Çin, ABD Yatırım Kısıtlamaları’ndan Kaçınmak için ICO’ları kullanacak mı?

akın zamandaki bir Forbes makalesine göre , bir dizi Çinli yatırım firması, ICO pazarına Trump yönetimi tarafından yerine getirilen yatırım blokajını ele geçirme yolu olarak bakıyor olabilir. Bununla birlikte, makalenin yazarı Çin’den teknoloji yatırımlarına yönelik yasağın gerekçesinin ana noktasını kaçırmış gibi görünüyor. Ancak, ICO’nun ABD teknoloji sektörüne yatırım olarak daha kazançlı ya da doğrudan bir şekilde erişme yöntemi olduğu kanıtlanabilir mi?

Amerika Birleşik Devletleri ve teknoloji şirketleri, her yıl sayısız çok milyar dolarlık patent ve teknoloji yeniliği üretmekten sorumludur. Dünyanın en etkili teknoloji şirketlerinin çoğu ABD’de veya ABD’de bulunuyor. Bunun bazı örnekleri Microsoft, Google, Apple, vb.

Bu şirketlerin neden bu kadar değerli olduklarının önemli bir nedeni, sahip oldukları geniş bir dizi patent ve entelektüel özellikten kaynaklanmaktadır. Herhangi biri Google.com gibi bir arama motorunu bazı kodları keserek ve yapıştırarak çoğaltabilirse, bunun Google’ın işinde önemli bir etkisi olabilir. Bu nedenle, Google arama motorunun arama motoru mantığı gibi teknolojiler, yalnızca yasalarla değil, aynı zamanda kodun kendisiyle de korunmaktadır.

Reuters’e göre , Trump yönetimi Çin’den gelen tüm yatırımları yasaklamaya yönelik bir planlama yapmayı planlamıyor ve kurallar hassas teknolojileri satın almaya çalışan herhangi bir ülkeye uygulanacak.

Zorlanmış Teknoloji Transferleri

The White House

@WhiteHouse

President Trump’s Administration is taking action to address China’s unfair trade practices, including the forced transfer of United States technology and theft of U.S. intellectual property. What you need to know: http://45.wh.gov/mYzoXJ 

What You Need To Know About President Donald J. Trump’s Actions Responding To China’s Unfair Trade Practices

What You Need To Know About President Donald J. Trump’s Actions Responding To China’s Unfair Trade…

President Trump’s trade actions are a response to years of unfair trade practices by China that have gone unaddressed.

whitehouse.gov

Çin ile uğraşırken büyük ölçüde her yerde var olan en sinsi vaka, zorla bir teknoloji transferi olarak bilinen şeydir.

Basit anlamda, böyle bir şey gider. Bir teknoloji şirketinin bir ürünü var ve Çin pazarına girmek istiyorlar. Bunun nedeni Çin’in büyük bir nüfusa ve aktif İnternet kullanıcılarının çoğu ülkesinden daha büyük bir yüzdesine sahip olmasıdır. Bu, pazarın gelişme için olgun ve inanılmaz derecede kazançlı olduğu anlamına gelir. Ancak, son derece korunan ve büyük ölçüde içselleştirilmiş Çin İnternetine erişim sağlamak için, hükümetin kuralları ile birlikte oynamak gerekiyor.

Uygulamada, bu tipik olarak, bir yabancı şirket ile yerel bir şirkete girme zorunluluğu doğurur. Çoğu zaman, bu şirketler Çin hükümetine çok yakın bağlara sahipler ya da hatta devlete ait olmayan şirketler olabilirler.

Son olarak, yerel Çin şirketi, yabancı şirkete Çin pazarına girebilmek için tüm kod ve fikri mülklerini devretmesini şart koşacak.

Bundan sonra gelen, belki de bir casus romanı için uygun olan bir şey. Kodun kopyalanması, yabancı rakiplerin Çin İnternetinden engellendiği iddiasıyla bazı gizli yasalara uymadığı ve daha sonra yabancı bir şirketin yerel bir versiyonunun kopya olarak oluşturulduğu ve sistemin devam ettiği belirtildi.

Yukarıdaki Reuters parçasında, Çin’in ortak girişim şartları, ABD lisans şirketlerinin haksız şekilde lisanslanması ve stratejik satın almaları yoluyla haksız bir şekilde Amerikan fikri mülkiyeti edinmiş olduğu şikayetleri olmuştur. ”

Business Insider’a göre, Furthur, Trump yönetimi, Made in China 2025 planına karşı adımlar atıyor olabilir .

