Blockchain Kursları Sunan 5 Üniversite

1. Lefkoşa Üniversitesi | Kıbrıs

Küçük Orta Doğu ülkesi Kıbrıs’tan gelen Lefkoşa Üniversitesi, dünyanın dijital para birimleriyle ilgili ilk yüksek lisans derecesini  sunuyor.

Programın ilk ayağı, Andreas Antonopoulos  ve  Antonis Polemitis gibi endüstrinin liderleri tarafından verilen dijital para birimleri için (DFIN-511: Dijital Para Birimlerine Giriş)  ön- şartlı , ücretsiz 12 oturumlu bir  MOOC . Bu ilk ders, öğrencilerin kayıt yaptırmak isteyip istemedikleri Dijital Para Birimi  programında bir  yüksek lisans yapmıştır .

Bu dersin hedef kitlesi, iş adamları / girişimciler, bankacılar, avukatlar, muhasebeciler, denetçiler, sosyal hizmet uzmanları, STK’lar, kar amacı gütmeyen kuruluşlar, kalkınma uzmanları, düzenleyici yetkililer / politika yapıcılar ve bilgisayar bilimcileridir.

Program için toplam öğrenim ücreti 12.080 € ‘dur.

2.  Princeton Üniversitesi | Amerika Birleşik Devletleri

Bu kurs New Jersey merkezli  Princeton Üniversitesi  tarafından Coursera aracılığıyla size sunulmaktadır. Bu bir olan ücretsiz ders çevrimiçi malzemenin 11 hafta oluşan, ancak sonunda verilen hiçbir belgesine sahiptir.

Ders aşağıdakileri kapsar:  Bitcoin nasıl çalışır? Bitcoin’i farklı kılan nedir? Bitcoin’leriniz ne kadar güvenli? Bitcoin kullanıcıları nasıl anonimdir? Bitcoin’in fiyatını belirleyen nedir? Kripto para birimleri düzenlenebilir mi? Gelecek ne tutabilir? 

12 ders videoları ve 11 ders slaytı  da ücretsizdir. Bu ders, Bahar 2015 döneminde Princeton öğrencilerine yönelik olsa da, bugünün blockchain / kripto dünyası için bilgileri hala çok geçerli.

İşte ilginç bir tanıtım videosu:

3.  Stanford Üniversitesi | Amerika Birleşik Devletleri

Stanford-Üniversite-Blockchain ders

California merkezli Stanford Üniversitesi, Bitcoin ve blockchain teknolojisinde eşsiz bir ücretsiz kurs sunmaktadır . Bu ders Bitcoin Engineering olarak adlandırılır ve katılımcılara Bitcoin etkin uygulamaların nasıl yapılacağını öğretir.

Bu ders Bitcoin hakkında önceden bilgi gerektirmez, ancak Python ve Unix dilleri ile ilgili temel bilgileri önerir.

Bu ders Bitcoin, akıllı sözleşmeler, dağıtılmış defter teknolojileri ve fikir birliği sistemleri gibi kripto para birimlerinin özelliklerini kapsamaktadır.

Kriptoların geniş bir alanını daraltmak için, sadece Bitcoin ve Eterum ile ilgili vaka çalışmalarını almışlardır.

4. Duke Üniversitesi | Amerika Birleşik Devletleri

Duke Üniversitesi, lisans öğrencileri için ücretsiz olan “Blockchain and Innovation” adlı bir ders sunuyor. Duke Üniversitesi tarafından öncülük edilen Duke Blockchain Lab tarafından seçilmiş bir grup öğrenci, profesyonel ve profesör tarafından yürütülmektedir .

Sınıf her pazartesi buluşuyor ve öğrencileri bu yeni teknolojiyi keşfetmeye teşvik etmeyi amaçlıyor. Blockchain teknolojisi, kriptografi, kripto para birimleri ve finansal olmayan blockchain kullanım durumlarını tartıştığı buluşmalar, etkinlikler, söyleşiler ve seminerler düzenler.

5.  Kaliforniya Üniversitesi, Berkeley | Amerika Birleşik Devletleri

Blockchain-at-BERKELEY

UC-Berkeley, Blockchain / Blockchain / Kripto  para birimleri ile genel kitleler arasındaki uçurumu kapatmak için öğrenci tarafından yönetilen bir kurum olan Blockchain adlı bir birim işletmektedir .

Bu bir sertifikasyon ya da bir lisans kursu değildir, ancak bu yeni teknolojinin dik öğrenme eğrisini taşımanın çok daha kolay hale gelmesi için bir çabadır. Onlar düzenlemek atölyeler , seminerler blockchain endüstrisinin üstün çıkan raporlarla ilgili bazı tartışmak için buluşmalar vardır screencasts ve olayları ve her Pazar.

Ayrıca sıkı bir katılım politikasına da sahiptirler ve katılımlarına düzenli olmayan öğrencileri bırakırlar.

Başvurmak isterseniz, bu bağlantıyı takip edin .