Blockchain, Sağlık Sektörünü Nasıl Dönüştürebilir?

Blockchain, Sağlık Sektörünü Nasıl Dönüştürebilir?

Blockchain endüstrisi, birçok kişinin hayatını değiştirdi. Örneğin, Walmart , Goldman Sachs , IBM , Porsche ve Maersk gibi bazı teknoloji devleri tarafından konuşlandırıldı .

Birleşmiş Milletler’in, Dağıtılmış Muhasebe Teknolojisi (DLT) ve blockchain teknolojisi üzerinde çalıştığı bildiriliyor. Sağlık sektörü potansiyel olarak blok zincirden nasıl etkilenecek?

Kısaca kripto paralar ve blok zinciri

Blockchain teknolojisi 2009 yılının sonlarında tanıtıldı. Giriş, kabul edilen ilk kripto para birimi olan Bitcoin’in temel felsefesiydi  . Şimdi, blockchain tarafından desteklenen, kripto para birimleri kriptografik bir değişim ve güvenli işlemler aracı olarak işlev gören dijital para birimleridir.

Blockchain teknoloji reformu sağlık hizmeti nasıl olacak?

Tıp endüstrisi kripto para birimleri ve blockchain teknolojisi ile yeniden yapılandırılmaya karşı değildir.

Tıbbi kurumlar veri güvenliği ve paylaşımı için bu teknolojiyi kullanarak bağlanabilirler. Sonuç olarak, sunulan hizmetlerin kalitesi artacaktır. Örneğin, hasta bilgileri, bireysel bakımda ilerleme ve ilgili bilgiler ağ üzerinden tahsis edilebilir.

Bir rapora göre , 2025 yılına kadar, sağlık uygulamalarının% 55’i ticari amaçlarla blockchain teknolojisini benimseyecek. Kalan% 40’lık bir çalışma platformu veya bir kavram kanıtı benimseyecek.

Kripto para birimleri, sağlık sektöründe, uluslararası ödeme sorununu çözerek, bir değişim aracı olarak kritik bir rol oynayacaktır. Kenarlıksız, tekdüze, nakitsiz ve hatasız bir sistem oluşturacaklar.

Dünyadaki sağlık hizmetlerini değiştirmek

Blockchain teknolojisi ve kripto para birimleri sağlık endüstrisini değiştirmede önemli bir rol oynayabilir. Bağlı hastaneler, klinikler ve doktorlardan oluşan bir ağ düşünün, hasta bakımı için daha iyi metodolojiler ve stratejiler geliştirin.

Sağlık hizmetleri için kripto-para birimine dayalı bir ödeme sistemi oluşturmak, henüz sağlanamayan bir başka amaçtır. Sağlık hizmeti sağlayıcıları ve hastalar, kripto-para birimi ödeme planından faydalanabilecek, fiat dönüşümlü sorunları ortadan kaldıracak ve ilaç veya tedavi için yurtdışına seyahat ederken yeterli para taşınırken sınırlandırılacaktır.

Blockchain, dünyanın dört bir yanındaki kliniklere ve hastanelere gönderilebilecek patolojik verilerin derhal teşhis edilmesini kolaylaştırmak için gerçek zamanlı bir teşhis sistemi oluşturabilir. Sistem aracılığıyla üretilen büyük tıbbi veriler, dünyadaki sağlık hizmetlerinde ilerlemenin sağlanmasında çok önemli olacaktır.