BitFreezer: Çok Katmanlı Soğuk Bitcoin Cüzdanı

BitFreezer , kripto para birimleri için bir donanım cüzdanıdır . Soğuk bir cüzdandır – yani, internete tutarlı bir bağlantısı yoktur. Bu, potansiyel zararlı oyuncular ve kripto fonlarınız arasında bir hava boşluğu sağlar. Blockonomi’de daha önce donanım cüzdanlarını ele aldık, iyi bir nedenden ötürü, kripto paralarınızı güvenli bir şekilde saklamanın en güvenli yoludur ve sizi hackerlardan ve insanların zor paralarını çalmaya çalışan dolandırıcılardan korumanıza yardımcı olurlar.

BitFreezer diğer donanım cüzdanlarına biraz daha farklı bir şekilde çalışmaktadır, çünkü USB bellek sadece cüzdan adreslerinizle etkileşimde bulunmak için tasarlanmış kendi güvenli işletim sistemini içerir – çubuğu ve önyüklemeyi doğrudan takın, cüzdanlarınızı gerektiği gibi kullanın ve sonra çıkarın. ve normal işletim sisteminize geri dönün.

BitFreezer şu anda 49 $ artı nakliye maliyeti. BitFreezer hem kredi kartlarını hem de PayPal’ı kabul eder, ancak kripto para birimini kabul etmez. Maliyet, cüzdanı, müşteri desteğini, bir şifreleme kılavuzunu ve temel talimatları içerir.

Buna ek olarak, BitFreezer, ürün yönergelerini takip ederken saldırıya geçmeyi başaran herhangi bir BitFreezer sahibi için 1 BTC “ödül” sunuyor.

BitFreezer, kendi destek sayfasında rakiplerine kıyasla nispeten düşük maliyetine hitap ediyor. BitFreezer, kalitesinin fiyatına sıkı sıkıya bağlı olmadığını savunuyor. Şirket, düşük fiyatlı Çinli bileşenler yerine Avrupa bileşenlerini kullanıyor ve BitFreezerler şirket içinde monte ediliyor.

Hangi Kriptoparalarıaraları Destekliyor?

ERC20 tarafından desteklenen paralara ek olarak, BitFreezer, Bitcoin, Dash, Litecoin, Bitcoin Cash, Neo, NEP5 ve Ripple’in uzun süreli depolanmasını üstlenebilir. Yeni veya ek paralar için destek, BitFreezer web sitesinden müşteri oyu ile kararlaştırılacaktır. Mevcut seçenekler Nem, Monero, IOTA ve Cardano. Ürün sayfası, “Düzenli olarak yeni belirteç desteği güncellemeleri” olacağını belirtir.

BitFreezer Windows, Mac ve Linux sistemleri ile uyumludur.

BitFreezer’ın ana rakibi olan 25 numaralı jetonu destekleyen Ledger Nano S.

Kutuda ne var ?

BitFreezer, aşağıdaki içeriklere sahip bir klasör içeren mühürlü bir selofan sargısına ulaşır:

 • USB Cihazı ile BitFreezer Plastik Kart
 • Talimatlar için QR Kodu
 • PIN Kodu
 • Öğretim Kartı

Mühürlü BitFreezer

Selofan sargısında mühürlü cihaz ile temiz bir paket.

İç BitFreezer

Paketin içinde, USB cihazına dokunarak, talimatlar ve PIN kodunuzla birlikte bir güvenlik mühürüne sahip olan cihazı bulacaksınız.

BitFreezer Cihazı

Cihazda conta bozulduğunda, bilgisayarınıza takmak için hazır olan USB konektörünü değiştirebilirsiniz. Talimat kartı not almak ya da kurtarma tohumunuzu yazmak için bir alan içerir.

Cihaz Eklendi

Ve burada cihazın herhangi bir USB portuna nasıl yerleştirildiğini görebilirsiniz.

Nasıl Kullanılıyor?

