Bitsatmp Kullanım Rehberi: Nedir, Nasıl Kullanılır?

Bitstamp 2011 yılında, Nejc Kodric ve Damijan Merlak tarafından kuruldu. Bitstamp’ın kurulduğu zamanki amacı, Avrupalılara hitap eden bir değişim sunmaktı. O sırada, Mt. Gox pazara hakim oldu ve Kodric ve Merlak bir alternatif sağlamak istedi.

Bitstamp Slovenya’da başladı, ancak 2013 yılında İngiltere’de şube açmak ve ofis açmak için karar verdi. Üç yıl sonra, değişim Lüksemburg’da bir döviz açtı. Londra ve Lüksemburg’a ek olarak, BItstamp ayrıca Amerika Birleşik Devletleri’nde New York’ta bulunan bir ofise sahiptir.

Kripto para birimi değişimi hem deneyimli hem de orta ölçekli dijital para tüccarları ile popülerdir. Fiat para birimleri ile kripto para kazanmak ve satın almak isteyenler için, BItstamp mükemmel bir değişim olabilir.

Bistamp, kullanıcılarına aynı miktarda hacim yapan diğer borsalardan daha az ücret öderken, büyük miktarlarda kripto para birimi alışverişinde bulunmalarını ister. Şu anda, değişim her gün yaklaşık 1 milyar dolarlık dijital para birimi işlemlerini gerçekleştiriyor.


Özellikler

 • Düşük Ücretler – Bitstamp, büyük borsaların çoğundan daha düşük ücrete sahiptir. En az 7.50 EUR / USD tutarında bir teminat% 0,05 ücrete tabidir. Uluslararası bir çekilme, onunla ilişkili% 0,09’luk bir ücrete sahip olacak ve en az 50 EUR / USD olmalıdır. Kullanıcılar aylık ücretler için 20.000 $ ‘ın altındaki işlem ücretleri üzerinden% 0,25 oranında ödeme yapmaktadır. 20 milyon doların üzerindeki cirolar% 0.10 ücrete tabidir.
 • Güvenlik – Bitstamp, tüm tüketici koruma yasaları ve dijital varlık düzenlemelerine tamamen uygun bir profesyonellik standardında çalışır. Değişim, dijital varlıklarının bütününü soğuk depoda depolar ve çevrimiçi varlıklarını Amazon Web Servisleri aracılığıyla yönetir.
 • İşlevsellik – Bitstamp, sezgisel ve kullanımı kolay, iyi tasarlanmış bir platform sunar. Kullanıcılar, siparişler, fiyatlar ve işlemlerle ilgili önemli bilgilere hızlıca erişebilir, ayrıca bakiyeleri ve grafikleri gerektiği gibi görüntüleyebilirler. Ayrıca, Bitstamp hem Android hem de iOS platformları için bir mobil uygulama sunuyor.
 • Müşteri Desteği – Değişim, müşterilerine sıkça sorulan sorulara cevaplar sunan bir SSS bölümü sunmaktadır. Kullanıcılar ayrıca alışveriş yoluyla Bitcoin satın alma ve satma konusunda bir yol gösterecektir. Özel sorgular, genellikle birkaç saat sonra cevap alan bir e-posta formundan geçer.

dijital para birimi yıldızlarına git

Seçebileceğiniz çok çeşitli kripto değişiborsasımleri vardır, bu yüzden hangisinin sizin için doğru olduğunu nasıl biliyorsunuz? Bitstamp’ı neden diğer seçenekler üzerinde seçebileceğinizi düşünmek için bir dakikanızı ayırın.

Bitstamp en popüler değişim olmasa da, bugün hala en iyi olanlardan biridir. Üç milyondan fazla kullanıcı ile, değişim, 24 saatlik bir süre içinde BTC işlem hacmi açısından daha iyi şifreleme eşanjörlerinden biri olarak yer alıyor.

