Blockchain Kullanan En İyi 10 Perakendeci

Perakendeciler giderek blockchain teknolojisine giriyorlar . İşte Blockchain kullanarak Top 10 perakendeci rehberimiz:

1. Alibaba

Çin e-ticaret devi, Alibaba, blockchain teknolojisine dayalı bir gıda takip sistemini tanıtan bir konsorsiyumun bir parçasıdır.

Yeni Zelanda merkezli iki şirket olan Fonterra ve Yeni Zelanda Post’un yanı sıra Avustralya’daki Blackmores ve Avustralya Post’ı da içeren girişim, Food Trust Framework adıyla devam ediyor. Ortak bir açıklamaya göre, “tüketici güvenini artırmak ve sınır ötesi ticaret için güvenilir bir ortam oluşturmak için uçtan uca tedarik zinciri izlenebilirliği ve şeffaflığı” elde etmek için değişmez bir merkezi defter kullanıyor.

Alibaba’nın Tmall Global pazar yeri, blockchain teknolojisi ve benzersiz QR kodları ile ürün etiketleme dahil olmak üzere tedarik zinciri sürecini yönetmek için çeşitli standartlar ve kontroller içermektedir. Teknolojiler, mülkiyetin devri ve ürün ve malların tedariki hakkında rapor vermek üzere kamuya açıklanmış bir defteri doğrulayacak, doğrulayacak, kaydedecek ve temin edecektir. Blockchain kullanarak daha fazla perakendeciye bakalım.

2. Overstock

ABD’deki online perakendeci olan Overstock, blockchain teknolojisinde yükselişe geçmiştir. 2014 yılında, Bitcoin’i kabul eden ilk büyük perakendeci olma iddiasında bulundu ve 2016’da t0 platformunda A Serisi Tercih Edilen teklifi ile dünyanın ilk blockchain stokunu verdi.

Daha yakın zamanda, Müşterilerden çevrimiçi satın almak için Ethereum, Litecoin, Dash, Monero ve yeni Bitcoin Cash dahil olmak üzere tüm önemli kripto-para birimlerini kullanma imkanı veren anında dijital varlık değişimi ShapeShift ile bir entegrasyon duyurdu.

“Fazlalık, bireylerin sorumluluk sahibi olmayan devlet mandarileri tarafından yaratılan bir ortama güvenmeden, değer ve kıtlık hakkında bilgi aktarma özgürlüğü de dahil olmak üzere, özgürlüğün özgürlüğüdür. Bu nedenle, kripto paraların erken bir savunucusu ve evlat edindik, ”diyor CEO ve Kurucu, Patrick M. Byrne.

“ShapeShift, herhangi bir dijital para biriminin kullanıcıları için zincirler arasında sorunsuz ve özel bir şekilde işlem yapabilmeleri için zarif bir yol sağladı ve bu avantajı müşterilerimizin yararına kullanmaktan heyecan duyuyoruz.”

3. JD.com

Blockchain e-ticaret ödemeleri ve kimlik platformu Nuggets, yakın zamanda JD.com’un AI Mancınık Hızlandırıcı (AICA) ‘na katıldı.

Çinli çevrimiçi perakendeci, hem iç operasyonlar hem de dış ortaklıklar yoluyla son birkaç yıldır blok zincirde yer almayı artırıyor. 2017 yılında, lojistik kolu FedEx’in yanı sıra Ulaştırma İttifakı’nda Blockchain’in ilk Çinli üyesi oldu.

JD’nin AI Platformu ve Araştırma Bölümü için Strateji ve Yatırım Direktörü Uri Ferruccio şöyle diyor: “Nuggets’ın AICA’ya katılmasından heyecan duyuyoruz. Basit, güvenli ödeme ve kimlik için blockchain teknolojisinin uygulanması, e-ticaretteki değişimin ön planda olacağı inovasyon tipinin bir örneğidir. ”

Nuggets, özel varlık yönetimi platformu Bankorus, merkezi olmayan veritabanı sağlayıcısı Bluzelle, blockchain ve cryptocurrency-etkin pazar yeri Canya, dijital ürün izleme markası Devery.io ve merkezi olmayan bir itibar sistemi olan Pin Protocol ile hızlandırıldı.

