Çalışan Bir Ürüne ya da Hizmete Sahip Kripto Para Birimleri

Bitcoin (BTC)

Bitcoin , küresel mali kriz ve bankaların müteakip kurtarma operasyonları fiat para birimi ve modası geçmiş, güvensiz finansal altyapı ile haklarından mahrum bırakılmış birçok kişiyi bıraktıktan sonra, 2009’da başlamış olan kripto para birimidir.

Bugün, Bitcoin dünya genelinde eşler arası ödemeler için kullanılıyor. Dahası, finansal teknolojinin güvenilmez, güvenli, dirençli ve sansüre dayanıklı olduğu bir geleceğe doğru yol gösteriyor. Bitcoin olmadan, bu liste mevcut olmaz.

Ethereum (ETH)

Akıllı sözleşmeleri blok zincirine taşıyan platform , kripto para birimi ekosisteminde küçük bir devrim yaratıyor. Ethereum’dan önce, Bitcoin ve işlem odaklı tasarımı, çoğu blockchain projesinin ana odağıydı.

Ethereum’dan sonra, ekipler, merkezi olmayan uygulamaların (dapps) ve akıllı sözleşmelerin değerini gördü ve odaklanmalarını telafi etmek için kaydırdı.

Vitalik Buterin’in Ethereum tanıtım yazısı 2013’ün sonlarında piyasaya sürüldü. Projenin kendisi, Ocak 2014’te, aşağıdaki Temmuz ayında bir kalabalıkla duyuruldu. Sistem Temmuz 2015’te resmen hayata geçti.

O zamandan beri yüzlerce işletme, birey ve blockchain projesi , ana akıllı sözleşme platformu olarak Ethereum’u benimsedi .

Ripple (XRP)

Ripple esas olarak tek bir şeye odaklanır: hızlı ve ucuz uluslararası işlemler.

Mevcut bankacılık altyapısı, 21. yüzyılda gelişmeyi başaramamış, böylelikle işlenecek uluslararası bir transfer için ortalamada 3-5 iş günü sürmektedir. Sadece 4 saniyelik işlem süreleriyle ve bir havale maliyetinin bir kısmıyla, Ripple’in çalışma ürünü zaten bankacılık sektörünü etkiliyor.

Ripple’a karşı büyük vuruş, doğal token XRP’nin tamamen gereksiz olması. Gerçekten de, Ripple’ın bankacılık çözümlerinin benimsenmesi, XRP için gerçek dünya kabul edilmesinden çok daha kolay.

XRP benimsemesinin nasıl gerçekleşeceği hakkında bir tartışma görmek istiyorsanız, bu reddit iş parçacığıokumaya değer bulabilirsiniz . Bu arada, hepimiz beklemek ve XRP benimseme stratejilerinin nihayetinde meyvelere gidip gelmediğini görmek zorundayız.

Bitcoin Nakit (BCH)

Bitcoin’in ilk sert çatalının yer aldığı 2017 yılında Bitcoin Cashkuruldu. Bölme, Bitcoin’in 1MB’lık bloklarının doldurulmasının sonucuydu. İşlem hızları düşüyor, ücretler artıyordu ve toplumun mevcut modelin ölçeklendirme için sürdürülebilir olmadığını açık bir şekilde ortaya koydu.

Halen cryptocurrency’nın bu güne kadar kavga etmesine neden olan bir hareketle, Bitcoin ve Bitcoin Cash kısa sürede birbirinden ayrı ama benzer projeler olarak ortaya çıktı. BCH, BTX’in 8x blok büyüklüğüne sahiptir, bu da işlem hacminin yaklaşık 8 katıdır. Ücretleri ve işlem süreleri tahmin edildiği gibi çok daha hızlıdır.

Stellar (XLM)

Stellar projesi ve ilgili Lumens (XLM) jetonu 2014 yılında Ripple protokolünden çıkarıldı. O zamandan bu yana Stellar, bankalar, ödeme sistemleri ve insanlar arasındaki fiat işlemleri için bir blockchain bağlantı hizmeti sağladı. Stellar hızlı ve güvenilirdir ve son kullanıcı için neredeyse hiçbir ücret ödemeden çalışır.

Stellar bir ödeme sistemidir, yani işi parayı olabildiğince verimli bir şekilde taşımaktır. Bankalar ve finansal kurumlarla olan ortaklıklar, gerçekte network’ü kullanarak para gönderme kabiliyetinin yanı sıra statüsünü değerlendirmede kilit öneme sahipti.