Bitstamp’ı, diğer popüler değişimlerin aksine kullanmanın birçok nedeni vardır. Daha dikkat çekici olanlardan bazıları:

Dizayn

Bitstamp, müşterilerine cazip gelen, kullanımı kolay ve sezgisel bir tasarıma sahiptir. Site genelinde gezinmek basittir ve arayüz seçimlere hızlı şekilde yanıt verir. Kullanıcılar, fiyatları tek bir tıklamayla hızlı bir şekilde kontrol edebilir, grafikleri görebilir, sipariş verebilir ve hesaplarını yönetebilir.

İtibar

Bitstamp, sitenin birkaç korsanlık olayıyla karşılaştığında 2014 ve 2015’teki bir hıçkırıklığa rağmen, 2011’de kurulduğu günden beri kripto para değişimi arasında güçlü bir üne kavuşmuştur. 2015’ten bu yana, değişim daha fazla aksama, kesinti veya kapanma yaşamamıştır.

Analiz ve Grafik

Çok sıralı kripto para birimi değişimi arasında Bitstamp, mevcut en iyi analiz ve grafik araçlarından bazılarına sahiptir. Grafikler, gelişmiş teknik göstergeler ve zaman çerçeveleri sağlayan çok çeşitli analitik ve çizim araçları sunar. Ek olarak, Bitstamp, tüccarlarına siparişleri grafiklerden sağlayarak daha hızlı yürütme olanağı sağlayan bir araç.


Bitstamp yasal grafik mi

Bitstamp, kripto topluluğunda çok saygı gören meşru bir değiş tokuş. Bir değişim olarak ayakta durmasını meşrulaştırmaya yardımcı olan bir dizi önemli ortaklığa ve başarıya sahiptir.

Ripple’ın teşvik programındaki ilk ortaklardan biri olan Bitstamp ayrıca ilk Ripple ağ geçidi oldu. Bitstamp ayrıca, borsada finans sektörünün ayakta kalmasını sağlayan Swissquote ve Credit Agricole SA ile ortaklıklara da sahiptir.

Bitstamp ayrıca Avrupa’da ilk tamamen lisanslı dijital döviz alışverişi oldu. Lüksemburg’daki Mali Sanayi Denetleme Komisyonu tarafından düzenlenir. Bu, değişimin tüm uygulamalarında tam olarak uyumlu olmasını ve buna işaret eden uygun raporların yapılmasını sağlar.

Değişim kullanıcılarına hoş bir deneyim sunmak istiyor ve verilen geri bildirimlerin çoğu tipik olarak olumlu bir nottur. Platformla gelen olumsuz konuların çoğu destek biletleri ve e-postalar için uzun yanıt süresinden kaynaklanıyor. Müşteri desteğinin bir bilete cevap vermesi 24 ila 72 saat arasında sürmektedir.

Genel olarak, Bitstamp meşru bir kripto para birimi değişimi. Kullanıcıları güvenilir bir platformda hoş bir deneyim yaşayı bekleyebilir. Bitstamp, müşterilere popüler kripto para ticaretini yapabilecekleri verimli bir site sağlamak için elinden geleni yapar.


Bir Hesap Açmak

Bitstamp ile bir hesap açmak için , web sitesine gidin ve ekranın ortasında “Hesap Oluştur” seçeneğini tıklayın.

Bitstamp exchange hesabı nasıl oluşturulur?

 

Bir sonraki ekranda, Bitstamp biraz bilgi isteyecektir. Adınızı, e-posta adresinizi, ülkenizi doldurun ve bot olmadığınızı doğrulayın. Devam etmek için mavi “Kaydet” düğmesine tıklayın.

Bitstamp döviz hesabı için nasıl kayıt olunur?

E-postanızı kontrol etmenizi isteyen bir mesaj alırsınız, böylece kaydınızı doğrulayabilir ve tamamlayabilirsiniz.

 

E-postanıza gidin ve mesajdaki bağlantıya tıklayın. Sizi bir şifre girmenizi isteyeceği Bitstamp sitesine yönlendirecektir.