USTR şunu yazdı:

“Çin’in 2025 yapımı kapsamında, çeşitli yollarla yabancı teknoloji alımı, temel olarak kalmaya devam ediyor. Çünkü Çin, kalkınma için öncelik verilen alanların çoğunda hala yetişiyor”

ICO, Kısıtlamalardan Etkilenmemek İçin Bir Yol mu?

Bu tür davranışların sonucu olarak ortaya çıkan, Trump yönetiminin Çinli şirketlerin bir dizi farklı Amerikan teknoloji şirketine yatırım yapmalarını veya satın almalarını kısıtlamaya veya engellemeye başlamasıdır.

Forbes parçası, tuhaf bir şekilde düşünüldüğünde, belki de ICO piyasasının ya da yakın gelecekteki bir tokenized menkul kıymetler sisteminin Çinli şirketlerin ABD’li teknoloji şirketlerine yatırım yapmaya devam etmesinin bir yolu olabileceğini akla getiriyor.

Olmayacak

Ne yazık ki, bazıları için bu, mevcut yasal çerçeveler içinde gerçekleşemez.

Bir şirketi hisseleri serbest bırakmak yerine menkul kıymetler jetonları haline getirme fikri çoktan tartışılmış ve düşünülmüştü. Sonuç olarak, bunun gerçekleşebilmesi için, menkul kıymetleri temsil edecek olan blockchain varlıkları, örneğin, sadece Ethereum ERC-20 tokenleri olamazdı.

Bunun yerine, akıllı sözleşme korumasına sahip olacak tamamen yeni bir dijital varlık türü olması gerekiyordu, böylece yalnızca önceden onaylanmış hesaplar bunları tutabilecekti. Örneğin, bireysel bir yatırımcının bir çeşit lisanslı kimlik işlemcisi ile bir KYC süreci aracılığıyla doğrulanan bir hesap oluşturması gerekecektir. Bu, yeni hesapta, hesap sahibinin hesap türüyle uyumlu menkul kıymetler satın almasına, ticaretine veya tutmasına izin verecek bir akıllı sözleşme oluşturacaktır.

Örneğin, bir ABD vatandaşı böyle bir hesap oluşturuyorsa ve ABD vatandaşı olarak doğrulanıyorsa, bu ABD vatandaşlarına uygun herhangi bir ödeme menkul kıymetini tutabilecekleri anlamına gelir. Ayrıca akredite olarak doğrulanmış olabilirler. Ancak, böyle bir hesap Hong Kong tarafından ihraç edilen menkul kıymetleri veya Venezüella ya da Kuzey Kore gibi kısıtlamalara tabi bir ülkeden elde tutamazdı.

Teknik açıdan bakıldığında, bir firmanın güvenlik belirtecinin, Ethereum gibi bir kamu ağında, böyle bir kısıtlamaya sahip olmayan ERC-20 standardını kullanarak yayınlanmasını durduracak hiçbir şey kalmaz, yasaların sınırları dışında bunu yapardı. Büyük bir teknoloji şirketi gibi kurulmuş bir şirket için, bu, büyük bir hata ve asla katılmayı düşünmeyecekleri bir şey olurdu. Bunun yerine, kısıtlanabilecek ve izlenebilir olan yeni bir belirteç kullanmaları gerekecekti.

Polymath , bu teknolojinin nasıl çalışabileceğinin bir örneğidir.

Bu yüzden durumu analiz ettikten ve halihazırda kurulmuş olanları belirledikten sonra, belirttiğimiz güçlü bir kesinlik ile belirtebiliriz ki, tokenize edilmiş menkul kıymetler kullanarak herhangi bir ülkenin yatırım yasalarını aşması için bir yol olmaz. Daha da önemlisi, sadece bir şirketin hisselere dayalı menkul kıymetlerine sahip olmak, bir şirketin% 51’ine sahip olmadıkça teknoloji transferini sipariş etme hakkını vermez, ki bu durumda şirkete tam olarak sahip olurlar.

Yine de, bu imkansız olurdu çünkü ABD’li düzenleyicilerin, önceden onay almaksızın, bir yerli şirketi, daha az önemli veya hassas bir teknoloji şirketini devralmayı açıkça kabul etmeyen bir yabancı ülkeden yatırımcılara izin vermesinin bir yolu yoktur.