BitPay, Geçen Yıl 1 Milyar Doların Üzerinde Kripto İşlem Yaptı

ABD merkezli kripto ödemeleri işlemcisi BitPay, geçtiğimiz yıl 1 milyar dolarlık işlem gerçekleştirdiğini belirtti.

Çarşamba günü çıkan habere göre, firma bunun yedi yıldan fazla bir süredir varlığını sürdürdüğü ikinci ardışık zamanın milyar dolarlık markaya ulaştığını söyledi .

BitPay’ın kurucu ortağı ve CEO’su Stephen Pair, “Bitcoin’in büyük fiyat düşüşüne rağmen, art arda ikinci bir yıl boyunca 1 milyar doların üzerinde işlem yapmak, bitcoin’in dünyadaki gerçek acı noktalarını çözmek için kullanıldığını gösteriyor” dedi.

Geçtiğimiz yılın diğer önemli noktalarına değinen firma, işletmeden işletmeye girişiminin, hukuk firmaları, veri merkezi sağlayıcıları ve kripto ödemelerini kabul etmek için kayıt yaptıran BT satıcıları dahil olmak üzere yeni müşteriler olarak yıllık bazda yüzde 255’lik gelir artışı gördüğünü söyledi.

2018 yılında eklenen Önemli yeni müşteriler abonelik TV sağlayıcısı dahil Bulaşık Ağları , çevrimiçi güvenlik uzmanları HackerOne örgütlenmesini ve ABD devlet  Ohio , ilk eyalet oldu vergileri geri Kasım ayında Bitcoin ödenecek izin ulus.

Firma ayrıca açıklamaya göre, bitcoin nakit parası (BCH) ve Circle (USDC), Gemini (GUSD) ve Paxos’tan (PAX) gelen stabilcoin’lere uzlaşma desteği ekledi.

BitPay’in ürün müdürü Sean Rolland, “Bitcoin dünya çapında ağ üzerinde bir etkiye sahiptir ve bitcoin ve bitcoin ekosistemi konusunda hala çok fazla yükseliş duyuyoruz” dedi.

Yıl boyunca, BitPay de  B Serisi turda 40 milyon dolar yükseldi ve toplam sermayesini 70 milyon doların üzerine çıkardı.