Bitstamp'ta şifre oluşturma

 

Bu kadar! Her şey hazır. Bir şifre girdiğinizde oturum açmanız istenecektir. Bunu yaptığınızda, birkaç güvenlik özelliğini etkinleştirmenizi isteyen bir mesaj ekrana gelecektir. İki faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirmeyi seçebilir ve hesabınızı bu noktadan doğrulayabilirsiniz.


Güvenlik Özellikleri

Bitstamp’ın sunduğu iyi bir güvenlik özelliği, iki faktörlü kimlik doğrulama (2FA) kurma becerisidir. Hesabınızı ilk açtıktan sonra 2FA’ya kaydolma seçeneğini göreceksiniz. Bir pop-up olarak görünecektir. O zaman reddettiyseniz, hesabınıza gidebilir ve ayarlamak için güvenlik seçeneklerine gidebilirsiniz.

Bitstamp'ta 2FA nasıl etkinleştirilir?

 

Google Authenticator uygulamasını Android veya iOS cihazınıza yükleyin, QR kodunu tarayın ve kullanmaya hazırsınız. Bitstamp, hesabınız için ek bir güvenlik katmanı sağladığı için bu yöntemi kullanmanızı önerir.

Ek olarak, Bitstamp sitesini düzenli olarak denetler. Değişim, Big Four muhasebe şirketlerinden biri tarafından yönetmelik ve gereklilikleri karşıladıklarından emin olmak için veri koruma ve BT altyapı metodolojilerini gözden geçirir.

Bitstamp ayrıca yüklenen belgeleri PGP kullanarak korur. Bu, bilgisayar korsanlarının siteye girmesine rağmen, tüm hassas verilerinizin şifrelenmiş olduğu anlamına gelir. Değişim ayrıca sunucularına bağlantıları şifreler, böylece Bitstamp’ı ziyaret ettiğinizde URL sekmesindeki yeşil asma kilidi görebildiğinizi kontrol edin.

Son olarak, Bitstamp’ın müşteri varlıklarını elinde tutan cüzdanları artık çoklu imza teknolojisini kullanıyor. Bu, bir saldırganın bir güvenlik katmanından geçmesine rağmen, hesabınıza erişmek için birden fazla Bitstamp çalışanını kandırmak zorunda kalacakları anlamına gelir. Bitstamp, bir işlemi doğrulamak için anahtarını imzalamak için birden fazla çalışan gerektirir.


Bitstamp Doğrulama

Doğrulama amacıyla, Bitstamp hem Kara Para Aklamayı Önleme (AML) hem de Müşterinizi Tanıma (KYC) yönetmeliklerini kullanır. Bu nedenle, para yatırma ve para çekme yeteneğini açmak istiyorsanız hesabınızı doğrulamanız gerekir.

Kullanıcılar bir işletme veya kişisel hesap arasında seçim yapma hakkına sahiptir, ancak her ikisi de doğrulama amacıyla aşağıdaki belgeleri sağlamanızı gerektirir:

 • Doğrulama amaçları için tanımlama. Bu bir pasaport, Ulusal Kimlik veya Sürücü Lisansı olabilir.
 • İkamet kanıtı sağlayın. Bu bir banka ekstresi, hizmet faturası veya diğer devlet tarafından verilmiş belgeler olabilir.

 

Bitstamp alışverişinde nasıl doğrulanır?

Gerekli belgeleri sağladığınızda, telefon numaranızı da girmeniz gerekir. Bunu SMS ile yapabilirsiniz. Bittiğinde, Bitstamp, telefonunuza gireceğiniz bir kod gönderir.

Şimdi, değişimin özelliklerine ve işlevlerine tam erişebileceksiniz. Kalbinizin içeriğine para yatırabilir, para çekebilir ve ticaret yapabilirsiniz. Bistamp, hesapların mümkün olan en kısa sürede doğrulanmasını sağladığını, ancak doğrulama işleminin tamamlanmasından önce iki haftaya kadar döviz alımına ilişkin raporlar olduğunu söyledi.


