Bitcoin’e Neden Yatırım Yapmalı ve ve Neden Yatırım İçin Hala Geç Değil?

Ortalama insanın sahip olduğu yaşam kalitesi, uzun yılların inovasyon, buluş ve üretiminin bir ürünüdür. Günlük hayatımız, başkalarının hayatını kolaylaştırmak ve kolaylaştırmak için yarattığı çözümlerden oluşur. Bugün hayatlarımızı nasıl yaşadığımıza muazzam etkisi olan sistemlerden biri paradır.

Para sadece evrensel bir değer ölçüsüdür. İnsanların ilgilerini nicelleştirmelerini ve buna bağlı olarak ödüllerin tadını çıkarmasını sağlar. İnsanlar, başkalarının yararlı bulduğu şeyi yaptıkları zaman para kazanırlar ve parayla, toplumlarının değerlerini nasıl ölçtüğüne dayanarak kişisel olarak üretmedikleri mal ve hizmetleri elde edebilirler.

Bugünkü finansal sistem, bugün fiat para birimi olarak bilinen kağıt paraya dayanmaktadır .

Bu para birimleri dünya ülkeleri tarafından düzenlenir ve esasen bireysel ülkenin becerikliliğine ve gücüne dayanır. Başlangıçta öyle değildi. Örneğin, ABD doları, Federal Rezerv tarafından hazinede tutulan altın çubuklarla destekleniyordu. Ancak 1971’de para birimi altın standardını çıkardı ve ABD doları temelde ABD’nin itibarı ile desteklendi.

Belirli aralıklarla, mali merdiveni yükselten insanlar açgözlülük veya dikkatsizlik yüzünden bunalırlar ve bir kriz oluşur.

En son finansal kriz, 2008 yılında meydana ABD’de ev fiyatlarının büyük bir düşüş önderlik etti. Büyük sorun stoklardaki, işteki ve varlık değerindeki düşüş değil , daha rahatsız edici bir çözümdü . Herhangi bir ek değer yaratılmadan ekonomiyi istikrara kavuşturmak için daha fazla para pompalandı.

Ayrıca, hataları yapanlar (yani bankacılar) çözüm tarafından ödüllendirildiler (yani hükümet kurtarma planları).

Bitcoin’in 2008 krizinde temelde hiçbir yerde yükselmemesi ve ivme yaratmaya başlaması sürpriz değildi Bu fikir basitti: bir değerden diğerine bir eşler arası ortam. Bankanın para üzerindeki kontrolünü kesmek ve tedarikte sabitlenmiş bir değişim aracı sağlamak amaçlandı.

Kripto endüstrisi başladığı yerden oldukça uzun bir yol kat ederken, yatırım yapmak için henüz çok geç değil. Kripto endüstrisine yapılan bir yatırım, şu anda küresel finans endüstrisinde bir değişikliği savunmak için en iyi ifadedir. Kusurları olduğu gerçeğinin yanı sıra mevcut sistem eski, eski ve değişime bağlı.

Kripto, nerede olurlarsa olsunlar herkese maddi kapsayıcılık sağlama kapasitesine sahiptir.

Kripto söz konusu olduğunda tekneyi kaçırdığını düşünüyorsan, aslında yapmadın. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yapmak için artık çok geç kalmadığı için 5 neden var.

Bitcoin Ve Kriptoparalara Yatırım Neden Çok Geç Değil?

1. Bütün Kripto Para Piyasası Değeri, Bazı Şirketlerin Değerinin Sadece Küçük Bir Kısmına Denk Geliyor 

Satoshi Nakamoto’nun vizyonu, kripto para biriminin yeni para biçimi olmasıydı. Endüstri, Bitcoin’in vizyoner beyaz sayfasından bu yana uzun bir yol kat etti, ancak bugün olduğu yerde, dolaşımdaki para ve mali değerle kıyaslandığında hala çok küçük.

Kripto endüstrisinin mevcut toplam piyasa değeri 200 milyar doların biraz altında.

