Bitstamp ve Korbit El Değiştirebilir

Güney Kore’deki birçok basında çıkan haberlere göre, iki büyük kripto para birimi borsa sahibi şirketini satışa çıkaracak.

Oyun devi Nexon’un holding şirketi NXC’nin CEO’su olan Kim Jung-ju, kendi hisselerinin %67,49’unu ve karısının sahibi olduğu %29,43’ünü oluşturan bir rakamı satışa çıkardı. Kalan %1.72 , bir Nexon sübvansiyonu olan WiseKids’e ait . NXC’in sahibi olduğu Bitstamp , Avrupa’nın en uzun ömürlü kripto borsası ve Korbit , Güney Kore’nin “dört büyük” kripto platformundan biri. NXC yaklaşık 9 milyar ABD doları değerinde.

NXC, Korbit’i Eylül 2017’de 150 milyon ABD doları değerle satın aldı ve Bitstamp’ı da geçen yıl ekim ayında Belçika’da bir sübvansiyon yoluyla satın aldı .

Medya kuruluşu Newspim, geçen yılki ülkede savcılık hizmeti tarafından Kim’e seviyelendirilen oyun düzenlemelerinin ve rüşvet ücretlerinin kısıtlayıcı niteliğinin, şirketin satış hakkında yorum yapmayı reddetmesine rağmen, Kimin kararının arkasındaki ana sebep olduğunu iddia ediyor.

Bununla birlikte, Güney Koreli medya kuruluşlarının çoğu, Kim’in en büyük fırsatta satış yapmak isteyeceğini söylüyor – büyük şirketler arasında bir beslenme telaşı yarattı. Newspim isimler Çinli dev Tencent potansiyel bir talip olarak. Nexon’un iş gelirlerinin yaklaşık% 60’ı Çin’den geliyor ve çok uluslu bir yatırım holdingi olan Tencent, geçmişte Güney Koreli oyun ve internet şirketlerinde hisse alımlarında ilerleme kaydetti.

Bununla birlikte, daha önce bahsi geçen diğer isimler arasında , zaten geniş bir blok zinciri koluna sahip olan Kakao Grubu gibi yerli oyuncular ve “büyük dört” borsadan biri olan Upbit işletilmektedir . Kendi blockchainbirimi olan ve CEO’su “oyunlar ve kripto para birimi arasındaki bağlantıyı” “çok büyük” olarak nitelendiren bir oyun şirketi olan Netmarble , başka bir olası alıcı. Birkaç oyun başına Japon oyun ve kripto para birimi ile ilgili şirketler de ilgilenebilir.

Başka medya çıkışı, Köprü Kyungjae, Amerika’nın belirtiyor Electronic Arts ve Çin oyun şirketi NetEase da çalışan olabilir. 
______ 
Bitstamp konumundaki en iyi pazarlar:

Raporlar: Korbit ve Bitstamp Yeni Bir Sahip Alabilir 102
Kaynak: Coinmarketcap.com

____

Korbit’teki en iyi pazarlar:

Raporlar: Korbit ve Bitstamp Yeni Bir Sahip Alabilir 103
Kaynak: Coinmarketcap.com