Bazı kar amacı gütmeyen ve ticari kuruluşlar Stellar’ı finansal altyapılarının bir parçası olarak kullanmayı kabul etmişlerdir. Son zamanlarda, ekip Güney Pasifik’teki sınır ötesi işlemleri kolaylaştırmak için IBM ve KlickEx ile ortaklık kurdu ve Keybase ile uluslararası işlemleri kolaylaştırmak için bir ortaklık kurduğunu duyurdu.

Stellar’ın ayrıca, köklü kuruluşlar tarafından kendi ağı üzerine inşa edilmiş projeleri bulunmaktadır . IBM’in blockchain bölümü, örneğin ödemeleri altyapısı için XLM kullanıyor ve Veridium başlangıç, her iki kuruluşla da karbon kredisi pazarını belirleme amaçlı çalışıyor.

Litecoin (LTC)

Litecoin , 2011 yılında Charlie Lee tarafından Bitcoin’e göre daha ucuz ve daha hızlı (10 yerine 2.5 dakikalık blok süresi) olarak oluşturulan bir Bitcoin çatalıdır . Bu, ağırlıklı olarak, Litecoin’in Bitcoin tarafından kullanılan SHA-256 algoritması yerine Scrypt karma algoritması kullandığı için gerçekleştirilir. “Dijital gümüş” olarak adlandırılan Litecoin’i Bitcoin’in “dijital altınsı” olarak duymak yaygındır ve gerçekte Litecoin, Bitcoin’in işlevselliği üzerinde çok fazla farklı taarruzlar yarattığı kadar önemli ölçüde genişlememektedir.

Bununla birlikte, yüzlerce tüccar tarafından kabul edilmesine ve böylelikle Litecoin’i dijital ödemeler için en yaygın kullanılan kripto paralardan biri haline getirmesine neden olan BTC’den daha ucuz ve hızlı kullanılmasını başarmıştır.

Tether (USDT)

Tether sıra dışı bir projedir. Çoğu kripto paranın değeri yükselip düşerken, Tether ABD Doları ile 1: 1 oranında sabit kalıyordu.

Bu, kullanıcıların değer dalgalanmaları nedeniyle önemli kayıplar yaşamadan platformlar arasında dijital paralar saklamasına, göndermesine ve almasına olanak tanır.

Tether sabit parası basit geliyor, ancak proje tartışmalı değil. USDT’nin bir banka hesabında oturan gerçek USD tarafından desteklendiği iddia ediliyor. Ama hangi hesapta? Onu kim kontrol ediyor? Ve Bitcoin değerini işlemek için Tether kullanılıyor? Hepsi Tether tartışmasının bir parçası .

Para Birimi (XMR)

2014 yılında bir Bytecoin çatalı olarak piyasaya sürülen Monero, ozamandan beri piyasadaki en popüler mahremiyet parası olarak isim yaptı .

Çoğu şifreleme, anonimlik şeklinde çok az şey sunar. Monero, gizlilik adresleri, zil imzaları ve tam para manevra kabiliyetine sahip, zeminden gizlilik için inşa edildi. Tüm bunlar, Monero kullanıcılarının kimliklerini açığa çıkarmadan işlem yapmasına izin veren, neredeyse mükemmel bir anonimlik pelerini ekler.

Monero, özel bir geliştirici grubu ve aktif bir topluluk sayesinde yıllar boyunca istikrarlı bir büyüme gösterdi. Proje yeni gizlilik özellikleri ve gelişmiş işlem güvenliği ile gelişmeye devam ediyor.

NEO (NEO)

NEO , 2014 yılında, en eski akıllı sözleşme platformlarından biri olarak kurulmuş ve mümkün olan geniş kapsamlı işlevselliği sağlamıştır. Platformun en güçlü kullanım durumu geleneksel varlıkların sayısallaştırılmasıdır, böylece blok zincirde kolayca takip edilip değiştirilebilir.

NEO, “Çin Eternumu” olarak da bilinir ve Çin merkezli bir proje olması, Çinli küme geliştiricilerini diğer platformlardan daha fazla inşa etme konusunda biraz daha muhtemel görünmektedir.

Aslında, NEO zaten onlarca ICO’yu desteklemiş ve akıllı sözleşmeleri ve uygulamaları desteklemek için baskın platformlardan biri olmaya devam etmektedir.

Binance Sikke (BNB)

Binance Coin, Binance platformundaki işlem ücretlerini azaltmak için kullanılan bir borsa jetonudur .