BitFreezer Kurulum Ekranı

Cihazı kullanmak için aşağıdaki adımları izlemeniz gerekir:

 • Kullanmak istediğiniz bilgisayarı kapatın
 • Aygıtı USB bağlantı noktasına takın
 • Bilgisayarı başlat
 • USB sürücüsünden önyükleme
 • Anakartlar, ESC / F12 / F8 / F9 vb. Gibi önyükleme menüsüne girmek için farklı komutlara sahip olacaktır.
 • İşletim sisteminin yüklenmesi için bekleyin – 2 ila 10 dakika
 • Dil ve Tercihleri ​​Seç
 • Cihazın kilidini açmak için PIN kodunu girin
 • Kurtarma tohumunu oluşturmak için Ekrandaki talimatları izleyin
 • Uygulamaları kullan

İşte cihaz kurulumunu gösteren bir video

Neden Kullanmalı?

BitFreezer’in geliştiricileri, 2017’nin sonlarında, kripto-eşanjlı soğuk hava deposu için daha düşük maliyetli bir çözüm olarak piyasaya sürdü. Karşılaştırma yapmak için standart Ledger Nano S soğuk hava deposu yaklaşık 95 $ ‘dır.

“Yolsuzluktan ve mahremiyetten esinlenerek, 2017’nin sonlarında BitFreezer’i tanıttık. Proje, özellikle donanım depolama cüzdanları gibi kripto para ile ilgili ekipmanların saçma fiyatları tarafından motive edildi. Uygun ve güvenli kripto cüzdanlar sağlamak için bunun gerekli olduğuna inanıyoruz, ”diyor. “Kripto paranın arkasındaki en büyük fikirlerden biri, herhangi bir aracın gerekmemesi, yani insanların banka haline gelmeleri, paranıza çevrimiçi birisine güvenir misiniz? Biz de istemiyoruz, bu yüzden BitFreezer’i – herkes için donanım kripto cüzdanını – tanıttık. ”

BitFreezer, ürününü en az 17 ülkede kullanıcılara sattığını belirtiyor.

Soğuk Depolamanın Sınırları Nelerdir?

BitFreezer kendi cüzdanının günlük kullanım için olmadığını söylüyor. Kripto paraların uzun süreli, güvenli bir şekilde saklanması içindir.

Bu, “HODL” meme / stratejisini izleyen herkese hitap edecek – bir jeton satın alacak, çevrimdışına çekecek ve daha sonra değer kazanmasını bekleyecektir. Saklanan madeni paralar, başka paralar için ticaret yapmak üzere bir takasa gönderilmelidir. BitFreezer’in sürekli bir internet bağlantısı olmadığı için, hava yastıkları ve benzeri madeni para madalyonları bozuk para ile ele alınmalıdır.

Soğuk depolar tartışmasız daha güvenli olmakla birlikte, madeni paranın bir takas arızası veya hackinde çalınmasını engellemesi anlamında, ani bir fiyat düşüşü durumunda madeni paraların tasfiyesinde hareketliliği sınırlar. Bu, uzun vadeli bir “HODLer” ın en önemli endişesi olmayabilir, ancak soğuk depolamanın kullanılmasının problemli madeni paraların dökülmesinde bazı ek adımlar getirdiğini belirtmek gerekir.

Ne Tür Bir Güvenlik?

BitFreezer, kripto paranızlarınız için dört koruma seviyesine sahiptir. İlk katman, BitFreezer’in “hack-proof” olarak adlandırdığı tescilli işletim sistemidir. Bilgisayarınızın yerel işletim sisteminden kötü amaçlı yazılım bulaşmış olabilecek bir koruma katmanı sağlar. Ardından, BitFreezer cihazına gönderilen ve gönderilen veriler, veri engellemelerini önlemek için Tor Onion Network üzerinden yönlendirilir. Google Authenticator uygulamasıyla iki faktörlü yetkilendirme etkinleştirildi. Son olarak, BitFreezer “… yüzyıllardır kullanılan ve kriptoun geleceği için daha popüler olacak” teknikleri kullanarak tohum kelimelerinizi nasıl şifreleyeceğiniz konusunda tavsiyelerde bulunuyor.

