BitPay, Kanada PoS Uygulamasına Başladı

1879’dan beri Kanada’da lüks mücevher perakende sektörüne öncülük eden Birks Group, marka müşterileri için bir ödeme seçeneği olarak Bitcoin’i ekleyerek, dijital devrimin ön saflarında yer aldı. Birks Group Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Jean-Christophe Bédos, BitPay’in işlem sistemi üzerinden yapılan işlemlerin eski fiat sistemlerinden daha hızlı ve daha kolay olduğunu belirtti.

“Birks Group’un BitPay’i başlatması büyük önem taşıyor. Uluslararası büyüyen bir marka olarak, BitPay’in, teknolojinin ön safında yer alan bu yenilikçi yeteneklerle kendimizi hizalamaya çalıştığımızdan müşterilerimize fayda sağlayacağına inanıyoruz. ”

. 2011 yılında Atlanta’da kurulan global bitcoin ödeme hizmeti, doğrudan satış noktası entegrasyonlarından web ve mobil tabanlı uygulamalara kadar Blockchain ödemelerini kabul etmek için bir dizi seçenek sunan Birks Group’a şunları açıkladı:

“Birks Group, çok sayıda uluslararası müşteriye sahiptir ve bu sayede bitcoin’de ödeme yapmalarını sağlar. Bitcoin’i kabul etmek, Birks Group’un yenilikçi ve güvenli bir ödeme seçeneği sunarken, üst düzey uluslararası müşterilerine hizmet vermesine ve yeni müşteriler edinmesine yardımcı olur. ”

Takı perakendecisi, 8 seçkin mağazada bitcoin ödemelerini kabul edecek ve bu da onu, Kanada’daki BitPay’ın satış noktası çözümünün ilk büyük uygulaması haline getirecektir. Bitcoin ödemeleri, lüks markaların dünyasını çeken büyük işlemlere izin verir. Amsterdam merkezli high-end kuyumcu Ace Jewelers Group, 2016 yılında BitPay ile ortak oldu ve Avrupa’nın ilk Bitcoin kabul eden kuyumcu oldu .

Lüks emlak sektörü de bitcoin ödemelerine bağlı kalmıştır. Bunun bir örneği, Miami’nin evini, daha önce 2018’de, 6 milyon dolar değerinde, 455 BTC’ye devralmasıdır. Satın alım, bugüne kadar Bitcoin’le gerçekleştirilen gayrimenkul işlemlerinin en pahalısı .

BitPay’idenSonny Singh’i geçtiğimiz günlerde Bloomberg’ten Emily Chang’a, Bitcoin’in bir sonraki yıl boyunca kurumsalları ve blok zincirle çalışan ürünleri ile kullanalıcağını ve 15.000- 20.000 $ ‘a ulaşabileceğini söyledi. Singh, Fidelity, Bakkt, Square, ve Blackrock, bir sonraki Bitcoin yükselişinin potansiyel destekçileri olarak.

Bitcoin ödemeleri devinin Kuzey Amerika, Avrupa ve Güney Amerika’da ofisleri var ve önde gelen yatırımcılardan 70 milyon doları aşkın yatırım aldı.. Bununla birlikte, firma son zamanlarda zararlı kodlar şeklinde potansiyel olarak endişe verici bir tehditle karşı karşıya kaldı. Kötü amaçlı yazılım, Copay ve BitPay uygulamalarının 5.0.2’den 5.1.0 sürümlerine dağıtıldı.