Bitpanda Nedir, Nasıl Kullanılır?

Bitpanda , Avrupa’nın herhangi bir zamanda kripto para birimi alışverişine güvenli erişim sunan, günümüzün önde gelen cryptocurrency alışverişlerinden biridir. Bu platform yıllardan beri güçlü bir üne sahip olarak 2014 yılından beridir. Bitpanda tamamen otomatik. Bu, platform ödemeyi onayladığı anda, kripto para biriminin otomatik olarak alıcıya gönderildiği anlamına gelir. Bitpanda, müşteriye hızlı ve kaliteli hizmet sunabilmesinin nedenlerinden biri olarak bu süreçten söz ediyor.

Bitpanda, yaklaşık sayfasına göre, Bitcoin gibi kripto para birimleri satın alma ve satma işlemini mümkün olduğunca hızlı, kolay ve güvenli hale getirme hedefine sahiptir. Platformun mühendis takımı, şirketin bu hedefe ulaşmasını sağlamak için hizmetleri sürekli olarak optimize eder ve genişletir ve Avrupa’nın cryptocurrency için perakende satış alışverişinde liderliğini korur.

Bitpanda GmbH, Viyana, Avusturya merkezlidir. Bu fintech şirketi, Bitcoin gibi kripto paralar satın alma ve satma konusunda uzmandır. Şu anda 850.000’den fazla kullanıcısı ile Litecoin, Bitcoin, Ethereum ve diğerlerinin önde gelen perakende satış komisyoncudur. 21’den fazla milletten oluşan takımda 60’tan fazla üye var ve bu da Bitpanda’yı dünya çapında bir çaba haline getiriyor.

Bitpanda’nın fikri, kurucu üyelerin bunu keşfettiklerinde 2013’te Avrupa’da kripto para kazanmak için hâlâ inanılmaz derecede zorluydu. Eric Demuth, Christian Trummer ve Paul Klanscheck, bu sorunu Bitpanda’yı oluşturarak düzeltmeye karar verdiler. Yerel yetkililerle istişare altında kapsamlı koordinasyon ile başladı ve Bitpanda ilk olarak Aralık 2014’te piyasaya sürüldüğünde Coinimal GmbH olarak biliniyordu.

Bahsedildiği gibi, Bitpanda satın alma ve satmayı içeren kripto-para cinsi işlemlerinde Avrupa’nın önde gelen perakende alışverişidir. Platform ayrıca desteklenen kripto paraların kapsamlı bir listesini sunar, böylece satın almak veya satmak istediğinizi bulabilmeniz gerekir.

Ek olarak, Bitpanda, müşterilerinin rahatlığı için tüm ticari varlıklar için tam bir cüzdan entegrasyonu içerir. Platformda ayrıca son teknoloji ürünü bir güvenlik sistemi ve endüstri lideri AML / KYC bulunmaktadır.

Genel olarak, Bitpanda kullanımı kolay ve çok basittir, portföyünüz üzerinde tam kontrol sağlayarak cryptocurrency için en hızlı ve en kolay alışverişi sağlar. Platforma erişebilir ve tam otomatik sipariş sistemi ve üst düzey sunucularla 7/24 cryptocurrency satın alabilir veya satabilirsiniz.

İlgilenenler, bağlı kuruluş bağlantılarınız üzerinden geliri en üst düzeye çıkarmak için yüzde 20’ye varan bir gelir payı ve uzun çerez süresi içeren Bitcoin Affiliate programından yararlanabilir.

Bitpanda Gösterge Tablosu

Bitpanda’nın normal versiyonu, Bitpanda Web olarak bilinir ve bu, çoğu insanın kripto para birimini satın almayı ve satmayı seçtiği yerdir. Bitpanda Web’i kullanmak basittir ve web sitesine bağlanarak herhangi bir cihaz üzerinden yapılabilir. Daha yüksek sınırlar ve özel hizmetler artı Bitpanda To Go isteyenler için de Bitpanda Plus var.

