Bitcoin Reddit Sayfası, 1 Milyon Aboneye Ulaştı

Reddit’in / r / Bitcoin topluluğu, 2 Aralık itibarıyla resmi olarak bir milyon aboneye ulaştı .

View image on Twitter

BashCo@BashCo_

Congratulations r/Bitcoin on reaching 1,000,000,000 subscribers!https://www.reddit.com/r/Bitcoin/comments/a2jz81/congratulations_you_are_the_one_millionth/ 

Adamant Capital Kurucusu Tuur Demeester, Twitter’da topluluğun sadece birkaç bin aboneden oluştuğunu nasıl hatırladığını yazdı.

View image on Twitter

Tuur Demeester@TuurDemeester

Wow, Reddit’s Bitcoin community is now over 1 million. I remember when it was < 6,000… Many thanks to the hard work of @BashCo_ & the other volunteer moderators!

Tartışma için popüler bir merkez

Subreddit, insanlar için bitcoin hakkında konuşmak ve kripto para birimi hakkında bilgi paylaşmak için uzun zamandır bilinen bir merkez olmuştur. En çok okunan tüm yayınların çoğu, hem fiyat artışlarını hem de büyük fiyat eşiklerinden geri kalmayı ilgilendiriyor. 

Diğer tüm zamanların popüler yayınları, bugünün fiyatlarından çok uzaktayken bitcoin satan veya reddeden insanlarla ilgili. 22.000’den fazla verinin yer aldığı bir popüler yayın, bir kullanıcının Mayıs 2011’den itibaren bir tweet’in ekran görüntüsüdür. 

Bir başka detay ise , 2009 yılında bir konser için 200 bin euro’yu bitcoin’e çeviren müzisyen Lily Allen hakkında yazılmış bir hikayeyi anlatıyor . Alt başlıktaki ciddi konulara değinen yazılar, özellikle de bitcoin dolandırıcılıklarına ve genel yatırım tavsiyelerine dokunan çok dikkat çekti.

Bir gönderibir kullanıcının “dikkatsizce yatırım yapmama” ve Bitcoin gibi spekülatif bir yatırımla “hızla zengin olma hayallerinin körleştirilmesinden” uzak durmak olduğu iddiasıdır.

Reddit’in Gelişen Kriptopara Topluluğu

Reddit’in büyük popülaritesi, farklı alanlardaki odaklanmış topluluklarla birçok şifreli para birimiyle ilişkili alt forumların yükselmesini kolaylaştırdı. / R / Bitcoin haricinde, Ethereum, Monero, Ripple ve Dogecoin’e adanmış altkümelerin hepsi aktif topluluklardır.