Para Yatırma ve Para Çekme

Bitstamp’ta işlem yapmaya başlamak için öncelikle bir ödeme yapmanız gerekir. Bunu, web sitesinin sağ üst köşesindeki menüye tıklayarak ve ardından “Para Yatırma” yı seçerek yapabilirsiniz. Bu, yapmak istediğiniz para yatırma türünü seçmenizi sağlayan para yatırma seçeneklerinin bir listesini açacaktır.

Bitstamp'ta nasıl para yatırılır?

Nadiren de olsa, depozitonuzun tamamlanması üç gün sürebilir. Genellikle SEPA ve kripto para birimi depozitleri daha hızlıdır. Paranızı hesabınızda gördüğünüzde işlem yapmaya başlayabilirsiniz.

Bitstamp’tan para çekmek, onları depoladığınız kadar aynı şekilde çalışır. Web sitesinin sağ üst tarafındaki menüyü tıklayın ve başlamak için “Para Çekme” yi seçin.

Bitstamp'taki çekilme nasıl?

Kullanıcıların paralarını nasıl çekebilecekleri konusunda birçok seçenek vardır. Doğru yöntemi seçtiğinden ve başka bir dijital para birimine çekiyorsanız, cüzdan adresinizi iki kez kontrol ettiğinizden emin olun.


Ticari

Bitstamp’ta işlem yapmaya başlamak için, sağ üstte bulunan menüyü tıklayın ve “Satın Al / Sat” seçeneğini veya “Ticari Görüntü” seçeneğini tıklayın. Hangisini seçerseniz seçin, ticaret çiftinizi, ne kadar ticaret yapmak istediğinizi ve ödeyeceğiniz fiyatı seçmeniz gerekir. Sipariş türünüzü de seçmeniz gerekecek.

Bitstamp takasına nasıl başlanır?

Ticaret başarılı bir şekilde geçtikten sonra, hesabınızın seçtiğiniz dijital para birimiyle yatırıldığını görürsünüz. Daha sonra kripto para birimini borsada satabilir veya seçtiğiniz harici bir cüzdandan çekebilirsiniz.

Bitstamp ticaret ekranı

Seçtiğiniz para biriminin cinsi ticaret çifti için en az beş Euro / USD olduğunu unutmayın. Ayrıca en az 0.001 BTC var. Diğer tüm ticaret çiftleri için, asgari belirli bir para biriminin beş birimine dayanmaktadır.

Bitstamp, ticaret platformunda bir araç ve işlevsellik sunuyor. Değişim sağlam bir kullanıcı deneyimi sağlar ve satın alma / satma duvarları kolayca tespit edilebilir. Bu rotayı gitmek istiyorsanız, bir ses seçeneği içeren değişimin sağ tarafındaki en son işlemlerin bir listesi var.

Eğer bir teknisyen ya da grafik yapmayı seven bir kişi iseniz, bu sizin için ideal bir değişimdir. Bitstamp, sizin için çok çeşitli göstergelere ve teknik çalışmalara sahiptir. Kullanıcılar grafiğin kendisini görüntülemek istiyorlarsa, grafikleri tam ekrana da genişletebilirler.


Emir Tipleri

Kripto para kazanmaya ve satın almaya başladığınızda, başlamak için birden fazla sipariş türü arasından seçim yapabilirsiniz. Web sitesinin sağ üst köşesindeki menüden kullanmak istediğiniz siparişin türünü seçin. Aşağıdaki seçenekler arasından seçim yapabilirsiniz:

Anında Emirler

Anında sipariş verdiğinizde, istediğiniz tutarı girip Satış veya Satın Al’ı seçerek kripto para birimleri satabilir veya satın alabilirsiniz. Satın Al veya Sat özelliğini kullanmadan önce Bitstamp hesabınıza yatırdığınız paranız olduğundan emin olun. Aksi halde, işe yaramayacak.