Bitpanda To Go, Avusturya genelinde nakit olarak kripto para kazanmayı mümkün kılıyor. Program, Avusturya çevresinde yaklaşık 1.300 Post iş ortağıyla birlikte 400 Post şubesiyle birlikte çalışır ve fiat para birimini Bitpanda hesabınıza aktarmaya gerek kalmadan veya bir banka hesabı gerektirmeden kripto-para birimini satın almayı kolaylaştırır. Bitpanda To Go kullanmak için, desteklenen konumlardan birine gidin ve istediğiniz Euro cinsinden bir kupon satın almanız yeterlidir. Kodlar 50, 100 veya 500 Avro olarak kullanılabilir. Bitpanda web sitesi, özellikle de “Bitpanda To Go” sayfası aracılığıyla bir şube bulabilirsiniz.

Bitpanda Gitmek

Kuponu satın aldıktan sonra, aynı web sitesindeki “Şimdi kullan” düğmesini tıklayarak hesabınıza giriş yaparak kodu girebilirsiniz. Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Ripple, IOTA, Bitcoin Cash, Komodo veya Dash satın almak için kuponu birkaç saniye içinde kullanabilirsiniz. Bitpanda’nın kullanımı Avusturya’daki en iyi fiyatı sunar, böylece fiatınız için en kriptoyu alabilirsiniz. Sadece e-posta adresinize ihtiyaç duyduğunuz için doğrulama gerekmez. Madeni paralar entegre cüzdanınıza girecek, ancak istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Bahsedildiği gibi, Bitpanda Plus özel hizmetler isteyen ve daha yüksek işlem limitlerine ihtiyaç duyanlar için tasarlanmıştır. Daha yüksek hacimlerde işlem yapmak ve varsayılan limitleri yükseltmek isteyen yatırımcılar için idealdir. Bitpanda Plus’ı kullanmak için, Bitpanda Plus sayfasındaki basit bir formu doldurarak başlamalı ve platform sınırda bir artış hakkında size geri dönecektir. Form, adınızı, uyruğunuzu, telefonunuzu, e-posta adresinizi, doğrulama durumunu ve ilk işlem için beklenen hacmi gerektirir.

İlgili bir notta, platform Bitpanda OTC sunuyor. Bu, bir milyondan fazla Euro’yu satın almak veya satmak isteyen herkes için doğrudan tezgah üstü bir hizmettir. İlgili miktarlar nedeniyle, bu OTC hizmeti, her bireysel müşteri için kişiselleştirmeyle özel ve münhasırdır. Bu servise erişmek için aynı Bitpanda Plus formunu doldurursunuz.

Bitpanda, net limitler sağlamak için güçlü bir çaba sarfetmektedir, bu yüzden tahmin etmeye gerek yoktur. Hesabınızı tam olarak doğrular onaylamaz tüm özelliklere erişebilirsiniz. Bitpanda, müşteriler için kafa karıştırıcı olabileceği ve platformu daha karmaşık hale getirebileceği için, farklı sınırlarla doğrulama katmanları sunmamayı seçti. Bunun yerine, tüm kullanıcılar aynı şekilde Bitpanda’yı kullanıyor. Tek istisna, Bitpanda Plus için onaylanmış olanlardır.

Dünyanın dört bir yanındaki kullanıcılar, kullanılan para birimine bağlı olarak belirli ödeme seçenekleriyle kripto paraları satmak için Bitpanda’yı kullanabilirler. Bitpanda’da kripto para kazanma olanağı, SEPA bölgesindeki Avrupalı ​​kullanıcılar için ayrılmıştır. Bu, çoğu AB üye ülkesinin yanı sıra Lihtenştayn, İzlanda, İsviçre, Norveç ve Monako’dur.

Yasal gereksinimleri karşılamak için Bitpanda hesabınızı doğrulamanız gerekir. Siz doğrulayana kadar, Bitpanda hesabınızda para yatırma işlemi yapmak mümkün değildir, yani doğrulanmış bir hesap olmadan Bitpanda’da kripto satın almanın tek yolu, Bitpanda To Go kuponlarıdır.

Doğrulama işlemini Bitpanda ile başlatmak için, kullanıcıların bir cep telefonu numarası, bir e-posta adresi ve bazı temel kişisel bilgileri sağlaması gerekir. Ardından, IdentityTM veya IDNow seçeneği ile bir ortak şirket aracılığıyla yapılan bir video tanımlama prosedürünü izlemeniz gerekir. Bu doğrulama videosu kabul edilmiş bir fotoğraflı kimlik, akıllı telefon veya web kamerası ve sabit bir internet bağlantısı gerektirir. Tüm ülkelerden kullanıcılar pasaportlarını fotoğraflı kimlikleri olarak kullanabilir ve kullanmayı seçtiğiniz ülke ve video doğrulama şirketine bağlı olarak bir kimlik kartı da kullanabilirsiniz.