Kullanıcılar BNB kullanarak değişim, listeleme ve para çekme ücretlerini ödemeyi tercih edebilir ve tüm ücretlerde% 50 indirimden yararlanabilir. BNB’yi satın alma ve tutma konusunda güçlü bir teşvik ortaya çıkıyor, çünkü tüccar işlemlerde para tasarrufu yapmıyor mu?

Binance Coin, Ethereum blockchain üzerinde çalışan bir ERC-20 jetonudur. Amacı son derece sınırlıdır, ancak çok sayıda Binance kullanıcısı her gün onunla iş yaptığı için, çalışan ve aktif bir ürün olarak nitelendirilir.

Zcash (ZEC)

Zcash , çoğu kez en iyi 20 şifreleme sistemini kasıp kavuran başka bir popüler mahremiyet parasıdır. “İnternet parası” sloganını kullanır ve sıfır bilgi şifreleme ile işlemlerin gizliliğini tam olarak koruyacağına söz verir.

Zcash, herkesin göndereni, alıcısı veya her bir işlemin değerini görmesini engelleyerek, blok zincirindeki işlemleri koruma altına alarak anonimliği sağlar. Teknoloji, Ethereum ekibinin, ağlarında anonim işlemlere olanak tanımak için araştırdığı kadar etkilidir.

Zcash, 2018’de sıçramalar ve sınırlar içinde büyümüştür . Dev ekibi, Ekim 2018’deki Sapling sürümünün önemli özelliklerinin yer aldığı 2020 yılına kadar bir yol haritası yayınladı. Coinbase, herhangi bir kripto para birimi için büyük bir destek olan Zcash’ıi de listelemeyi düşünüyor .

Qtum (Qtum)

Qtum , Ethereum’a benzeyen, yalnızca değer aktarımlarına ve merkezi olmayan uygulamalara daha fazla odaklanan akıllı bir sözleşmeler platformudur. Bitcoin ve Ethereum arasında bir karmaşanın olması, işletmelerin platformda akıllı sözleşmeler yapmasına ya da sadece kripto-para birimi işlemlerine odaklanmasına izin verilmesi anlamına geliyor.

Qtum Mart 2017’de piyasaya sürüldü ve doğrudan zirveye çıktı. İlk teklif sadece 90 dakika sonra 10 milyon dolarlık jeton sattı. Proje, mobil cihazlar için uyumsuzluk da dahil olmak üzere, bazı Ethereum eksikliklerini telafi etmek için tasarlanmış, nadir bir Kanıt Aklı akıllı sözleşmeler platformu sağlayarak kendisini farklılaştırdı.

Qtum, anasistemini Eylül 2017’de piyasaya sürdü ve kapıları tamamen işlevsel bir akıllı sözleşme ve uygulama platformuna açtı. Bazı projeler zaten ağ üzerinde kurulu bir varlığa sahiptir . Daha heyecan verici olanlardan biri, veri aktarımı, depolama ve geliştirme için herkesin kullanabileceği açık kaynaklı bir uydu ağı oluşturmayı amaçlayan Uzay Zinciri.

0x Protokolü (ZRX)

0x Protokol , tüm Ethereum ekosistemindeki en önemli çalışma ürünlerinden birine sahiptir. Protokolün üzerine inşa edilen röle ve veri bankaları aracılığıyla Ethereum tokenlerinin güvenilir olmayan alışverişini kolaylaştıran, izinsiz, açık kaynaklı bir protokoldür.

Sadece bir yıldan fazla bir süredir bu işlevselliği sağlayan 0x değil, aynı zamanda ilk başlatmadan bu yana protokol işlevselliğini önemli ölçüde genişletmek için çalışıyorlar. Gelen 0x protokol 2.0 ve ötesinde, Aynen ERC-721 jeton dahil, ERC-20 yanında standartlar üzerine inşa belirteçleri ticaret mümkün olacaktır.

Dolandırıcılar ve vaporware ile dolu bir pazarda, 0x’in Ethereum ekosistemine yaptığı değerli katkılar, onu 2018’in en iyi performans gösteren şifreleme noktalarından biri haline getirmiştir.

Bytecoin (BCN)

Bytecoin güçlü bir topluluk ve kullanıcı tabanı ile başka bir popüler gizlilik odaklı kirpto para. Bytecoin blok zincirindeki işlemler, anlık, izlenebilir, bağlanmamış ve blok zincir analizine dirençlidir.

Bytecoin, 2012’de başlayacak olan projeye katkısı olan uzun bir süredir devam ediyor. Ancak, bu durum, projenin geliştiricilerinin ürünü sürekli iyileştirmesini engellemedi.