4. Carrefour

Bu yılın başlarında Fransa’nın Carrefour’u, Avrupa’nın ilk gıda blok zincirini 2022 dönüşüm planının bir parçası olarak başlattı.

Bu, başlangıçta serbest menzilli Carrefour Kalite Hattı Auvergne tavukları için kullanılacak ve yumurta, peynir, süt, portakal, domates, somon ve kıyma dana biftek gibi sekiz daha fazla hayvan ve sebze ürün hattına aktarılacak.

Carrefour’un Genel Sekreteri ve Gıda ve Gıda Güvenliği Genel Müdürü Laurent Vallée, “Bu, tüketicilerin ürünlerimizin izlenebilirliği konusunda garantili tam şeffaflık sağlayacaktır” diyor.

Daha fazla detay burada .

 5. Walmart

ABD perakende devi Walmart, daha verimli ve esnek bir çevrimiçi teslimat takip sistemi geliştirmek için blockchain teknolojisine dokunmak istiyor.

 ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi (USPTO) tarafından yayınlanan bir patent başvurusunda , perakendeci paketin içeriği, çevresel koşulları ve konumu gibi bir blok zincir üzerinde bilgi kaydedecek bir cihaz içeren bir “akıllı paket” tarif eder. Bu ayrıca dronlar gibi diğer gelişen teknolojilerle birlikte de kullanılabilir.

Walmart, “Dağıtım ortamından ya da yerine getirme merkezinden müşterinin evine gittiğinde paket ortamının yönetilmesi zorlu bir görevdi” diyor. “Çeşitli çözümler önerilmiş ve bu çözümlerin hiçbiri eksiktir. Paketler için kuryeler olarak hizmet veren otonom araçların ortaya çıkmasıyla birlikte, soğuk zincir yönetimi ve paket ortamı için olası bir çözüm var. ”

“Ayrıca, Nesnelerin İnterneti birçok ambalajlama çözümüne dahil ediliyor. Bununla birlikte, mevcut çözüm eşikleri, paketin nezaretinde kimin bulunduğunu, pakette ne olduğunu, paketin bulunduğu yerde, paketin bulunduğu yerdeki durumu da dahil olmak üzere, her zaman paketlerimizi takip etme yeteneğinden yoksundur. ve paket teslim edileceği zaman, şirketler teslimat döngüsündeki paketlerle küçülmeyi daha akıllı bir şekilde ortadan kaldırabilecekti. ”

Bu ekliyor: “Birçok müşteri çeşitli nedenlerden dolayı online alışveriş yapma, alışveriş kolaylığı, alışveriş yapma rahatlığı, zamandan tasarruf etmenizi ve başka nedenlerden kaynaklanıyor. Bu çevrimiçi müşteriler, çoğu zaman kontrollü bir ortam gerektirebilecek öğeleri satın almayı ve daha sonra nakliye paketinde ürünlerin sevk edildiğini daha fazla güvence altına almayı amaçlamaktadır. Mevcut gönderim paketinde bu gibi işlevler sağlanmaz. ”

Patent, bir blockchain tabanlı drone paket teslimat takip sistemi için 2017 Walmart dosyalama üzerine inşa edilmiştir.

6. Amazon

Amazon (blockchain’i kullanan en büyük perakendecilerden biri), bulut bilişim platformunun, Amazon Web Servisleri kullanıcılarının güvenli blokaj ağları oluşturup dağıtmasına olanak tanıyan yeni bir çözümü açıkladı. Blockchain Şablonları hakkında daha fazla bilgi burada .

E-ticaret de, amazoncryptocurrencies.com ve amazonethereum.com dahil olmak üzere blockchain / cryptocurrency ile ilgili alan adlarını da kaydetmiştir. Amazon’un kendi kripto para birimine sahip olması ve / veya Ethereum blok zincirinde bir şey yapması mantıklı olacaktır. Bununla birlikte, aynı zamanda, savunma alan adı kayıtlarına gelindiğinde şirketin hile olmadığı belirtilmelidir.

 7. Starbucks

Starbuck’un kendi dijital para birimini başlatmak için acil planları olmamasına rağmen, blockchain teknoloji manzarasında keskin bir göz tutuyor.

