yardımcı olabilecek büyük bir bankacılık operasyonu ile çalışan değişimine benzer.