Yakın zamanda güncellenen Bytecoin yol haritasının 31 Ağustos’ta yapılması planlanan bir uzlaşma güncellemesi için sert bir çatala ve çalışmalarda sürekli olarak topluluk büyümesi için sayısız girişime sahip.

Decred (DCR)

Eski Bitcoin geliştiricileri tarafından 2015 yılında kurulan Decred’in en önemli çalışma ürünü, Bitcoin’in en büyük sorununa çözüm. Hayır, ölçeklenebilirlik değil… blockchain yönetişimi.

Görüyorsunuz ki, Bitcoiners, ölçeklenebilirlik problemi sadece 2017’deki ana akımda tartışılsa bile, blok boyut sınırlamalarını ve yıldırım ağı gibi diğer ölçeklenebilirlik çözümlerinin yıllardır etkisini tartışıyor.

Toplum tabanlı yönetişim modeli ve ademi merkeziyetin çekirdek ethosuna güçlü bağlılığı ile Decred hızla gelişmek ve gelişmek için inşa edilmiştir. Bu, bugün sadece ölçeklenebilirlik sorununu değil, aynı zamanda çizgide ortaya çıkabilecek diğer büyük sorunları da ele alacak şekilde donatılmış demektir.

Kötü yönetişime sahip olduğunuzda, madeni para sahiplerinin çoğuna ne kadar ihtiyaç duydukları göz önüne alınmaksızın, bir projeye herhangi bir iyileştirme yapan zorlu bir süreçtir. Decred’in sınıfının en iyisi ve hala gelişen yönetişim modeli, dijital ödemelerde uzun süre lider olmak için ilgi çekici bir durumdur.

BitShares (BTS)

BitShares , dünya çapında finansal hizmetlere erişimi engelleme yoluyla geliştirmeyi hedeflemektedir. “Banka içinde olmayanlara yardım” sloganı, projeyi güzel bir şekilde özetler. Pratikte bu, ölçeklenebilirlik sorunlarından kaçınmak ve işlem ücretlerini düşük tutmak için yerüstünden inşa edilen merkezi olmayan bir değişim olarak çalışan BitShares’e çevriliyor.

BitShares, daha sonra hem EOS hem de Steem’de lider geliştirme rolünü üstlenecek olan Dan Larimer tarafından 2014 yılında başlatıldı.

Projenin mevcut durumu, merkezi olmayan varlık değişimi, fiyat istikrarlı şifreleme, yinelenen ve planlanan ödemeler, kullanıcı tarafından çıkartılan varlıklar ve daha fazlası, delege edilmiş bir PoS konsensüsü tarafından desteklenen merkezi olmayan bir sistem aracılığıyla kullanılabilir.

Steem (STEEM)

Steem güç veren cryptocurrency olan Steemit, micropayments aracılığıyla kullanıcı katılımını teşvik eden bir merkezi olmayan sosyal medya platformu. Reddit gibi düşünün, sadece yayınları kaldırmak veya indirmek yerine, kullanıcılar içerik oluşturucularını çabaları için ödüllendirebilirler.

Steem, yalnızca Steemit platformunda kullanılan fonksiyonel bir kripto para birimidir. Bu, sınırlı bir kullanımla ilgili bir şey veriyor, ancak Steemit’in canlı olduğu ve birkaç yüz bin kullanıcıya sahip olduğunu gördükçe, bunun çalışan bir ürün olmadığını tartışmak zordur. Bazı insanlar Steemit kullanarak para kazanıyor bile .

Siacoin (SIA)

Siacoin , merkezi olmayan bulut depolama alanında liderlerden biri, Amazon S3, Google Drive, iCloud, Dropbox ve diğerleri gibi merkezi bulut depolama çözümlerine daha güvenli ve uygun fiyatlı bir alternatif.

Sia 1.0, Haziran 2016’da piyasaya sürüldü ve o zamandan beri önemli bir kabul görmeye başladı . Blockchain bozulması için en çok olgunlaşan alanlardan biri olarak görülen 200 milyar dolarlık bulut depolama pazarı ile Sia, 2 yılı aşkın bir süredir işlevsel bir merkezi olmayan bulut depolama platformu sunarak iyi bir başlangıç ​​yaptı.

Augur (REP)

Augur bu listedeki en yeni piyasaya sürülen ürünlerden biridir. Platform ana ağı , 2018 yılının başlarında, neredeyse 4 yıllık ICO sonrası çalışmayı hayata geçirdi.