Bitpanda Hesap Doğrulama

Bitpanda herkese hitap edecek uzun bir ödeme seçenekleri listesi sunuyor. Bitpanda To Go programıyla cryptocurrency’yi satın almak için nakit kullanabilirsiniz. Ödemeleri veya EUR, USD, GBP veya CHF cinsinden ödeme yapabilirsiniz. EUR ile, doğrulanmamış hesaplar için tek para yatırma seçeneği Bitpanda To Go’dur. Doğrulanmış hesaplar için seçenekler arasında bu artı SEPA, EPS, Giro Pay, SOFORT, Visa, Mastercard, NETELLER ve Skrill bulunur. Doğrulama durumuna bakılmaksızın Avro için ödeme seçenekleri arasında SEPA, Skrill, NETELLER ve Amazon.de bulunur.

USD depozitolarının doğrulanması gerekir ve seçenekler arasında Visa, Mastercard ve Skrill bulunur. USD para çekme işlemleri sadece Skrill ile yapılabilir. CHF’deki depozitolar ayrıca Visa, Mastercard, Skrill, SOFORT, SEPA ve NETELLER seçenekleriyle doğrulama gerektirir. Ödeme seçenekleri, doğrulama durumundan bağımsız olarak SEPA, NETELLER ve Skrill’i içerir. GBP cinsinden para yatırma ve para çekme işlemleri, SOFORT seçeneği olmadan CHF’dekilerle aynı seçeneklere sahiptir.

Para Yatırma veya Para Çekme

Bitpanda hesabınıza veya hesabınıza para yatırma veya çekme işlemi oldukça basittir. Depozito için, navigasyon çubuğundaki ilgili butona tıklayarak “Para yatırma” sayfasına gidin ve seçtiğiniz para birimine göre doğru fiş cüzdanını seçin. Ödeme sağlayıcınızı seçin, tutarı girin ve talimatları izleyin.

Hesabınız doğrulandıktan sonra, para yatırma ve para çekme işlemleri için kesin limitler para birimine göre değişir. Euro ve çevrimiçi ödemelerde, sırasıyla 100.000, 2 milyon ve 10 milyon Avro’luk çekilme limitleri olan 10.000 EUR’luk günlük limit, 300.000 EUR aylık limit ve 10 milyon EUR’luk toplam limit bulunmaktadır. Kredi kartı limitleri günlük 2500 Avro, aylık 300.000 Avro veya toplam 5 milyon Avro’dur. Banka havalesi yatırma ve çekme limitleri günlük 500.000 EUR, aylık 5 milyon ve toplam 100 milyondur.

Bitpanda limit sayfasında görüntüleyebileceğiniz USD, GBP ve CHF için biraz farklı limitler vardır. Yerde işlem limiti yok. Doğrulamanın ardından ilk depozitin 2.500 EUR’luk günlük bir limite sahip olduğunu ve bu tutarın doğrulama ödemesini takiben arttığını unutmayın.

Bitpanda’nın web sitesindeki her şeyde olduğu gibi, cryptocurrency’yi satın almak veya satmak oldukça basittir. Giriş yaptıktan sonra ekranın sağ üst köşesindeki “Ticaret” e tıklayın. “Satın Al” ı seçin ve ardından satın almak istediğiniz cryptocurrency’ı ve seçtiğiniz fiat cüzdanını seçin. Satın almak için miktarı seçin ve “Hemen Al” ı tıklayın. Satış yapmak için, aynı “Ticaret” sayfasına gidin, ancak “Satış” a tıklayın. Buradan, kripto para birimini ve fiat cüzdanı seçin, miktarı seçin ve “Hemen Sat. ”

Bitcoin satın al

İşleminizi ve sipariş geçmişinizi görüntülemek için, kullanıcı simgenizi tıklayın ve ardından “Geçmiş” i seçin.