Bu Amazon ve Apple gibi şirketlerin mevcut değerleme ile karşılaştırıldığında önemli ölçüde küçüktür. Bu şirketlerin değerlemeleri, bugün dünya nüfusunun yarısına kadar hizmet vermese de, bugün oldukları şeydir. Bu arada, kripto para birimleri yeni para biçimi olma vizyonuna ulaşırsa, dünyanın büyük bir yüzdesi (tüm dünya olmasa bile) kripto paralar kullanacaktı.

Daha basit bir ifadeyle, söz konusu iki şirket, kripto para birimini kendi sistemlerine dahil etmeye karar verirse ne olacağını hayal edin. Şu anda, birçok şifreleme projesi, kullanılabilirliklerini artıracak ve gerçek dünyadaki blockchain ve cryptocurrency uygulamalarını hızlandıracak ortaklıklar kuruyor.

 

Kaynak: https://howmuch.net/articles/worlds-money-in-perspective2018

Üstelik, yukarıdaki grafiğe baktığımızda, temiz kripto para biriminin, dünyadaki toplam para değerinde bir yer edinmeye devam etmenin hala uzun bir yolu olduğu açıktır.

Mütevazı olmak için, altınla aynı düzeyde olma noktasına ulaşacağını varsayabiliriz. Ancak kripto’nun fiziksel paranın yerini alma vizyonu göz önünde bulundurulduğunda, yukarı doğru önemli.

2. Kurumsal Para, Henüz Fiyatlandırılmadı

Kripto para birimleri henüz istikrarlı düzenlemeler tarafından yönetilmektedir. Aslında, birçok yetkili hala “kripto para birimi” tanımının ne olduğu konusunda tartışıyor. Bazıları bunun bir para birimi olduğunu, bazıları meta olduğunu, diğerleri de her ikisiyle de aynı fikirde olmadığını söylüyor. Menkul kıymet yasasının bazı kripto paralara uygulanabileceği konusunda hala endişeler var.

Bu şüpheler ve endişeler ve daha birçokları, kurumsal yatırımcıların kripto-para birimlerine girmelerini engellemeye devam ediyor.

Şu anda kripto para birimlerine fiyatlandırılmış olanların çoğu, teknoloji meraklıları, finansal yatırımcılar ve birkaç kapitalistlerden.

Büyük yatırım firmaları tarafından çoğu zaman çok önemli ve yönetilen kurumsal sermaye henüz kripto endüstrisine girmemiştir. Morgan Stanley zaten ilgisini gösterdi, Fidelity kripto piyasasına girdi bile . Diğerlerinin geride kalmaktan kaçınmaları bekleniyor.

3. Kripto Endüstrisi, Büyüme İçin Çok Fazla İmkana Sahip

Kripto para birimleri zaten para transferiyle ilgili sorunları çözse de, blockchain’in hala çözülmesi gereken birkaç sorunu var.

Blockchain platformları, geliştiricilerin her gün işlevlerini daha iyi optimize etmelerini sağlamak için çalışıyor. Örneğin, Ethereum hala ölçeklendirme için bir çözüm üzerinde çalışıyor ve Bitcoin Lightning Network’ün yüksek işlem yüklerini daha iyi ele almasını gerektiriyor .

Kripto endüstrisinin mevcut piyasa kapağının mevcut kripto projeleri durumunu yansıttığı söylenebilir. En büyük 100 kripto paranın sadece 36’sı şu ana kadar çalışma ürününe sahiptir, bu da endüstrinin hala emekleme aşamasında olduğunu göstermektedir. 

Büyümenin başka bir alanı da, kripto pazarının mevcut doğasıyla ilgili olarak, gerçek teknolojik ilerlemeden ziyade spekülasyon ve duyarlılıktan kaynaklandığı anlaşılmaktadır . Pazarın olgunlaşması zaman alacaktır ve daha az duygudan etkilenecek ve gerçek ilerleme ile daha fazla etkilenecektir.

Blockchain teknolojisi daha da geliştikçe ve kripto yatırımcıları olgunlaştıkça, hem gerçek kullanım hem de piyasa değeri açısından uzayda üssel büyümeyi görebiliyorduk.