İcra Kurulu Başkanı Howard Schultz bu yılın başlarında şöyle yorumladı: “Bir şirket olarak başarabildiğimizin gerçek faydalarından biri, Starbucks’ın girişimci DNA’sı olmuş ve sürekli olarak köşelerde görmek ve büyük bahisler yapmak için merak uyandırmaktadır. Son beş, altı yılda, dijital, mobil ödemeler ve bir tuğla ve harç dijital mobil olarak başarabildiğimiz liderlik pozisyonumuzda neler yaptığımızdan daha iyi bir örnek yoktur. ödemeler iş. ”

Bitcoin’in bugün ya da gelecekte bir para birimi olacağına inanmıyor. Fakat blok zincirle ilgileniyor ve bundan birkaç yıl sonra neler olabilir. “Şahsen blok taşıt teknolojisinden bir veya birkaç meşru, güvenilir dijital para birimi olduğuna inanıyorum” dedi. “Tüketici uygulaması açısından bu meşruiyet ve güven, tüketicinin işlem sağlayan şirkete olan güvenine ve güvenine sahip olduğu bir tuğla ve harç ortamında bir marka tarafından meşrulaştırılmalıdır.”

Starbucks, bu markanın iyi bir konuma sahip olduğuna inanıyor ve teknolojinin “finansal olarak fayda sağlaması, tüketici davranışları ve artışları açısından fayda sağlaması ve uzun vadeli hissedar değeri yaratması” için teknolojiyi kullanan bir tüketici kullanım durumu sağlıyor. .”

8. Hooters

Burger restoran şirketi Chanticleer Holdings, müşteri ödülleri programı için blockchain teknolojisini kullanıyor.

Girişim bir dizi Hooters restoran işletiyor ve aynı zamanda Amerika’nın ana şirketi olan Hooters of America’da azınlık hissesine sahip. “Bir burgeri yemek yapmak, şimdi kriptokoller için benim için bir yol” diyor, girişimi sırasında Chanticleer ile birlikte çalışan Mobivity CEO’su Dennis Becker. “Her bir Chanticleer Holdings markasından zevk alan her yemek, tüketicinin gelecekteki yemekler için kullanabileceği veya diğer tüketicilerle işlem yapabildiği paralar tahakkuk ettirecektir.”

Chanticleer CEO’su Michael Pruitt, “Mobivity Merit, Bitcoin, Ethereum, Ripple, litecoin aynı altyapı ve prensipleri kullanan gerçek bir kripto para birimi” diyor. Belirli bir ödül programına kilitlenmekten ziyade, müşteriler ödül puanlarını birden fazla restorana aktarabilecektir. Şirket ayrıca müşterilerin tercihlerini de takip edebilecek ve daha kişiselleştirilmiş bir hizmet sunacaktır.

“Her marka bir tüketici ile olan etkileşimleriyle ilgili verilere sahip olmakla birlikte, tüketicinin tüm markalardaki tüm işlemlerine ait verileri, blockchain teknolojisinin dağıtılmış defterinde saklı tutulur” ifadesi vurgulamaktadır.

Chanticleer, 2018 yılı sonuna kadar tüm restoran markalarında teknolojiyi kullanıma sunmaya hazırlanıyor.

 9. Rakuten

Japon e-ticaret devi, Rakuten, blockchain teknoloji füzyonu olan ve Süper kendine cryptocurrency, Rakuten Coin oluşturmak için sadakat programı Noktaları. Açıklama, bu yılın başlarında Rakuten CEO’su ve kurucusu Hiroshi Mikitani tarafından yapıldı.

“Temel olarak, konseptimiz perakendeciler ve tüccarların ağını yeniden yaratmak. [Müşterilerinden] ayrılmak istemiyoruz, ancak bir katalizör işlevi görüyoruz. Bu bizim felsefemizdir, toplumu nasıl güçlendirir, sadece daha fazla kolaylık sağlamaz, ”dedi.

10. Yamada Denki

Japonya’nın en büyük tüketici elektroniği perakendecilerinden biri olan Yamada Denki, Bitcoin ödemeleri denemesini yeşil ışıklandırdı.

Bu, Tokyo’daki iki Yamada Denki Labi mağazasında Bitcoin’in kabul edilmesiyle, kripto para birimi değişimi Bitflyer ile ortaklık kurmuştur. Ülke çapında bir çıkış da işlerde. Top10’umuzda değil, blockchain kullanan çok daha fazla perakendeci var ama giderek daha fazla blockchain genel olarak gidiyor.