Augur, kitle kaynaklı analizler üretmek için oyun teorisini kullanan merkezi olmayan bir tahmin pazarıdır. Esasen, birlikte çalışan binlerce insan, sonuçları tahmin etme konusunda olağanüstü yetenek göstermiştir.

Augur ile kullanıcılar REP jetonlarını bu tahminlere göre koyarlar ve temel olarak “yararlı sosyal kumar” biçimini oluştururlar.

Augur’un salıverilmesi uzun zaman oldu. Proje, ICO’dan neredeyse bir yıl önce 2014’te başlamıştır. İçerik oluşturucular, Augur’un akıllı sözleşmelerinin karmaşıklığını, uzun geliştirme süresinin başlıca nedeni olarak gösteriyor.

Geçmişinden bağımsız olarak, Augur artık parlak bir geleceğe sahip bir canlı ürün 300’ün üzerinde tahmin yapıldı ve en büyük kazanma miktarı 20.000 dolar oldu. Bahis hacmi, lansmanın ilk haftalarında bile 1 milyon doları aştı.

Temel Dikkat Jetonu (BAT)

Temel Dikkat Jetonu , bu listeye dahil edilmesi en kolay projelerden biriydi. Bunun nedeni, çalışma ürünü olan Brave Browser’ın, mobil ve masaüstü platformları arasında 3 milyondan fazla aktif kullanıcıya sahip olmasından dolayı, onu blockchain alanında en çok kullanılan çalışma ürünlerinden biri haline getiriyor.

Sadece Brave Browser işlevsel değil, aynı zamanda reklam engelleme ve izleyici engelleme özelliğine sahip olan, tarayıcı deneyimini hem Chrome hem de Firefox gibi diğer popüler tarayıcılarla aldığınızdan daha temiz ve hızlı hale getiren tek tarayıcıdır.

Gelecekte, BT’nin belirttiği belirsizlik belirsizliğini koruduğu için, kabulü, Brave modeline reklam verenlerin Brave modeline ne kadar alıp almadıklarına ve ne kadar istekli Brave kullanıcılarına gösterileceğine ve kazanacakları BAT boyunca nasıl geçeceğine bağlıdır. içerik yayıncıları.

Brave’ın başarısından kısa bir süre sonra elde ettiği başarılar, geleceği BAT için umut verici görünüyor. Cesur Tarayıcı’yı indirin .

Nano (XRB)

Nano (eskiden RaiBlocks) tamamen ölçeklenebilirlikle ilgili. Bozuk para, neredeyse tamamen ücretlendirilmeyen bir yapıya sahip neredeyse anında işlemlere sahiptir. Platform, her hesap için benzersiz bir blockchain oluşturarak, bloatı engelleyerek ve neredeyse sonsuz ölçeklenebilirliğe olanak sağlayarak bunu başarır.

Nano’nun “bir şey yap ve iyi yap” sloganı onlara uzun bir yol kat etti. Ekip, projenin temel yapısı sayesinde ölçeklendirme veya yavaşlama sorunları ile uğraşmak zorunda kalmıyor, bu da yol haritasının cüzdan güncellemelerine ve sosyal hizmetlere odaklanmasını sağlıyor . Bu aslında tam özellikli bir kripto para birimidir ve bir süredir olmuştur.

Golem (GNT)

Golem , hesaplama kaynaklarının Airbnb’si olmaya karar verdi. Bir işi bitirmek için hiç fazladan GPU gücüne ihtiyacın oldu mu? SETI @ home projesine benzer bilimsel verileri işlemeye ne dersiniz?

Bu ihtiyaçlarınız olmasa bile, birçok grup var. Golem, bu kaynaklara kolay erişim sağlamayı amaçlamaktadır, bunların hepsi küçük bir kripto-para birimi karşılığı için kabul edilebilirdir.

Golem Nisan 2018’de ana açılış düğmesine bastı ve adil bir miktar fanfare ile karşılandı. Tamamlanmamış lansman için ana hedeflerden biri, ürünü gerçek kullanıcıların işe yarayabileceği şekilde zorlamaktı.

Ekip, platformun geleceğine rehberlik etmek için son kullanıcılarla etkileşimlerini güçlendirmekle ilgilendi. Ekip, önümüzdeki aylar için planlanan birkaç önemli kilometre taşına sahiptir , dolayısıyla ana sürüm sadece bir başlangıçtır.

Pundi X (NPXS)

Pundi X , Q3 2018’de şu ana kadar piyasa değeri sıralamasını vurdu ve ayrıca yakın zamanda perakendeciler için kullanıma sunulan bir ürüne sahip oldu.