4. Kriz Zamanlarında Kriptonun “Değer Kaynağı” Olarak Potansiyeli

Dünyanın mevcut finansal sistemle yaşadığı sorunlardan biri, insanların, bulundukları ülkenin para birimini kullanmaları şartıdır. Bazıları sağlam finansal sistemlere sahip ülkelerde yaşama ayrıcalığına sahipken, diğerleri kendilerini finansal olarak sorumlu olmayan ülkelerde bulurlar. Hükümetler finans endüstrisinin karmaşasını yaratabilir ve halkın kendi ulusal fiat paralarını kullanmanın dışında bir seçeneği olmayacaktır.

Kripto para birimleri devlete ait ya da devlete yönelik değildir. Fiziksel değildirler ve dolayısıyla taşıyacakları fiziksel bir yük oluşturmazlar. Cüzdan adresi ve özel anahtar veya donanım cüzdanıyla, kripto para birimi özellikle kriz zamanlarında bir servet deposu olabilir. Son zamanlardaki bazı örnekler Venezüella örneğini ve Zimbabwe’nin ekonomik krizini içermektedir .

Bitcoin bu ışıkta, toplam 21 milyon kaynağa sahip olduğu düşünülür. En üstteki kripto para biriminde serveti depolamak mantıklı geliyor. Bitcoin, global olarak bir değer deposu olarak kabul edilirse, bunun büyük olasılıkla talebi karşılayacaktır. Bunun nedeni, insanların satın alma ve tutma konusunda istekli olmaları, ancak sadece son çare olarak satmalarıdır.

5. Çok Fazla Şirket, Sektöründe Blockchain Teknolojisini Uygulamak Üzere Çalışıyor

Temmuz 2018’de Forbes , blockchain teknolojisinin kullanımını araştıran 50 halka açık şirketi listeledi . Liste American Express, Oracle, IBM, Facebook, Comcast ve daha fazlasını içerir.

Bu şirketlerin blok zinciri geliştirmeye koyduğu çabalar, sanayinin geleceği için olumlu bir işarettir. Bu gelişmeler mevcut kripto paranın değeri üzerinde doğrudan bir etkiye sahip olmasa da, diğer kullanımlar için blockchain’in başarılı bir şekilde kullanılması yayılma etkisine sahip olabilir ve bir bütün olarak kripto benimsenmesini teşvik edebilir.

Çok sayıda şirket şimdiden operasyonlarında blok zincir entegrasyonunu düşünürken, önümüzdeki 5-10 yıl boyunca kripto para birimlerinin kurumsal olarak benimsenmesinde büyük bir büyüme görmemiz şaşırtıcı olmazdı. İşletmelere yönelen projeler ile Hizmet Olarak Blokajı sağlayan kuruluşlar, yalnızca kurumsal kabulü hızlandırmaya hizmet edecektir.

Sonuç

Kripto paraya yatırım yapmak sadece madkriptoeni para almak ve bir pump ya da fiyat artışını beklemekle ilgili değildir. Birşey yaratmak veya geliştirmek için kullanışlı beceriler kullanmak yatırım yapmaktır. Kripto endüstrisine ücretsiz olarak yararlı ürünler ve hizmetler oluşturmak da bir yatırım olarak sınıflandırılabilir.

Yatırımlar genellikle para almayı gerektirse de, orada bitmiyor.

Çoğu kripto paranın değeri, 2018’deki% 70’inden fazla (tüm zamanların en yüksek değerlerinden) düşmüştür. Çoğu, Ocak ayında (bu yükseklerde) Bitcoin’u 6k dolardan satın almayı diledi. Şimdi, 6 bin dolar, şüpheci. Bu, Bitcoin’i veya herhangi bir kripto para birimini mevcut fiyattan satın almanızı teşvik etmek anlamına gelmez – bu, size yatırım sürecine giden zihniyetin bir perspektifini vermektir.

İster beğenip beğenmeyelim, gelecekteki bir noktada, finansal sistem tamamen değişecektir. Tıpkı ünlü değişimin “değişimin tek değişmez” olduğu gibi. Bankacılar zamanlarını geçirdi ve kripto finansal sektörde bir sonraki dönem gibi görünüyor