Tradeview Emirleri

Bitstamp ayrıca, tam ölçekli bir ticaret arayüzü kullanarak dijital para satın alma ve satma yeteneği de verir. Değişimin sağ üst köşesindeki açılır menüden “Ticari Görünüm” seçeneğini seçin. Tradeview emirleri, daha fazla deneyim ve yaptıklarını anlayan yatırımcılar için mükemmel bir seçenektir.

Market, Limit ve Stop Emirleri

Bu tür siparişler, “Gelişmiş” bölüm altında bulunur; çünkü Alış ve Satış emirleri üzerinde Anında Sipariş yaptıklarından daha fazla kontrol sağlarlar. Bir Piyasa Emri, geçerli fiyat üzerinden dijital bir para birimi satın alırken, Limit Emirleri belirli bir fiyattan Alış veya Satış alır.

Stop Orders, bir giriş / çıkış fiyat noktasını belirlemenizi sağlar. Piyasa tanımlanan giriş / çıkış noktasını geçtiğinde, Stop Order bir Pazar Siparişi olur.


Bitstamp Para Yatırma Yöntemleri

Visa ve Mastercard logoları

Bitstamp, çeşitli yöntemler kullanarak para yatırma ve alım yapmanıza izin verecektir. Aşağıdakilerden birini kullanarak ödeme yapabilirsiniz:

 • Kredi veya Banka Kartı
 • Astro Pay
 • Cryptocurrency (BCH, BTC, ETH, LTC, XRP)
 • Uluslararası Havale
 • Uluslararası banka
 • SEPA

Bitstamp Ücretleri

Bitstamp değişimi, birleşik bir ücret tarifesi kullanır; bu da, kullanıcılarının diğer birçok borsada sunduğundan daha düşük ücret almasını sağlar. Bitstamp, tüm ücretlerini takip etmenin harika bir işini yapıyor. Sitede de bulabilirsiniz, ancak Bitstamp kullanırken genellikle karşılaşacağınız şeyler şunlardır:

 • ÖÇKB – Mevduat: Ücretsiz Para Çekme: 0,90 EUR
 • Kredi Kartı – Tüm satın alımlar için% 5
 • Bankamatik Kartı – Para Çekme: 1000 $ ‘a kadar 10 $’ lık ücret. 1000 $ üzerinde% 2 ücret
 • Kripto para birimleri – Dijital para birimleri için tüm para yatırma ve para çekme işlemleri ücretsizdir.
 • Uluslararası Tel – Depozito:% 0,05 ücret Çekme:% 0,09 ücret
 • İşlem – Aylık hacim için% 20, 20.000 ABD Doları’nın altında, aylık hacim için% 0,10’dur.

Mobil Uygulama

Bitstamp bir PC, Mac veya Linux istemcisi sunmadığından, hem Android hem de iOS’ta kullanılabilen bir mobil uygulama sunar. Uygulama sayesinde, kullanıcılar pozisyonlarını izleme ve sipariş verebilme yeteneğine sahiptir. Ayrıca herhangi bir teknik analiz yapmak istiyorsanız, sınırlı bir tablolama yeteneği vardır.

ios logosu

Bitstamp iOS App Hemen alın!

Fonksiyonellik olsa da uygulama ile sınırlıdır. Örneğin, uygulama üzerinden Stop Order siparişi veremezsiniz. Grafikler çok iyi ölçeklenmez, bu yüzden mobil ticarete büyük iseniz, bu sizin için doğru bir değişim olmayabilir.

Android logosu

Bitstamp Android App alın!


Bitstamp Güvenli mi?

Bitstamp, sektördeki en güvenilir ve güvenli alışveriş merkezlerinden biridir. Değişim 2014 ve 2015 yıllarında kesintiye uğramış olsa da, Bitstamp, iyi bir itibara sahip güvenilir bir değişim olarak görülmesini sağlamak için kendi payını almıştır.

