Çin Mahkemesi Blockchain Kullanacak

Çin’in Hangzhou eyaletindeki bir İnternet yargıcı, Fikri Mülkiyet (IP) haklarını savunmaya yardımcı olmak için blok zincirinin yardımını almaya karar verdi . China.org.cn, Hangzhou’daki İnternet Mahkemesinin bölgedeki yazarların kendilerini çevrimiçi korsanlığa karşı korumalarına yardımcı olmak için bir blockchain platformu kullanmaya başlayacağını bildirdi.

Hangzhou’daki İnternet Mahkemesi Çin’de üç kişiden biri. Düzenli mahkeme sistemini kullanmak yerine, Çin İnternet mahkemeleri insanlara yasal konuları çevrimiçi olarak çözme konusunda yardımcı oluyor. Korsanlık, reklam öğeleri için önemli bir sorundur, ancak şimdiye kadar, yazarlık yapmanın sağlam bir kaydını oluşturmak zor olmuştur.

China.org.cn tarafından yayınlanan makaleye göre, Hangzhou, “Çin’deki çoğu çevrimiçi yazar olmasa bile, pek çoğuna ev sahipliği yapıyor.” Haber portalı, bir yazarların topluluğunda yaşayan 107 ünlü çevrimiçi yazarın olduğunu belirtiyor. Hangzhou Binjiang Bölgesi. Yazarlar, yaptıkları iş üzerinde sahiplik kurma yolları üzerinde çalışıyorlardı, ancak birkaç katı seçenek bıraktılar.

Blockchain İnternet Telif Hakkı Yasası

Hangzhou’daki yazarların birçoğu makalelerini yazdırarak ya da çalışmayı yaratma zamanını oluşturma aracı olarak indirdiler. Bu yöntemlerin her ikisi de taklit için nispeten kolaydır. Blockchain, reklam öğelerinin işlerinde sahipliğini korumalarına yardımcı olacak ideal bir teknolojidir ve IP yasasının uygulanmasında yer alan yasal süreçlerin azaltılmasına da yardımcı olabilir.

Hangzhou’daki İnternet Mahkemesinde yargıç olan Wang Jiangqiao’ya göre,

“Blockchain, verilerin tahrif edilemeyeceğini garanti ediyor… yargı blok zincirinde saklanan tüm dijital ayak izleri… yasal bir etkiye sahip” ve “yazarlık, yaratılma zamanı, içerik ve ihlal kanıtı”.

Çin, kriptoların sert bir rakibi olmuştur, ancak mümkün olan yerlerde blockchain kullanmak için adımlar atıyorlar. Blockchain’e dikkatle yaklaşan diğer birçok milletin aksine , Çinli mahkemeler çok sayıda yasal fonksiyonda blockchain kullanımını kutsadılar.

Geçtiğimiz hafta Avrupa Patent Ofisi yeni teknolojiler üzerine bir konferans düzenledi ve blok zinciri gündemdeydi. Lahey’de düzenlenen bir günlük etkinlik, patentlenmenin patentleme sürecinde nasıl kullanılabileceği üzerine bir tartışma başlattı.

EPO Başkanı António Campinos toplantıya şunları söyledi:

“Dördüncü sanayi devriminin teknolojileri giderek daha fazla ivme kazanıyor – ve IP’deki herkes bu büyük değişim dönemini sürdürebilen teknik gelişmelerle kavramak ve onların etkisini anlamak için açılış konuşması yapmak zorunda.

EPO başkanı ayrıca konferansa verdiği demeçte,  Blockchain teknolojisine yönelik patent başvuruları artmakta olduğu için sınav kriterlerimizin sürekli olarak gözden geçirilmesi ve bu kriterlerin şeffaf olmasını sağlamak için ve hem pratisyenler hem de dış paydaşlar için öngörülebilir olmaya devam ettiğini” söyledi .

EPO konferansında blockchain konularıyla ilgili bir sıkıntı yoktu ve ilk açılış konuşmacıları blockchain’in çeşitli yönleri hakkında konuştular ve kendi başlarına gelen diğer yeni teknolojilerle nasıl bağlantı kurabileceğini anlattılar.

Toplantı, EPO’nun Operasyonlar Başkan Yardımcısı Alberto Casado’dan şu sözlerle kapandı: “Biz bir devrimin başlangıcındayız. Blockchain finans sektöründe başladı – ama onun endüstriyel uygulamalar tüm alanlarına yayılan. Her alanda büyüyor. ”

Geçtiğimiz iki yıl boyunca, blockchain ezoterik bir teknolojiden, en yüksek hükümet seviyelerinde ciddiye alınan yeni bir politika sorununa gitti. Çoğu hükümet, parasal güçlerine yönelik bir tehdit olarak gördükleri şeylere karşı çıktıkları için, kripto para birimleri küresel olarak büyük bir kaybedenler olmuştur.

Blockchain ise, hem büyük şirketler hem de devlet tarafından karşılanıyor. Temeldeki blockchain teknolojisi merkezi olmayan para birimlerinden ayrıldıktan sonra, çok popüler bir teknoloji gibi görünüyor.

Blockchain kesinlikle FinTech’i aştı ve insanların verileri nasıl kaydettiğiyle ilgili bir sonraki büyük değişikliğin bir parçası olabilirdi. Bu kapasitenin nasıl kullanılacağı herkesin tahminidir, ancak birkaç yıl önce bunu duymamış olan blockchain endüstrisini görmek için çok beklemek zorunda kalmayacağız.