Bladetec İngiltere’nin En Büyük Bitcoin Madencilik Çiftliğini Planlıyor

İngiltere’deki yüksek güçlü IT ekipmanı tedarikçisi olan Bladetec’in İngiltere’deki üç ayrı lokasyonda 10 milyon sterlin (13.9 milyon $) bitcoin madencilik çiftliği kurmayı planladığı bildiriliyor.

Büyük Britanya gazetesi The Telegraph’a göre, Bladetec yatırımcılardan “Üçüncü Bladetec Bitcoin Madencilik Company Ltd.” (TBBMC) olarak faaliyet gösteren 3-500 metrekarelik bir bitcoin çiftliği tesisi inşa etmek ve işletmek için 10 milyon £ ‘luk bir artış sağlamak istiyor. Tesis, Londra, Suffolk ve Surrey’deki Bladetec ile üç noktada inşa edildiğini ve şirketin Avrupa’daki ilk bitcoin madeni olduğunu ve sermaye artırımı ortağı Envestry aracılığıyla Finansal İdare Kurumu (FCA) tarafından düzenlenen bir şirkete yatırım yapılacağını söyledi.

Web sitesinde yer alan bilgiler, Bladetec’in madencilik donanımlarını satın almak ve elektrik, site ve yönetici masrafları için kullanılan paralarla 1.00 sterlin / hisse değeri ile satılan hisseleri ile yatırımcı başına minimum £ 5000 yatırım istediğini ortaya koymaktadır. Bladetec, şirketin% 100 hisse sahibi olacak.

Şirket, maliyetlerin çoğunu oluşturacak daha ucuz elektrik için rüzgar çiftliği ile anlaşma sağladığını iddia ediyor. Envestry’den gelen bilgilere göre, elektrik TBBMC tarafından satın alınacak olan, yaklaşık 1000 ASIC madencilik kulesine güç sağlamak için kullanılacak.

“Bu madenin kombine işleme gücü, Peta-karma ölçeğinde olacak ve bu da onu önemli bir küresel maden haline getirecek” diyor yatırımcı perdesinin bir özeti. “Madenden elde edilen gelirler off-line cüzdanlarda ve güvenlik depolarında güvenli bir şekilde saklanacaktır.”

Declan Kennedy, CFO ve üç yöneticiden biri olan “Tamamen hissedar getirilerini en üst düzeye çıkarmaya odaklandık ve böylece Bitcoins’in nispeten değişken yapısını anlayarak dört farklı büyüme senaryosuna izin verdik. TBBMC’yi yönetecek.

Şirket, hissedarların madencilik ekipmanı ve madencilik ekipmanı satışından elde ettiği kazanç ile 2-3 yıl içinde bitcoin madenciliğinden çıkmayı planlıyor. Bu durum, bitcoin değerinin öngörülen bir değerin üzerine çıkmadığı veya şirketin madenciliğe devam etmek için yatırımcılarından izin almadığı bir senaryoda uygulanacak ‘kanıtlanmış bir çıkış stratejisi’ olarak nitelendirilir – eğer bitcoin fiyatı tahminlerin üzerinde artarsa