Hacklerden sonra, Bitstamp ekibi güvenlik prosedürlerini değerlendirdi ve kullanıcılarına koruma sağlamak için ek katmanları uygulamaya koydu. Değişimdeki tüm fonların yaklaşık% 98’i soğuk depoda tutuluyor, yani bilgisayar korsanları buna erişemiyor.

Ek olarak, Bitstamp, güvenli hesapları sağlamak için zorunlu onay e-postaları, 2FA ve SMS uyarılarını kullanırken bu fonları sigortalar. Bahsedilen her şeyin üzerine, site ayrıca yüklenen tüm dosyaları şifrelemek için PGP’yi kullanır. Bu onları özel ve güvenli tutar.

Bitstamp, 2015’in en yeni hack inslerinden beri, başka hiçbir olayın gerçekleşmemesini sağlamada rolünü üstlendi. Herkesin rahat kullanabileceği güvenli, güvenilir ve saygın bir değişim olarak ün yapmıştır.


Artıları ve Eksileri

Artıları

 • 2011’den bu yana güvenilir kripto para birimi değişimi. Kripto endüstrisindeki en tanınmış ve güvenilir borsalardan biri.
 • Yönetmelik ve mevzuat uyarınca lisanslıdır ve faaliyet göstermektedir. Kullanıcılar paralarının güvende olduğundan emin olabilirler.
 • Yüksek likidite, günlük alım satım işlemlerinde olduğu gibi, değişim içerisinde de mevcuttur. Bu nedenle, kullanıcılar istedikleri herhangi bir siparişi kullanabilirler.
 • Kullanıcılar, seçebilecekleri çoklu ödeme seçeneklerine sahiptir. Para yatırma ve para çekme işlemleri için para yatırma ve kripto para birimlerini kullanabilirsiniz. Kullanıcılar ayrıca kredi ve banka kartlarını kullanabilir.
 • Kullanıcı arayüzü gezinmek için kolay bir sunuyor.

Eksileri:

 • Doğrulama gereksinimleri, değişimi kullanmadan önce kim olduğunuzu doğrulamanız gerektiği anlamına gelir. Hiç kimse isimsiz kalabilir ve Bitstamp kullanabilir.
 • Sadece az sayıda cryptocurrency çifti. Değişim, ilk 20’nin dışındaki birçok alt kod ile çalışmaz.
 • Web sitesi sadece İngilizce’dir. Diğer diller mevcut değildir. Bazı tüccarlar, İngilizce’nin tek seçenek olduğu gerçeği ile kapatılabilir.

Sonuç

Bitstamp, profesyonel bir itibara sahip sağlam bir kripto para birimi değişimidir. Değişimin 2011’den bu yana faaliyet göstermesi, kullanıcılarına uygun olanı yapmak için ekstra mil gitme isteği ve istekliliğinden bahsetmektedir.

Bu değişim, cryptocurrency dünyasına bir ağ geçidi arayanlar için mükemmeldir. Kraken ve Coinbase ile aynı şekilde çalışır ve dijital varlıkları satın almak için fiat paranın kullanılmasını kolaylaştırır.

Bitstamp, Bitcoin, Ripple, Litecoin ve Ethereum gibi popüler kripto para birimleri satın almak isteyen biri için harika bir seçenektir. Bu işlemleri gerçekleştirmek için güvenli ve güvenli bir değişim sunar.

Bu, iyileştirme için yer olmadığını söylemek değil. Ek şifrelemelerin ticaretini yapmak güzel olurdu ve sohbet seçeneği müşteri desteği için harika olurdu. Buna ek olarak, uluslararası kullanıcılar İngilizce’nin mübadele için mevcut tek dil olduğu gerçeği tarafından kesilebilir.

Genel olarak Bitstamp, kurumlar ya da kripto para birimine giren bireyler için iyi bir seçimdir. Değişim, çekirdek para birimlerine odaklanır ve kullanıcıların hem ABD Doları hem de Euro ile alışveriş yapmasına olanak tanır. Kullanıcılar bu saygın ve yerleşik kripto-para değişimi ile dijital para birimlerini güvende tutacaktır.