Birincil Pundi X ürünü, hem fiat hem de kripto para birimleri için hızlı ve kolay mobil işlemler sağlayan bir satış noktası ( POS ) cihazıdır. Asya’daki perakendeciler tarafından halihazırda 500 POS cihazı kullanılıyor ve önümüzdeki aylarda dağıtımı planlanan binlerce kişi daha var.

Ayrıca, Pundi X ayrıca dijital ödemeler yapmak için mobil uygulamaların yerine çalışabilen XPASS kartları, kripto para birimi kredi kartları da sunmaktadır.

Pundi X projesini dikkat çekici kılan şey, tüketicilerin BTC ve ETH gibi kripto para birimlerinde perakendecilere ödeme yapabilmelerini sağlaması ve ödemelerin derhal yerel para birimlerine dönüştürülmesi, böylece perakendecilerin kripto para birimlerinin fiyat volatilitesinden endişe etmelerine gerek olmamasıdır.

Bu, insanların günlük hayatlarında kripto para kullanmalarını önemli ölçüde kolaylaştırarak, Pundi X’i gelecekteki kitle evlat edinme belirtileri arayan blockchain tutkunları için heyecan verici bir proje haline getiriyor.

Dalgalar (DALGALAR)

dalgalar

Dalgalar , herkes için – programlama deneyimlerinden bağımsız olarak – blockchain belirteçleri oluşturmayı mümkün kılan ilk blok zincir platformuydu. Ek olarak, Dalgalar, jetonların takas edilebileceği ve döviz kurları ile takas edilebileceği merkezi olmayan bir değiş tokuşa sahiptir.

Projenin 2016’daki ilk sürümlerinden bu yana, Waves, DEX’in cep telefonlarından erişilebilir olmasını sağladı ve ayrıca, Waves topluluğunu ve kullanıcı tabanını büyütmeye yardımcı olmak için çeşitli stratejik ortaklıklar inşa ederken işlevselliğini de arttı.

Nihayetinde, Waves Client projenin en önemli çalışma ürünüdür, çünkü belirteçlerin kullanıcılar arasında yayınlanmasına, saklanmasına, gönderilmesine ve değiştirilmesine izin veren şeydir.

KuCoin Hisseler (KCS)

Binance Coin’e benzer şekilde, KuCoin Shares, kripto para birimi işlemlerinde düşük ücretler ödemek için kullanılabilecek bir dövizjetonudur . KCS, çoğu kullanıcı için% 5 ROI ödeyerek, uzun vadeli hodlers için temettü ödeme ekledi.

KuCoin Shares’in doğası, KuCoin alışverişinin sahnede göründüğünden bu yana çok fazla dikkat çekmesinin nedenlerinden biri. Törenlerin kendileri de kapsam dahilinde sınırlıdır, ancak onları ticaret için kullanan ve pasif gelir için satın alan insanların sayısı muazzamdır.

Wanchain (WAN)

Wanchain , dijital ekonomiyi blockchain birlikte çalışabilirliği ile sorunsuzca birleştirmek için yeni ve geliştirilmiş bir finansal altyapı oluşturmayı hedefliyor. Wanchain’in şebekesi için kullanım durumları çok büyüktür ve merkezi olmayan finansal hizmetler, tedarik zinciri lojistiği, tıbbi veri paylaşımı ve güvenliği, dijital kimlik yönetimi ve daha fazlasını içerir.

Yakın zamanda piyasaya sürülen Wanchain 2.0 ile , şimdi Wanchain’s Ethereum Mapping Token, WETH kullanarak Ether çapraz zincirini transfer etmek mümkün.

Etereum birlikte çalışabilirliği sadece bir başlangıçtır ve Bitcoin için çapraz zincir desteğinin ve birkaç ERC-20 jetonunun 2018’in sonundan önce takip edilmesi beklenmektedir.

Komodo (KMD)

Komodo , işlem katılımcıları ve gönderilen miktarlarla ilgili bilgileri gizlemek için aynı zk-snark şifrelemesini kullanan bir Zcash çatalıdır.

İşlevsel gizlilik paraları benzersiz değildir (bu listede bir avuç vardır) ancak Komodo’nun gizlilik özellikleri projenin ne yaptığının sadece küçük bir parçasıdır. Aslında, Komodo’nun tam işlevsellik yelpazesi, bir gizlilik madalyonundan daha iyi bir platform kripto-para birimi olarak sınıflandırılmasını sağlar ve tüm alandaki en benzersiz kripto para birimlerinden biridir.