BitPanda Hesap Geçmişi

İşlem Ücretleri

Bitpanda, düşük ücretleri müşterilerinin yararına korumak için çabalamaktadır. Satış ve kripto para alımları için listelenen ücretler zaten ücretleri içerir. Fiyat bilgisi gerçek zamanlı olarak güncellenir, bu nedenle miktar ek matematik gerektirmeden ne ödediğinizi gösterir. Bu fiyatlar zaten Bitcoin satın almak için yüzde 1.49 ve Bitcoin satmak için yüzde 1.29 ücret içerir.

Bitpanda’nın kullanıcıları, platformun kendisi tarafından alınmayan ücretleri de ödemek zorunda kalabilir. Örneğin, banka hesabınızın veya kredi kartınızın EUR, GBP, USD veya CHF dışında bir para biriminde olması durumunda, bankanız bir dönüşüm ücreti alabilir. Kredi kartı kullanmayı tercih edenler de potansiyel nakit avans ücreti dahil olmak üzere sağlayıcılarından ücret ödemek zorunda kalabilir.

BitPanda ayrıca işlem ücretlerini de tahsil eder, miktar kripto para birimine bağlı olarak değişecektir.

Bitpanda Ücretleri

Bitpanda ile başka ne yapabilirsin?

Kripto para birimi alımlarınızdan ve Bitpanda’daki satışlarınızdan en iyi şekilde yararlanmak istiyorsanız, sınırsız sayıda kripto para birimi için fiyat uyarıları oluşturabilirsiniz. Fiyatın ulaşmasını istediğiniz noktayı belirlersiniz ve bu noktaya ulaştığı anda bir e-posta uyarısı alırsınız, böylece en iyi fiyata satın alabilir veya satabilirsiniz.

Bitpanda, cryptocurrency’yi alıp satmanın yanı sıra, Bitcoin ve diğer şifrelemelerini diğer Bitpanda kullanıcılarına ücretsiz olarak göndermenizi sağlar. Bu işlem ücretsiz, hızlı ve kolaydır.

Güvenlik

Bitpanda ekibi, güvenliği bir öncelik haline getiriyor. Güvenli işlemler için en son teknolojiye güvenir. Bu SSL şifreleme ve DDOS korumasını içerir. Platform ayrıca, daha fazla rahatlık için güvenli olan güvenli çevrimdışı cüzdanlarda da para depolar. Bitpanda ayrıca iki faktörlü kimlik doğrulamanın kullanımını sunar ve sunar. Herhangi bir anda, etkin oturumları ve cihazları görüntüleme ve oturumu kapatma, diğer cihazlardan gelen oturumları kapatma gibi cihazları yönetmek için hesap sayfanıza gidebilirsiniz.

Müşteri Desteği

Bitpanda çok iyi müşteri desteği sunuyor. Web sayfasındaki herhangi bir sayfanın altındaki “Yardım” kategorisi altında “Destek” e tıklayabilirsiniz. Bu size bir istek göndermek için bir form atacaktır. Form, e-posta adresinizi, konu alanını, konuyu ve bir açıklamayı, dosya ekleme seçeneği ile birlikte sorar, ilgili kripto para birimini belirtir ve daha hızlı destek için PID ve TXID’yi sağlar.

Sonuç

Bitpanda, kullanıcıların fiat para birimini kullanarak çeşitli kripto para birimleri satın almasına veya satmasına izin veren güvenli ve yüksek puanlı bir kripto para birimi değişimidir. EUR, USD, GBP ve CHF ve dünyadaki kullanıcılar için destek var. Platformun kullanımı kolaydır ve kolaylık sağlamak için uzun bir depozito ve para çekme seçenekleri listesi sunar.

Web sitesi ve ticaret sistemi çok iyi tasarlanmış ve kullanımı kolaydır, eğer Coinbase’i kullanmaya alışkınsanız, arayüz oldukça benzer hissettiğinden, Bitpanda’yı kullanırken hiçbir problem yaşamayacaksınız.

Bitpanda, fiat alımları ve başka bir platformda işlem yapmak için bir takas kullanmak yerine anında satın alabileceğiniz çok çeşitli kripto para birimleri sunar , bunları doğrudan Bitpanda’da satın alabilir ve daha sonra kendi cüzdanınıza geri çekebilirsiniz.