BitMEX, Hong Kong’daki Dünyanın En Pahalı Ofisini Kiraladı

BitMEX, dünyanın en pahalı ofis alanlarını kiralamak için bir anlaşma imzaladı.

Eski Citigroup tüccarı Arthur Hayes tarafından kurulan BitMEX’in, Cheung Kong Center’ın 45. katını kiraladığı bildirildi . Bu bilgi, firmanın planları hakkında bilgili olduğu iddia edilen kişilerle anonim olarak gelir.

Hong Kong’daki bir gayrimenkulün kendisi zaten pahalı olsa da, Goldman Sachs, Barclays, Bank of America ve Bloomberg’e de ev sahipliği yapan Cheung Kong Center, en yüksek $ / Sq.ft oranlarından birine sahip. dünya.

Ocak ayında Bloomberg, Hayes ile görüştüğünde, şirketin o zamanki Hong Kong ofislerinin daha az bilinen bir depo bölgesinde yer aldığını keşfettiler, ki burada her bir metrekare için kira 25 HK $ (3.18 $). Ancak, şirketin Hong Kong’un en yoksul semtlerinden birinde yer alan Cheung Kong’a taşınmasıyla birlikte, BitMEX’in bir önceki ayağının kira ihtiyacından on kat daha fazla bir artışla metrekare başına 225 HK $ ödeyecek.

Göre Hong Kong Ekonomik Times, ilk bu haberi kırdı çıkış, 45 kat değişimi kira $ üzerinde 573.000 ayda eşdeğer ödeyecek anlamına gelecektir 20.000 metrekarelik oluşur.

Bazı eski piyasa kınıkları bunu bir tür “güç oyunu” olarak görüyor, BitMEX’in böyle bir ofis alanında ortaya çıkması, kriptonun burada olduğu gerçeğini ima ediyor ve uzun süredir burada kalıyor. Diğerleri bunu stratejik bir hamle olarak görüyorlar, böylelikle bu değişimi dünya çapındaki en etkili finans ve teknoloji firmalarının silahlarına ulaştırıyor. Ama en önemlisi, bu hareket, BitPax’in hala kripto piyasasının keskin, uzun bir uçurumdan düştüğü gibi, bol miktarda kar elde ettiğini gösteriyor.

BitMEX’in Kripto Endüstrisi Üzerindeki Büyüyen Etkisi 

Piyasa, BitMEX’in motorunda maintence çalışması yapmak için geçici olarak kapatılacağını açıkladıktan sonra piyasada yükseldi. Bu duyuru yüzeyde sıradan görünebilir olsa da, Bitcox’un kesinti süresinin bitiminde dakikalar içinde Bitcoin yaklaşık 500 $ arttı. Altcoins, pazar lideri tarafından yakından takip edildi ve benzer kazançlar yüzde cinsinden kaydedildi.

BitMEX’in bir saatlik çalışmama süresi bitmiş olsa bile, pazar kazancını (geçici olarak en azından) elde etti ve Bitcoin 6,700 dolar seviyesinde bir yer buldu. Bazıları, bu olumlu fiyat hareketinin sadece zamansız bir tesadüf olduğunu ileri sürerken, çoğu kişi böyle bir hareketin sadece dünyanın en büyük Bitcoin değişiminin planlanmış mainesine bağlanabileceğini belirtti.