Şifreleme Kılavuzu

Şirketin web sitesinde şifreleme rehberine bir göz atmak mümkün Şifreleme kılavuzu, kolayca Googled olan kitap veya Sezar şifrelerini kullanmayı önerir ve daha sonra bu şifrelere temel olarak kullanılacak kitapların bulunduğu bir web sitesi listesi sunar. BitFreezer’e özel değil; aslında, oldukça eski ve basit bir şifreleme. Bu, değersiz ya da çatlamak zor değil demek değil, ama BitFreezer’ın bağımsız bir özelliği değil. Kriptografi, gerçek tohum kelimelerini herhangi bir cüzdanda veya çevrimdışı olarak korumak için kullanılabilir.

Başka Güvenlik Endişeleri Var mı?

BitFreezer’ın destek bölümünde, şirket iki ayrı ancak bağlantılı konuları araştırıyor – Paranızın BitFreezer’ın kendisinden ve BitFreezer klonlarından ne kadar güvenli olduğundan nasıl emin olabilirsiniz?

BitFreezer’in geliştiricileri, sisteminize bir güvenlik özelliği olarak erişim eksikliklerini çekerler. Buna bağlı küçük bir aksaklık otomatik güncelleme sistemi yoktur. Geliştiriciler, şu anda 1000’den fazla müşterinin BitFreezer kullandığını ve şu ana kadar şirkete karşı herhangi bir iddiada bulunulmadığını ekliyor.

“Bitfreezer [sic] ‘in kullanımı kolay fakat piyasadaki en kolayı değil” diyor. “Bu, varlıklarınızın güvenliği için ödediğiniz fiyattan kaynaklanmaktadır. Soğan devresini kullanarak internete bağlanıyorsunuz, [sic] cüzdanınızı kendiniz oluşturuyorsunuz, tohumu şifreliyorsunuz. ”

“Ne yazık ki, insanlar bitfreezer cüzdan kopyalıyor ve insanları [scic] dolandırıyorlar. Takılan barkodlar ile orijinal ambalajlar sağlıyoruz ve cüzdanın kendisi, GoodRam firmasının destek sayfasına göre bitfreezer [sic] için tek yonga üreticisi olduğunu gösteriyor. “Cüzdanınızın sahte olduğuna inanıyorsanız, herhangi bir işlem yapmayın. Daha fazlası, resmi distribütörlerimizin listesine bakmak için biraz zaman harcıyor. ”

Sonuç

BitFreezer kesinlikle Donanım Cüzdanı alanına yapılan ilginç bir eklentidir, diğer cihazlarda görülmeyen ekstra güvenlik katmanları içerir, örneğin diğer cihazlarda görülemez. Bu sayede Tor Onion Network internete girmeyi engelleyen verileri şifreler ve iletir. Kendi işletim sistemini bir araya getirerek, bir güvenlik sorununa neden olabilecek kötü amaçlı yazılım veya keylogger bulunmamasını sağlayan güvenli bir ortam oluşturur.

Cihazın kendisi oldukça yenidir, USB parçasını katlayabilir, cihaz bir kredi kartının büyüklüğüne dönüşür, böylece cüzdanda veya cüzdanda saklanabilir.

Bu cihaz, normal işletim sisteminizin ortamında takıp kullanmanıza ve kullanmanıza olanak veren diğer çözümler kadar kullanıcı dostu değildir. Cihaz, cüzdandan yüklenen yeni bir işletim sistemine doğrudan önyükleme nedeniyle diğer cüzdanlardan daha yavaş kullanımdadır.

Fiyat çok makul, $ 49 $ bir Ledger maliyetinin yaklaşık yarısında geliyor bu yüzden akılda kalıcı bir şey ve iki BitFreezer aynı maliyet karşılığında göze olabilir anlamına gelir.

Ne yazık ki, BitFreezer’in piyasaya yeni bir ürün olması da buna karşı sayılacak. Artık, Trezor ve Ledger markaları kripto-topluluğunda iyi bir şekilde kurulmuş ve geniş çapta güvenmektedir, bu yüzden BitFreezer, uygulanabilir bir alternatif haline gelmek için yokuş yukarı bir savaşla karşı karşıya gelecek.