Bitcoin Ve Kripto Piyasaları İçin Kısa Vadeli 3 Senaryo

Bitcoin Ve Kripto Piyasaları İçin Kısa Vadeli 3 Senaryo

Kripto piyasalarının geleceğini kestirmenin sanatı, BTC’nin çok saygın teknik analizinden ziyade, haberlere ve tepkilere daha fazla dayanıyor. Bu durum, Goldman Sachs firmasının, yakın bir zamanda bir kripto ticaret masası kurmayı planladığına dair sahte haberler nedeniyle, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve diğer tüm dijital varlıklardaki düşüşle birlikte görülebilir . Haberler, şirketin, planları geçici olarak durdurma nedeni olarak Bitcoin düzenlemelerini gösterdiğini belirtti.

Kripto piyasaları henüz en çok etkilenen dijital varlık olan Ethereum (ETH) ile bu FUD’den kurtarılmaya başlamıştır . Akıllı Sözleşmelerin Kralı , sahte haberin yayınlanmasından hemen önce 280 dolar seviyesinden düştüğünde, bu sene bu sabah 188 dolar olan en düşük değere düştüğünde büyük bir darbe aldı . ETH şu anda 192 $ ‘da ve son 24 saatte% 12 düşüyor.

BTC 5.800 $’ı Yeniden Test Ediyor

BTC için ilk olası yakın senaryo, 29 Haziran’da görüldüğü gibi 5.800 dolar seviyesini tekrar test etmesidir . Dijital varlığın 6 milyar dolar üzerindeki değerini koruması için 6,150 dolarlık mevcut destek seviyesi çok önemlidir. Bu kırık olursa, bugün (bir Pazar) yavaş ticaret nedeniyle, daha fazla düşüş yakındır.

Dikkat çekici bir noktaya değinmek, BTC’nin 29 Haziran’da 5,800 dolar kazandığına verdiği yanıttır. Korkunç düşüşün ardından, Crypto Kralı bir hafta içinde 1.000 dolar kazanırdı. Bu nedenle, eğer Bitcoin bu seviyeleri tekrar test edecek olsaydı, bunu sadece kısaca yapardı.

Bitcoin 6,500 $’a Yeniliyor

Teknik analiz olmadan, BTC’nin haftasonu boyunca aşırı bir şekilde satıldığını söyleyebiliriz. Hafta sonlarının tarihsel olarak düşük ticaret hacimlerine sahip olduğu bilinmektedir. Bu nedenle, yeni hafta sadece birkaç saat uzakta, Crypto Kralı önümüzdeki birkaç saat içinde birkaç dolar daha kazanacak.

Ancak, kripto piyasalarının öngörülemezliği göz önüne alındığında bu garanti edilmemektedir. Gerçek ya da sahte bir haberin kripto piyasalarını olumsuz ya da olumlu yönde etkileyebileceğini biliyoruz.

Bitcoin, 5,000 $ ‘a Düşerken SEC, CBOE ETF’i erteledi ya da reddetti

Birçok şifreleme meraklısı, 30 Eylül’de SEC’de CBOE sponsorluğunda Bitcoin ETF kararı için D-Day olarak işaretlendi. ETF’yi onaylayan otoritenin olasılığı, SEC’in geçmişe dönük herhangi bir kural değişikliğini reddetmesi veya ertelenmesi kaydıyla zayıftır.

Bu nedenle, 30 Eylül’de yalnızca 20 gün uzakta ve BTC’nin son birkaç gün için titizlikle davrandığı görülüyorsa, reddedilme ya da erteleme haberi dijital varlıkları 5000 dolarlık daha düşük seviyelere taşıyabilir. Cryptocurrency ticaret topluluğunun yapması gereken şey, yukarıda sözü edilen D-Day’e yaklaşırken en kötüye hazırlanmak .

Sonuç olarak , Bitcoin, sahte haberler nedeniyle son 7,400 $ seviyesinden düştükten sonra 6 bin 200 $ seviyesinde dengelendi. Piyasalardaki ani düşüş, en çok 192 $ seviyesinde işlem gören ETH’yi etkiledi. Yeni haftaya girerken, önümüzdeki birkaç saat, Bitcoin ve Kripto piyasalarının en azından 30 Eylül’den önce aldığı ve CBOE’nin Bitcoin ETF sponsorluğundaki SEC kuralının hangi yönde olduğunu belirlemede hayati önem taşıyor.