Birincisi, Komodo ilk dağıtılmış ilk para teklifi oldu. Dahası Komodo, diğer geliştiricilerin bağımsız blokajları inşa etmek ve güvenceye almaktan ve merkezi olmayan ICO’ları başlatmaktan, projeleri kripto-para birimi ekosistemine entegre etmek için kendi özelleştirilebilir blockchain çözümlerini oluşturmalarına yardımcı oluyor.

KMD, dijital ödemelerdeki anonimlik özellikleri için zaten bir çalışma ürünü olarak nitelendirilecekti, ancak uçtan uca blockchain yapı çözümünü ekledi ve Komodo’nun kripto para birimi ekosistemine anlamlı katkılar yaptığı açık.

Ardor (ARDR)

Ardor , işletmelerin kendi çocuk zincirlerini ve simgelerini nispeten kolay bir şekilde oluşturmasını sağlayan ölçeklenebilir bir blockchain platformudur. Bu, blockchain bloatının minimumda kalmasına yardımcı olur ve çekirdek zincir işlemlerinden ödün vermeden birden fazla işlem jetonu sağlar. Aynı zamanda, mutabakata varmak için Proof-of-Stake kullanan, enerji açısından verimli bir platform.

Ardor, ana ağını testnet durumunda tam bir yıldan sonra 1 Ocak 2018’de başlattı. Temel özellikleri, ölçeklenebilirlik ve snapshotting gibi şeyleri geliştirmek için yol haritası ile büyük ölçüde yerinde.

Blockchain-as-a-Service-platformu, ana ağdaki ilk çocuk zinciri olan Ignis ICO da dahil olmak üzere kendi başına birkaç projeye ev sahipliği yapıyor.

Huobi Token (HT)

Huobi , 2013 yılında kurulan ve şu anda 250’den fazla farklı işlem çiftini sunan bir dijital varlık değişim platformudur. Bu arada Huobi Token, işlem ücretlerinde% 50’ye varan oranlarda indirim karşılığında kullanılan bir ERC-20 jetonudur.

Ek olarak, Huboi Pro işlem platformunda üretilen gelirlerin% 20’si açık piyasada HT’yi geri almak için kullanılır.

Çoğu geri alım programından farklı olarak Huobi’nin programının temel amacı, HT’nin dolaşımdaki tedarikini azaltmak değil. Tersine, geri satın alınan HT, Huobi kullanıcılarını platformda madeni para veya jeton kaybettiğinde dengelemenin yanı sıra piyasa istikrarını sağlamak ve yatırımcı çıkarlarını korumak için kullanılan bir Huobi Yatırımcı Koruma Fonu’na gider.

ZenCash (ZEN)

ZenCash , başlangıçta 2017’nin ilk yarısında piyasaya sunulan Top 100’dekibir çalışma ürününe sahip olan bir başka mahremiyet madalyonu.

ZenCash’ı benzersiz kılan, düğüm şifrelemesi için Transport Layer Security (TLS) entegrasyonuna sahip ilk blockchain’tir. Bu, hem özel hem de yüksek güvenlikli ZenCash ağında iletişim sağlar.

ZenCash ürününün diğer bazı ilginç parçaları, Tor düğümlerini ve yerleşik sohbet mesajlaşma servislerini içerir. Gelecekte, ZenCash ekibi bir DAO Hazine Protokolü Seviye Oylama Sistemi ve daha fazla işlem hacmine ulaşmak için bir ölçeklenebilirlik çözümü sunacak.

PIVX (PIVX)

PIVX , kullanıcıların ve ilişkili işlemlerin gizliliğin gizlenmesiyle gizlenmeye odaklanan bir başka gizlilik parasıdır. Proje ayrıca, tüm gizlilik platformlarının övünebileceği bir şey olmaksızın, işlemleri mümkün olduğunca hızlı ve ücretsiz tutmaya çalışmaktadır.

PIVX, Ocak 2016’da piyasaya sürüldü. Jeton şu anda harcanabilir durumdadır ve söz konusu gizlilik özelliklerini sunar, ancak henüz satıcılar tarafından yaygın olarak kabul edilen bir para birimi değildir.

PIVX için gelecek planları arasında topluluk, cüzdan oylama ve kendi zPIV merkezi olmayan alışverişi için yönetim işlevleri yer alıyor.

Kyber Ağı (KNC)

Kyber Network, ana merkezlerini 1. 2018’de piyasaya sürdü, böylece Merkezi Olmayan Likidite Ağı aracılığıyla anlık ve güvenli inter-token yerleşimleri mümkün oldu .

