Çin, 124 Kripto Borsasına ve Kripto Meetuplarına Erişimi Engellemeyi Planlıyor

Çin hükümeti, ülkedeki tüm kripto ile ilgili faaliyetleri yasaklamak için kolları sıvadı. Çin hükümetinin, ülkedeki izinsiz kripto aktivitelerinin bulunmadığından emin olmak için, son WeChat kısıtlamalarına ek olarak, yeni bir iki yönlü yaklaşım benimsemiş görünüyor . Yeni baskılar aşağıdaki gibi:

  • 124 yurtdışı kripto borsasının ülkedeki ticaret hizmetlerini sunmasını engelleme
  • Kripto ile ilgili olayları barındıran tüm ticari mekanları yasaklayan Beijing Chaoyang Bölgesi

124 Yurtdışı Borsalarını Engelleme

Şangay Menkul Kıymetler Times, Çin Ulusal Fintech Risk Rektifisyon ofisi, ülkede hala mevcut olan yabancı IP adresleri ile 124 ticaret platformu tespit ettiğini bildirdi. Ofis şu anda alanı izlemek ve bu platformlara internet erişimini engellemek için önlemler almayı planladığını duyurdu.

Rapor şunları ekledi :

Bazı kurumlar ya da bireyler “blok zinciri” ve “sanal para birimi” ni, piramit şemaları ve sahtecilik gibi yasadışı suç faaliyetlerini yürüten hile olarak kullanıyorlar…

İlgili bölümler, finansal düzeni ve sosyal istikrarı korumak için hedeflenen temizleme önlemlerini daha fazla benimseyecek.

124 internet sitesi ülke dışında bulunuyor, ancak yurt içi yerleşiklere yönelik işlem hizmetleri sunan sanal döviz ticareti platformu web sitesi gerekli kontrol önlemlerini aldı. Bir sonraki adım izleme ve gerçek zamanlı olarak blok güçlendirmek olacaktır.

Risk Düzeltme Dairesi ayrıca tüm yeni ve mevcut ICO web sitelerini ve bu tür faaliyetlere yönelik hizmet veren diğer tüm web sitelerini engellemeyi planlamaktadır.

Kripto etkinliklerini barındıran ticari mekanların yasaklanması ile ilgili olarak, Beijing Chaoyang Bölgesi, kriptoyla ilgili aktivitelere ev sahipliği yapmaktan tüm ticari mekanları yasaklayan bir belge yayınladı. Belge, aşağıdaki tweet’de görülebileceği gibi sosyal medya alanında mermi yapıyor.

eskişehir | bitcoin miner kaufen