Şu anda sadece birkaç fare tıklaması ile ağdaki ERC-20 jetonlarını takas etmek mümkündür, bu da Ethereum tokenleri için likiditeyi geliştirmek için kullanılmakta olan bazı temel işlevselliği vermektedir.

Gelecekte ise, Kyber Network, uygulamalarını, DEX’leri, protokolleri, ödeme sistemlerini, jeton ekiplerini, yatırımcıları, fon yöneticilerini ve dijital cüzdanları sorunsuz bir şekilde bağlamak için önemli ölçüde işlevselliğini artıracak.

Bancor (BNT)

Bancor , bir üçüncü tarafın işlemi finanse etmesine gerek kalmadan kullanıcılara jeton değiştirebilmelerini sağlayan bir likidite sağlayıcısıdır.

Likidite kazanmak, genç kripto-para birimi projeleri için son derece önemlidir, çünkü likidite eksikliği, yatırımcıların belirli bir madeni para ya da jetonu satın almaları için oldukça zor bir şekilde satın almaları gerektiğini düşünerek riskli hale getirmektedir.

Bancor’un teknolojisi, bir jetonu diğerine dönüştürmeyi mümkün kılar, böylece yatırımcılar, satmak istedikleri bir kripto-para birimini istemeyerek tutamayacaklarından emin olabilirler. Bu işlevsellik, Bancor Likidite Ağı’nı bu listedeki en ümit verici çalışma ürünlerinden biri haline getirdi ve halihazırda iyi bir kabul görmüştür .

Loom Ağı (LOOM)

Loom Ağı , Ekim 2017’de kurulmuş olan bir yıldan daha az bir süredir. Ancak, yazılım geliştiricilerine blok zincirleme çözümlerinin nasıl oluşturulacağını öğrenmelerine yardımcı olmak için çok sayıda araç kullanmaya başlamış olanlar da dahil olmak üzere bu kısa sürede çok şey başardılar.

Bu araçların en önemlisi – ve Loom’un en büyük çalışma ürünü – Loom yazılım geliştirme kiti (SDK) .

Bununla birlikte, Loom Network sadece basit bir blockchain kodlama akademisinden daha fazladır. Ayrıca, Loom geliştirici araç takımı, programcılara, DappChains adı verilen özel yan zincirler aracılığıyla Ethereum blok zincirine bağlanan yüksek oranda ölçeklenebilir veri paketleri oluşturmaya yardımcı olduğu için, Ethereum için üretime hazır bir ölçeklenebilirlik çözümüdür .

Proje henüz emekleme aşamasında olabilir, ancak Loom Network, diğer kripto para birimi projelerinin büyük çoğunluğundan daha fazla fayda sağlayan şifreleme ekosistemine katkıda bulunuyor.

Polymath (POLY)

Polymath blockchain’de güvenlik belirteçleri için dünyanın go-to- source’ıolmak istiyor. Ethereum’un belirteçleri için yaptığı, Polymath menkul kıymetler için yapacak.

Bunun avantajları muazzam olsa da Polymath ekibi, 7/24 piyasaya erişim, aracıların ortadan kaldırılması ve dünya çapında 2 milyar banka dışı insanın çabalarının en büyük yararı olarak işlem görmesini işaret ediyor.

Polymath platformu Ekim 2017’de piyasaya sürüldü ve o zamandan beri yatırımcıları ve yatırımcıları çekerek her hafta yeni bir güvenlik jetonu yayınladı. Başka bir blockchain teknolojisi gibi bir projeyi heyecanlandırmıyor, ancak verdiği sözleri çalışmayan bir ürünle sunuyor.

Bibox Token (BIX)

Bibox , diğer kripto değişimlerinden birincil farklılaştırıcısı, AI teknolojisini entegre etmesiyle şifrelenmiş bir dijital varlık değiş tokuşudur.

Yapay Zekanın amacı, Bibox’un tüccarlarına, ticari faaliyetin niceliksel hesaplaması ve analizini, kişiselleştirilmiş risk tahsis stratejisini, konuşma tanımalarını ve borsada listelenen çeşitli madeni para ve jetonların objektif analizini sağlayarak yardımcı olmaktır.

Bibox değişimi ilk olarak Kasım 2017’de piyasaya sürüldü. ABD, Kanada, anakara Çin, Hong Kong, Japonya ve Estonya’da operasyon merkezleri var. BIX token sahipleri döviz karının% 20’sini alırlar ve ayrıca Binance’a benzer şekilde işlem ücretleri için de indirim alırlar.